Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wrocław: doładuj telefon jadąc autobusem

Wrocław: doładuj telefon jadąc autobusem

LuiN 3 Listopada 2011 10:38

0 0

W autobusach i tramwajach we Wrocławiu można już doładować telefony komórkowe typu pre-paid sieci Plus, T-Mobile, Orange, Play i Telegrosik.

Mennica Polska jako operator systemu Wrocławskiej Karty Miejskiej URBANCARD dodała kolejną funkcję do automatów biletowych, które zostały zainstalowane w pojazdach komunikacji miejskiej we Wrocławiu.

Korzystając z 800 automatów biletowych w autobusach i tramwajach pasażerowie mogą już doładować swoje telefony komórkowe działające w systemie pre-paid. Automaty sprzedają wszystkie typy doładowań dostępne w sieciach Plus, T-Mobile, Orange, Play i Telegrosik.




Wystarczy wybrać na ekranie dotykowym biletomatu menu pole DOŁADUJ TELEFON, zapłacić za doładowanie a automat wydrukuje pokwitowanie wraz z numerem doładowania, który należy wpisać do swojego telefonu.

Automaty mobilne w pojazdach MPK Wrocław akceptują jedynie płatności kartami płatniczymi. Mieszkańcy Wrocławia kupują w nich ok. 800 tys. biletów miesięcznie.

Wprowadzenie nowej funkcjonalności ma wpływ na nieuchronność zakupu biletu - czytamy w komunikacie. We Wrocławiu istnieje możliwość zakupienia biletu przez telefon komórkowy. Pasażer, który nie dysponuje na koncie pre-paid środków na zakup biletu, będzie mógł doładować swoje konto i kupić bilet przez telefon.

Źródło tekstu: Mennica Polska     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~  2011-11-03 10:55:35  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    we wrocławiu oczywiscie

  • 1

    6.  2011-11-03 10:58:15

    Pomysł super wg mnie. Nie tracisz czasu i kupujesz doladowanie w tramwaju np. :) Fajne rozwiązanie

  • -2

    7. ~  2011-11-03 10:59:10  host: z46-08.opera-mini.net

    no to sie przekonujacy panowie w dresach z czterema paskami uciesza...

  • -2

    8.  2011-11-03 11:04:58

    Funkcjonalnosc jest od 2 dni. Niestey doladowanie jest ograncizone do nominalow max 50zl (10, 20, 30 50 o ile dobrze pamietam)

  • 1

    9. ~  2011-11-03 11:08:15  host: 77-255-188-104.adsl.inetia.pl

    Coś tu nie rozumie. Przecież zakup biletu przez komórkę wiąże się z posiadaniem dodatkowego konta w firmie która takie możliwości daje (nie pamiętam nazwy) a tutaj jest opcja doładowania komórki to jakim cudem mogę zapłacić za bilet. Niech mi ktoś to wytłumaczy bo z tego co kumam to pieniądze z doładowania komórki idą na konto komórki a nie usługi kupowania biletów.

  • -2

    10. ~dim  2011-11-03 11:08:45  host: s-01.wroclaw.dialog.net.pl

    - Bileciki do kontroli! - Nie mam, gość w automacie kupuje doładowania i nie mogłem biletu kupić. - Nie interesuje mnie to, dowód osobisty proszę...

  • 1

    11. ~  2011-11-03 11:11:13  host: 178-37-217-44.adsl.inetia.pl

    Przecież za bilety mpk można płacić przez komórkę tylko za pomocą skycash, a tamtą portmonetkę zasila się przelewem a nie doładowaniem? Bez sensu

  • 0

    12.  2011-11-03 11:11:22

    wazneijsza funkcjonalnoscia jest w koncu mozliwosc przedluzania Urban Card przed terminem konca poprzedniego biletu od dnia w ktorym sie konczy - do tej pory trzeba bylo kodowac drugi bilet inaczej tracilo sie kilka/kilkanascie dni z poprzedniego biletu.

  • -1

    13. ~chaos.tpnet.pl  2011-11-03 11:28:34  host: tor-exit-router37-readme.formlessnetworking.net

    Nie można dodać (albo odjąć) funkcjonalności. Można dodać funkcję.

  • 1

    14. ~Pli  2011-11-03 11:44:30  host: w3cache.dialog.net.pl

    @Za Darmo: To gratuluję. Złodziejstwo wyniosłeś z domu, czy sam się nauczyłeś? Przez takich jak Ty bilety są droższe dla tych, co uczciwie płacą.

  • 0

    15. ~pabloki  2011-11-03 11:45:21  host: apn-77-114-83-163.dynamic.gprs.plus.pl

    @Vincenzo ja zawsze przedluzam przed koncem odkad mam karte Urban Card, czyli od maja 2010 wiec rozumiem ze nie widziales tej funkcji o nazwie Przedluzenie waznosci w automacie?

  • 0

    17.  2011-11-03 11:52:49

    Ja już to zauważyłem 24.10

  • 0

    19.  2011-11-03 13:04:24

    @pabloki - Wczesniej ta opcja dzialala tak, ze nie mozna bylo wybrac innego dnia niz dzisiaj (sprawdzalem w 2 automatach i dalem sobie spokoj) - moze w niektorych byla taka funkcjonalnosc. Generalnie caly system ma jedna wade - kanary sprawdzaja fizycznie karte a nie maja dostepu do systemu przez np 2G/3G i dochodzi do takiego kuriozum, ze jak karta jest uszkodozna to dostajesz mandat a potem trzeba skladac reklamacje.

  • 0

    20. ~  2011-11-03 18:23:58  host: 77-253-174-162.adsl.inetia.pl

    14 - bzdura, gdyby wszyscy płacili uczciwie to by ceny wzrosły z powodu popytu (skoro płacą teraz to po podwyżce również) i z powodu zmniejszenia dotacji (po co dotować skoro ludzie płacą).

  • 0

    21. ~Marta27  2011-11-03 19:24:51  host: dsl169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie korzystałam z tego systemu, ale co się stanie gdy po zakupie takiego biletu podczas kontroli nagle rozładuje się telefon ? Będzie prawo do reklamacji, gdy kontroler wypisze mandat ?

  • 0

    22. ~  2011-11-04 00:17:43  host: z33-16.opera-mini.net

    Marta27- lubisz ryzykować ? Telefon na 1 kresce baterii można mieć w domu, a na zewnątrz to już ryzyko. No chyba, że masz w pobliżu budkę tp na monety. ;)

  • 0

    23.  2011-11-04 01:05:58

    No to kolejna parodia wrocławskiego magistratu??, nie dość że bilety to jeszcze doładowania, a złodzieje nie śpią. Tego typu lekkomyślność jest niezwykle bulwersująca, nie mówiąc już o tym że nie potrzebnie ktoś będzie stał przy automacie i miejsce zajmował tym którzy biletu potrzebują. Najgorsze w tym wszystkim jest fakt że za takie doładowania można płacić kartą zbliżeniową, przy której nie trzeba znać pin'u, trzeba mieć tylko nadzieje że jak komuś ukradną kartę to transakcje będzie można powiązać z numerem telefonu, ale w przypadku prepaid to niewiele daje. 50 zł to limit na karcie zbliżeniowej jaki można jednorazowo wykorzystać stąd pewnie ta granica.

  • 0

    24. ~Bender  2011-11-04 06:37:19  host: user-109-243-15-79.play-internet.pl

    @9,11. Można kupić bilet wysyłając smsa premium, ale o ile dobrze pamiętam jest to mało opłacalne. Chyba, że się coś zmieniło. @3. Wiesz, i ja nie płacę za przejazdy. Od lipca 2009, jeżdżę za darmo. Tylko przed kanarami nie uciekam, bo mam bilet wolnej jazdy. (dożywotni).

  • 0

    25.  2011-11-04 07:47:43

    Tak ale ciekawostka jest taka, ze do zakupu biletu za np 2,4zl karta NIEzblizeniowa nie podaje sie pinu...

  • 0

    26. ~  2011-11-04 13:01:46  host: dpi106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda, że dotyczy to tylko Wrocławia, ale sam pomysł bardzo fajny, tym bardziej że dotyczy to wszystkich operatorów. Z drugiej strony brakuje mi trochę jakiś nowości w pozostałych segmentach. Orientujecie się czy w ostatnim czasie pojawiło się tez jakieś promocje w ofertach abonamentowych. Np. w biznesie?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-157-48.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Red | 2017-03-29 11:13:38

@5 z tym pełnowartościowym ultra mobilnym PC to przesadziłeś ;)


~ | 2017-03-29 11:10:33

4. Obiektyw ma ruchome soczewki.


~tłumacz przysięgły | 2017-03-29 11:08:49

Design to po polsku wygląd.


~ | 2017-03-29 11:07:55

42. Jak to kto? Witek!


Koala | 2017-03-29 11:06:56

@5 Masz rację :)

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę JA+ na kartę?

Nowa oferta JA+ Na Kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet