Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości wRodzinie będzie działało w nowej sieci?

wRodzinie będzie działało w nowej sieci?

WitekT 11 Lipca 2010 10:34

0 0

Fundacja Lux Veritatis poinformowała CenterNet o konieczności zaprzestania posługiwania się znakiem towarowym wRodzinie, jednak operator ciągle z niego korzysta. Wszystko to w związku z obustronnym rozwiązaniem umowy o świadczenie usług MVNO.

30. czerwca nastąpiło wypowiedzenie wszystkich umów, bez podania finalnego czasu przestania ich obowiązywania. Szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




W ostatnią środę, tj. 7 lipca, Fundacja "Lux Veritatis" przedłożyła firmie CenterNet propozycje szybkiego rozwiązania zaistniałego problemu. Nie możemy pozwolić na to, aby CenterNet lub jakakolwiek inna firma wykorzystywała nasza społeczność jedynie dla realizowania swoich celów biznesowych, nie ofiarując w zamian odpowiedniej jakości usług i nie wypełniając zobowiązań. Dlatego Fundacja "Lux Veritatis" podjęła decyzje o kontynuowaniu rozpoczętego dzieła telefonii komórkowej - napisała fundacja w dość enigmatycznym w komunikacie.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że w ostatnim czasie przedstawiciele fundacji rozmawiali z konkurencyjnymi operatorami komórkowymi na temat zmigrowania wszystkich klientów. Wydaje się to potwierdzać, po części, komunikat fundacji, w którym napisano, że w trosce szczególnie o dotychczasowych użytkowników telefonii wRodzinie zrobimy wszystko, aby przyszłe, konieczne zmiany odbyły sie bezproblemowo i bez jakichkolwiek zakłóceń.

Źródło tekstu: Nasz Dziennik, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • -1

    4. ~ewqaewqa  2010-07-11 11:08:20  host: t23-02.opera-mini.net

    I niech zgarnie, przynajmniej takiego zaporowego MTRu nie bedzie. A co z CenterNetem i ich licencja?

  • -1

    5.  2010-07-11 11:15:43

    też wydaje mi się że Era będzie odpowiednia :-)

  • -1

    6. ~  2010-07-11 12:02:17  host: t22-08.opera-mini.net

    Tym bardziej, że kiedyś pisało, że Era ma umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych dla księży.

  • 1

    7.  2010-07-11 12:29:11

    Era? Te niemce mają na tym zarabiać? ;-)

  • 1

    9. ~ala  2010-07-11 13:07:38  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    A karty sim nie maja innego oznaczenia? era ma 26002, z tego co pamiętam. Bez wymiany sim chyba się nie obejdzie? ktoś wie? Ciekawe jak tam MOBILKING - tego z łatwością by era zjadła.

  • 1

    10. ~zzz  2010-07-11 13:10:02  host: 87-205-24-206.ip.netia.com.pl

    Do 7 - ale już przecież Niemce już na tym zarabiali. Tam gdzie nie było nadajników CN (czyli praktycznie wszędzie - śmigało po Erze. Jak się to ma to linii politycznej stacji, nie mnie to oceniać. Jak zwykle przeważyła korzystniejsza finansowo oferta, a nie 'patriotyczność' np. takiego Plusa.

  • 1

    11. ~  2010-07-11 13:22:39  host: t09-04.opera-mini.net

    no patrz, a mowili ze rodzina zawsze trzyma sie razem...

  • 1

    13.  2010-07-11 15:06:03

    Pewnie Era przyjmie numery, choć ciekawe kto się zgodzi na darmowe połączenia na numery RM. Zależy ile Rydz da, ma sporo kasy więc na pewno jakiegoś operatora przekona.

  • -1

    14. ~kako  2010-07-11 15:33:53  host: aeiz154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludzie, ludzie, ludzie, ile Wy macie lat ze Karkosika nie znacie. Ja mam 25 lat, mieszkam w Toruniu i od razu wiedziałem ze to bedzie wałek robiony dla picu z nadzieja ze ładnie zapakowany uda sie sprzedać. Tak samo te komunikaty "drukowane" np. na telepolis telix gw o tym ze Karkosik nawiazał wspolprace w Anglii (z kim to było niby Tmobile, 3?) Przeciez jego biznes to tylko obrot gotówka i bajera, zero inwestycji na dłuzej. Uffaj Karkosikowi w inwestycjach a samemu daleko zajedziesz:)) Smiesznie ze sie Rydzyk dał nabrać. heh

  • 1

    15.  2010-07-11 16:52:37

    Znaczy ze Centernet to Karkosik? Co do niego to mam takie samo zdanie jak ty. Robi kase na drukowaniu kolejnych emisji akcji i kto głupi to kupi. Jak widać głupich nie sieją, zawsze się jelenie trafia. Co do o. Rydzyka, to nie zgodzę się z tobą, on nic kasy nie ryzykował, jedynie zapewniał grupę zdyscyplinowanych klientów. Moim zdaniem przejdą do Play - darmowe rozmowy w sieci, a więc można zrobić darmowy telefon do RM. Cała akcja z Centernetem wygląda tak, że o. Rydzyk ma teraz czarno na białym jaką ilością abonentów dysponuje i może negocjować rzeczywiste zyski dla Fundacji LV. Chciałbym mieć takiego nosa do biznesu jak o. Rydzyk :)

  • 0

    17. ~laik  2010-07-11 18:24:26  host: 213-238-65-134.adsl.inetia.pl

    Coś kombinują z tym wRodzinie. I to tak trochę na siłę. Było w miarę ok to coś się nie spodobało. Jak będzie się okaże ale jednak mało poważnie to wszystko się tam dzieje u nich.

  • 1

    18.  2010-07-11 20:13:37

    Wiceprezes CenterNetu Grzegorz Tomczyk w ostatnim wywiadzie w TVN CNBC Biznes twierdzi enigmatycznie, że mają podobno wejść jeszcze w te wakacje z jakimiś dwoma nowymi projektami. Czyżby znowu jakaś ściema...?

  • 1

    19.  2010-07-11 22:11:10

    Dotychczasowe działania CenterNetu potwierdzają jedynie, że chyba nigdy poważnie nie myśleli o GSM. Co do użytkowników wRodzinie, to dobrze byłoby gdyby jednak mogli korzystać ze swoich numerów, na podobnych zasadach, a u którego operatora, to myślę, że PTC ma najbliżej

  • 1

    21. ~samolot  2010-07-12 07:49:44  host: anubis.lot.pl

    ciekawie to będzie jak im sie okaze ze najlepszą ofertę da im sieć PLAY :D Byłoby to prawdziwe zaskoczenie dla wszystkich. Rydzyk łaczący swoje siły z fioletową siecią :D jestem na tak...

  • 1

    22. ~swarley  2010-07-12 10:57:39  host: doo166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Najpewniej Rydzyk będzie szukał opa, który zapewni mu większą kase. Tylko, że nie widać abonentów, którzy jeszcze by sie skusili na tę siec. Poniżej 60 roku życia, to obiach, że hej:)

  • 1

    23. ~alek  2010-07-12 11:53:26  host: ecg31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 22.Daleko mi jeszcze do 60-tki a z sieci wRodzinie korzystam, konto ważne rok po doładowaniu(na razie tylko play tak ma oprócz wRodzinie), 19gr w sieci i na stacjonarne bez żadnych pakiecików, no i 27gr do wszystkich! Ten kto umie liczyć niekoniecznie ma powyżej 60 lat ;-)

  • -1

    24. ~code  2010-07-12 12:14:13  host: chello089078001191.chello.pl

    @ 23 alek: nie wyślesz jednak mmsa, nie połączysz się z netem, nie zrobisz połączenia konferencyjnego, a 19gr na stacjonarne i w sieci to chyba jest tylko po to, by było :) sieć jest za mała by interesować się rozmowami w sieci, a stacjonarne... pfffff..

  • 1

    25.  2010-07-12 12:32:23

    alek (23) - 27 gr nie do wszystkich, albo "do wszystkich*", bo do znacznie większej od wRodzinie sieci Play, znacznie wyższa stawka.

  • -1

    26. ~wentyl  2010-07-12 13:49:30  host: dpm42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21 Już to widzę:D Pamiętam jak Play wchodził z wiosenną kampanią 2007 roku z nagimi ludźmi i glutem, co miało oznaczać świętą rodzinę, a nikt nie wiedział o co im chodzi, heheh Jak już coś, to "W rodzinie" przejmie PTC.

  • 0

    27. ~xkx  2010-07-17 20:55:40  host: 141-135-251-94.net.stream.pl

    Faktem jest iż ERA czyli PTC i tak w 99,99% miejsc obsługuje "Mocherów" tak wiec na dora sprawe i tak by sie nic nie zmieniło. Teoretyczne PLAY mógłby dać oferę sensowna tyle ze PLAY jak narazie sam ma sporo problemów z samym sobą aby bawić się w tej chwili z zabawą w obsługę operatora wirtualnego. Czyli podsumowują zapewne W Rodzinie faktyczne przejmie ERA. Problem jedyne w kartach sim i numerach które trzeb bedzie przeneiść ale to byc moze da się to jakoś obejśc (mam na myśli numery bo z kartami sim to mam wontpliwości).

Dodaj swoją opinię