Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wreszcie "pełnosprawny" mBank lajt

Wreszcie "pełnosprawny" mBank lajt

LuiN 15 Czerwca 2011 16:14

0 0

mBank uruchomił dziś nową wersję serwisu internetowego, przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Odświeżony mBank lajt jest wreszcie "pełnosprawny" - pozwala w wygodny i bezpieczny sposób korzystać z serwisu transakcyjnego w każdym miejscu i o każdej porze.

Logowanie do mBanku z komórki jest bardzo proste i nie wymaga posiadania określonego modelu telefonu czy systemu operacyjnego. Wystarczy skorzystać z dowolnej przeglądarki i wpisać adres mBank.pl. Logowanie odbywa się na podstawie unikalnego loginu i hasła, identycznego jak w "zwykłym" serwisie mBanku. Przewagą wersji lajt nad tradycyjnym systemem transakcyjnym, wyświetlanym w telefonie, jest jego dopasowanie do możliwości urządzeń mobilnych.

Dziś mamy rzeszę 100 tys. klientów logujących się do mBanku przez telefon. W pierwszej kolejności wdrażamy uniwersalną wersję lajt, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym łatwiejszy dostęp do usług przez telefon. W dalszej kolejności uzupełnimy ofertę o aplikacje na wybrane urządzenia. Już na przełomie lipca i sierpnia zaproponujemy transakcyjną wersję aplikacji na iPhone’a i iPada, a w kolejnych miesiącach udostępnimy aplikację dla Klientów korzystających z urządzeń z systemem operacyjnym Android oraz Windows. Systematycznie będziemy rozwijać również wachlarz funkcji dostępnych w ramach mobilnych rozwiązań mBanku - mówi Jarosław Mastalerz, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości detalicznej.

Za pośrednictwem mBank lajt można uzyskać dostęp do informacji na temat produktów posiadanych w banku, a także (od teraz) wykonać najważniejsze operacje bankowe: sprawdzić stan konta i jego historię, zrealizować przelew zdefiniowany, założyć lokatę i spłacić kartę kredytową. Dodatkowo, w wersji lajt można uzyskać informacje na temat posiadanych kart, kredytów i produktów inwestycyjnych, a także doładować telefon.




Według statystyk mBanku, do serwisu transakcyjnego z urządzeń mobilnych do tej pory logowało się 100 tys. unikalnych użytkowników, posiadających rachunek w mBanku. Bank spodziewa się, że po wprowadzeniu nowego serwisu "lajt", liczba ta będzie jeszcze większa. Dotychczasowa wersja lajt serwisu oferowała jedynie cześć informacyjną, bez mobilnej wersji systemu transakcyjnego.

Według prognoz banku, końca 2011 roku serwis ma mieć 200 tys. użytkowników, a na koniec 2012 roku 0,5 mln klientów będzie logować się do mBanku przez telefon.

Źródło tekstu: mBank, wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    1. ~ala  2011-06-15 16:46:21  host: df74.internetdsl.tpnet.pl

    bezsens

  • 0

    2. ~vts  2011-06-15 16:46:49  host: user-46-112-222-210.play-internet.pl

    Jak będzie taka sesja via komórka bezpieczna to może się skuszę na mbank z tego właśnie powodu. Dla wygody żeby mieć konto i możliwość przelewu wszędzie (nie, nie z playonline przynajmniej na razie - dopóki nie ma zasięgu w całym kraju).

  • 0

    3. ~  2011-06-15 16:48:51  host: z30-04.opera-mini.net

    mBank to najlepszy bank, a teraz dostępny na wszystkie komórki!

  • 2

    4. ~Konrad  2011-06-15 16:50:20  host: 178.180.15.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Wreszcie. Ale i tak się od nich wynoszę. Rozdrażnili mnie opłatą za kartę lub przymusem płacenia nią. Przeniosłem się do banku który co prawda też stosuje przymus ale jeśli korzystam to jeszcze dodatkowo mnie nagradza. Poza tym ich produkty oszczędnościowe już dawno się stoczyły. Strona mobilna przyda się klientom, ale mi już nie.

  • 1

    5. ~tomek  2011-06-15 16:54:27  host: 89-72-69-242.dynamic.chello.pl

    ja tez uciekam z mbanku wlasnie przez ta oplate za karte.Niby 2 zlote...ale nie ma ani zadnych placowek ani nic.Wole bank ktory ma taka sama opcje a dodatkowo duza siec placowek.Mbank lajt fajna rzecz-ale dla tych co zostana!

  • 0

    6. ~  2011-06-15 16:56:11  host: z15-16.opera-mini.net

    mbank juz nie jest najlepszy. Wprowadzaja oplate za karte jak nie uzyskamy na niej obrotu sklepowego 2zl. Fakt to nie kasa ale to juz nie bedzie darmowe konto dla wszystkich. Wyplaty z bankomatu sie nie licza jak by ktos pomyslal ze to usunie oplate 2zl. Tylko sklepowe platnosci na sto zl ja usuna. Ja sie ciesze ze mbank lajt wchodzi :) czesto korzystalem ze starego lajta ktory i tak nim nie byl :p oplata 2zl tez mi nie straszna bo tankowaniem robie 400zl obrotu na karcie miesiecznie

  • -5

    7. ~Dognier  2011-06-15 17:00:57  host: 178.73.48.90

    Jak czytam takie posty to przychodzi mi do głowy jedno - gdzie my żyjemy? W Hondurasie? Kto nie robi 100 zł miesięcznie obrotu kartą?

  • 4

    8. ~  2011-06-15 17:08:00  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    @7; ja nie wykonuję takich płatności kartą mBanku.

  • -5

    9. ~Miron  2011-06-15 17:16:50  host: sub208-158.elpos.net

    No wlasnie..Po co osobom ktore nie uzywaja karty chociaz raz w miesiacu placac 100zl karta? Rozumiem, ze wszedzie gotoweczka..?? Ide do bankomatu wyjmuje cash i place w sklepie ? W zasadzie dla banku klient ktory chce miec wszystko darmo i nie stac go nawet aby uzyc raz karte placac nia 100zl to nie jest klient...Rezygnacja z konta dla 2zl oplaty? No bardzo to zubozy mBank..Szczegolnie , ze rekiny zrezygnuja...

  • 1

    10.  2011-06-15 17:17:32

    w Millenium mam 3% od zakupów więc po co mam płacić kartą mBanku ? mam i nie płacę ale konto długo nie pobędzie

  • 2

    11.  2011-06-15 17:18:32

    MBank nigdy nie był dobrym bankiem, ale miał podstawowe opłaty darmowe i to był jego jedyny i główny atut za którym szli ludzie. Pierwszy lepszy bank ma ciekawsze lokaty, tańsze inne operacje bankowe itp. Jednak do tej pory wszystkie banki chcą albo płacenia za kartę, albo za konto i do nich dołączył właśnie mBank... Niestety... A szkoda, bo takich banków w Polsce nam brakuje.

  • 4

    12. ~  2011-06-15 17:24:44  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    @9; bank wirtualny bez oddziałów pobiera opłatę za jedyny sposób pobrania pieniędzy czyli bankomat- to jest normalne? Twoja ironia jest mało zabawna. Przez konto w mBanku przepływa miesięcznie dość duża gotówka liczona w tysiącach i z jakiegoś powodu musi tam leżeć około 2tyg. Bank i tak zarabia na tym ponieważ oprocentowanie równe jest ZERO. Nie wiem czy więcej zyskają na moich płatnościach za 100zł. Jeżeli zrezygnuję to nie dla tych 2zł ale dla zasady. Bank wirtualny powinien mieć bezpłatne takie usługi. Jest DB, Idea Bank, Kredyt Bank, PKO BP, Getin, ING więc jest w czym wybierać

  • 4

    13. ~gre  2011-06-15 17:33:40  host: z30-02.opera-mini.net

    zrobiłem podobnie, założyłem dobre konto w millenium, coprawda nie zamykam rachunku w mbanku ale wylaczam karte, mam nadzieję že mbank wycofa się z tego tak jak kiedyś pobierał opłaty 50 gr. za przelewy

  • 0

    14.  2011-06-15 17:33:44

    Nawet, nawet - http://imageshack.us/g/580/screen5h.png/ :)

  • 1

    15. ~  2011-06-15 17:36:40  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    @12; ja też kartę zastrzegam a rachunek będzie zdecydowanie rzadziej zasilany, tyle ile wystarczy na zakupy na allegro ;) Przelwy główne będą szły do innego banku, tam gdzie na ROR dostanę %

  • 0

    16.  2011-06-15 17:43:39

    Właśnie dziś korzystałem z tego nowego portalu, bardzo dobrze zrobiony, przejrzysty, ogólnie duży plus.

  • 1

    17.  2011-06-15 17:45:56

    #12 - teoretycznie chodzi w tym wszystkim o to, żebyś chętniej korzystał z karty niż z bankomatu. Bank na operacjach kartą w sklepie zarabia i to wcale nie mało, a przy wypłaceniu z bankomatu ponosi jakąś tam prowizję (no i do tego nie zarobi już na prowizji z płacenia kartą). Dlatego też banki robią się cwane i zmuszają nas niejako do płacenia kartą. Tylko, że jedne banki robią to w sposób mądry i zachęcają klienta dając mu jakieś korzyści z płacenia kartą, a inni (tak jak mBank) idą po najmniejszej linii oporu i nas przymuszają opłatami za kartę. Nie lubię takiego plucia w twarz klientom :)

  • 0

    18. ~  2011-06-15 18:00:03  host: ip-89-174-83-187.multimo.pl

    no nareszcie, gdyby jeszcze darmowy dostep dla apn www.mobile.pl byl to bylo by cacy. usluga dziala fajnie

  • 0

    19. ~  2011-06-15 18:01:39  host: 77-255-152-234.adsl.inetia.pl

    To w PKO BP Inteligo opłata za kartę jest 1 zł a przy transakcji kartą powyżej 100 zł za kartę się nie płaci a na dodatek jest dużo bankomatów i placówek i taki bank potrafi a mBank już nie. Mam tam konto i faktycznie lokaty coraz gorsze. Już czas pomyśleć aby zacząć rezygnować z tego banku.

  • -2

    20. ~Cinek  2011-06-15 18:02:52  host: 77-253-131-126.adsl.inetia.pl

    Przecież mBank daje wybór: 1) Płatność za kartę 2 zł; 2) transakcje miesięczne łącznie na 100 zł (karty debetowe, kredytowe...); 3) Usługa Wszystkie Bankomaty z 5 zł. Proszę Was, bo nie wierzę że te 2 zł robi Wam różnicę? Jakbym słyszałał Freshowców - Doładowuję za 5 zł i mam cały rok ważne konto. To dziecinne.

  • 0

    21. ~asw  2011-06-15 18:02:59  host: public-gprs202436.centertel.pl

    ja polecam aplikacje od raifeisena banku. Pełnowartościowa z opcja przelewów zdefiniowanych, historia etc. Fraza w google to mobilny bank.

  • 4

    22.  2011-06-15 18:24:08

    Do Cinek: Narzekanie na mBank nie jest dziecinne. mBank to bank, który nie ma oddziałów i każe sobie płacić za dostęp do swoich pieniędzy. Nie chodzi o głupie 2 złote, tylko o zasady. Poza tym Mbank nie oferuje niczego ciekawego: konto bezpłatne ale oprocentowanie 0%, karty kredytowe drogie i kiepskie - zero bonusów. Karta debetowa - płatna. Wiele zwykłych banków - marmurków ma lepszą ofertę niż mBank. Poza tym pamiętaj jak mBank potraktował posiadaczy kredytów hipotecznych starego portfela.

  • 2

    23. ~  2011-06-15 18:30:03  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    @22.- dokładnie o to chodzi. Jeżeli ma być opłata to ja też chcę coś z tego mieć np. % na ROR. Obecnie oferta lokat jest beznadziejna, ROR 0%, płatny delfin, brak oddziałów. Dlaczego dawać komuś zarabiać za słabą ofertę? Przymykałem na to wszystko oko, bo było za free ale jeżeli każą mi jeszcze za to płacić (nie ważne ile) to już przesada

  • 1

    24. ~PLANET  2011-06-15 18:38:18  host: public-gprs223413.centertel.pl

    A ja sie ciesze... Bo to oznacza, ze rowniez MultiBank wprowadzi taka forme logowania i aplikacje do iPonga. A juz u nich druga taryfa Aquarius jest znosna, choc i tak Citek Gold daje bardziej rade:)

  • 2

    25. ~toms  2011-06-15 18:51:54  host: 212.2.126.226

    Mnie też wkurza zmuszanie do wydawania 101 zł miesięcznie, w sklepach, w których nie lubię kupować, bo są tańsze alternatywy. Sprawę ratują trochę stacje benzynowe, ale też nie do końca, bo ostatnio dojeżdżam do pracy rowerem, więc korzystanie z samochodu dość znacznie ograniczyłem... A co do samej usługi - fajna sprawa, mam nadzieję, że równie bezpieczna.

  • 0

    26. ~Onan  2011-06-15 20:14:05  host: 85-222-101-6.home.aster.pl

    W rajfajzen rachunek za free i maja dedykowane bezpieczne aplikacje na wszystkie smartfony a nie jakiś lajtowy syf:)

  • 0

    27. ~  2011-06-15 20:57:49  host: z17-08.opera-mini.net

    A będzie aplikacja mBanku dedykowana pod Symbiana?

  • 0

    28.  2011-06-15 21:20:14

    Pierwszeństwo iPhona OS przed Androidem? Przecież ten ostatni ma dużo więcej użytkowników? Jaka w tym logika poza lansem. @27 Symbian już nie ma wsparcia,jest przestarzały i Nokia przerzuciła się na Windows, więc bym na to nie liczył.

  • 1

    29.  2011-06-15 21:22:49

    Wolałbym 0 zł za używanie karty niż "pełnosprawny" mBank lajt. Z takich rozwiązań korzysta się w sytuacjach awaryjnych natomiast do codziennego użytku lepsza jest wersja www. Jako klient mbanku czuje się przygnębiony tym, że zostałem postawiony pod ścianą. Z jednej strony muszę zrezygnować z konta, a nie tylko z karty, bo założyłem te konto TYLKO dla tego, że jego utrzymanie było DARMOWE, a z drugiej strony nie mam alternatywy z której mógłbym skorzystać w zastępstwie.

  • 0

    30. ~  2011-06-15 21:52:19  host: z17-08.opera-mini.net

    28: Mnie chodziło o ten świeżutki system Symbian Anna, dla którego na pewno jest wsparcie.

  • 0

    31.  2011-06-15 22:59:24

    Polecam konto skarbonkowe w getinonline nie dość ze wszystkie bankomaty za free mamy mozliwosc wplaty w normalnym getin banku a za platnosc debetówką powyzej 100zł dostajemy 1zł. MBANK SPADAJ NA DRZEWO ;)

  • 0

    32. ~RE: 19  2011-06-15 23:09:51  host: public-gprs230695.centertel.pl

    w inteligo opłata za karte to 4 zł !

  • 0

    33. ~PLANET  2011-06-15 23:29:27  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    @APSPracownik: Zapewne dlatego, ze iP jest bardziej wyeksponowany, nie nazywaj od razu tego lansem. Nie bez przypadku wszedzie sa informacje o "aplikacjach do iPhone'a", a rzadko widuje sie info o Androidzie. Poza tym to, ze ktos byl pierwszy na rynku tez nie jest bez znaczenia. Ostatnia kwestia to zapewne pieniadze - iOS ma opinie, nie bez podstawy zreszta, ekosystemu z uzytkownikami, ktorzy generalnie placa wiecej. W przypadku Robota z kolei panuje model darmowych aplikacji z reklamami, ktore utrzymuja przy zyciu tworcow. Przyklad AutoMapy jest stosunkowo dobrym.

  • 0

    34.  2011-06-15 23:41:40

    Korzystałem dziś z nowego serwisu Lajt. Bardzo fajnie to wygląda i działa. No, ale coś za coś. Trzeba będzie przewertować oferty innych banków. Choć pewnie i tak zostanę w mBanku.

  • 0

    35. ~  2011-06-15 23:53:15  host: host-0-12.internetunion.pl

    nowa wersja nie posiada możliwości wykonania dowolnego przelewu - to raczej krok wstecz - chociaż pewnie nadal będzie można się logować na standardową wersję

  • 0

    36. ~rob  2011-06-16 08:04:36  host: dqq29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No właśnie, nie ma przelewu dowolnego. Szkoda. Ale dzwoniłem do nich i jest jeszcze parę rzeczy nie dostępnych, które będą z czasem dodawać.

  • 0

    37.  2011-06-16 08:53:42

    Ja tez rezygnuje z mBanku. Dla zasady. Stale pogarszanie oferty, wprowadzanie oplat (w reklamach mowili co innego), brak mozliwosci darmowego dostepu do wlasnych pieniedzy (to juz zgloszone do uokik).

  • 0

    38. ~  2011-06-16 08:56:53  host: public-gprs137230.centertel.pl

    @37; ale czego się czepiasz reklam? przecież oni tam tylko grali :D

  • 0

    39. ~  2011-06-16 10:13:49  host: 87-206-118-168.dynamic.chello.pl

    kazdego normalnego człowieka by wkurzyło - gadanie, ze to 'psie pieniadze', swiadzcy o 'dresiarskiej mentalnosci' piszacych... wiele osób ma wiele kont, gdyby tak kazde z nich opłacać - to takie 'nagłe dodawanie' po 2PLN robi róznice... i nie mówcie mi o ludziach, którzy płaca po 10PLN za utrzymanie konta i są jeszcze z tego zadowoleni. Co do ofert innych banków (mam mBank ale nie trzymam tam pieniedzy, moze wcos w funduszach), to polecam Polbank (kupiony przez Reiffeisen), który od roku bodaj wreszcie ma normalnie funkcjonujace strony konta, kiedyś na nich strasznie zarzekałem. A oferta - chyba nadal aktualna dla nowych klientów - to 3 konta do 5tys za 4.75%. Fakt ze niedługo znikną te konta bez podatku belki, ale to i tak dobrze oprocentowane konto w stosunku do konkurencji. BNP mia 5.8% ale juz chybva załozyc konta nie można, może mają cos podobnego. Oba banki nie pobieraja opłat (jak mBank) w pewnej konfiguracji. Niestety mBank może pójść w slady Multibanku (ten sam własciciel), który kiedys też miał konto bezpłatne, o ile pamietam - a potem wprowadził az 8PLN. Co do bankomatów mBanku, to nie jest tak źle - bezpłatne sa przeciez Euronetu, WBK i Multibanku.

  • 0

    40. ~  2011-06-16 10:16:29  host: host-0-12.internetunion.pl

    z tą kartą to rzeczywiście niezbyt fajne, ale mBank jako jeden z niewielu ma dostępny mTransfer 24h/dobę 7 dni w tygodniu - w ING jak chcę doładować coś przez przelewy24 czy jakieś tam inne ustrojstwo w weekend, to za Chiny tego nie zrobię, no i spread walutowy mają na poziomie 5.5%, a nie 6% - przy płaceniu większych kwot na Amazonie czy odbieraniu wypłat z UE ma to spore znaczenie (większe niż 2zł za kartę)

  • 0

    41.  2011-06-16 10:53:01

    @22 mBank ma coś ala namiastka oddziałów, czytaj mKioski, które moim zdaniem to porażka. Jest ich całkiem sporo, w wielu nawet malutkich mieścinach się znajdzie, a jedyne co można tam zrobić, to założyć konto i wziąć kredyt. Bez sensu. To miał byc internetowy bank. A skoro są już te mKioski, to mogliby tam umozliwić wpłatę i wyplatę pieniędzy (nie tylko w PLN, ale jak w innych bankach również w euro). @28, co ty za bzdury siejesz, ze Symbian nie ma wsparcia? Jest wspierany i wciąż rozwijany. I przez najbliższe parę lat zgodnie ze słowami szefa Nokii to się nie zmieni.

  • 0

    42.  2011-06-16 14:18:34

    własnie to przetestowałem.. nie umywa się to coś do mobilności banku millennium..

  • 0

    43. ~  2011-06-16 14:23:57  host: z45-13.opera-mini.net

    spradzilem, oprocz paru niedociagniec, sprwna i prost strona - teraz ocekiwabym od PLAY takze prostej strony tego tyypu, i nie mowie, bo mnie nie iinteresje, ofera wap

  • 0

    44. ~Spoxman  2011-06-16 14:36:36  host: 194.114.62.71

    @aree1987 - nie wypisuj bzdur. Getin wymaga dokonania transakcji bezgotówkowych na minimum 400 PLN miesięcznie, inaczej kasuje 10 zł za prowadzenie konta.

  • 0

    45. ~toms  2011-06-16 14:51:22  host: 212.2.126.225

    31-korzystałem z Getin Banku przez 15 lat i pod koniec koszt korzystania z konta wynosił aż 13 zł. Miara się przebrała jak wprowadzili dodatkową opłatę 1 zł za każdorazowe sprawdzenie stanu konta, a tamten ROR nie był internetowy. Czym prędzej uciekłem do mBanku, ale i tutaj zaczynają chojraczyć.

  • 0

    46.  2011-06-16 15:51:16

    @44 To Ty nie wypisuja bzdur 400zł dotyczy konta z premią w ktorej dostajesz 100zł na konto.. zwykle skarbonkowe jest za friko doczytaj i nie siej paniki..

Dodaj swoją opinię