Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wraca sprawa "białostockich sześcioraczków"

Wraca sprawa "białostockich sześcioraczków"

WitekT 14 Marca 2012 12:41

0 0

Wraca słynna sprawa dofinansowania ze środków unijnych budowy sieci HSPA+ przez nieznane wcześniej podmioty nieposiadające rezerwacji częstotliwości. Zarzuty przedstawienia nierzetelnej dokumentacji i oszustwa usłyszało 17 osób - pisze Puls Biznesu.

Szerzej o sprawie pisaliśmy w marcu 2010 roku. Ostatecznie do wypłaty całości pieniędzy nie doszło. Wątpliwości co do dokumentacji złożonej przez niektóre spółki — zarówno rekomendowane do wypłaty, jak i te, których wnioski odrzucono — nabrała ABW i białostocka prokuratura. Okazało się bowiem, że zawarte we wnioskach informacje mogły zostać sfałszowane.

Z ustaleń Pulsu Biznesu wynika że wątpliwości śledczych budzi dokumentacja złożona w PARP przez 14 spółek, które w sumie starały się o 0,5 mld zł dofinansowania. Z dokumentów wynika, że mogło dojść do sztucznego podzielenia inwestycji i próby wyłudzenia dotacji.
Wśród 17 osób, które otrzymały zarzuty, jest m.in. Władysław S., były poseł SLD, asystent Jana Burego z PSL oraz Władysław N., były pełnomocnik ds.informacji niejawnych PTC. Jednak, według śledczych, pomysłodawcą procederu miał być inny podejrzany — 33-letni białostocki biznesmen Tomasz S., twórca spółki Europrimus Consulting, specjalizujący się w pozyskiwaniu dotacji unijnych.

Jednak z 14 firm, które znalazły się pod lupą prokuratury, tylko połowa przeszła procedurę PARP i otrzymała rekomendację. Spółki Interfonica, Phone IT, Intertelcom, WideNet, Mobilenet, ATE-Advanced Technology & Experience i Best Solutions Technology miały otrzymać 260 mln zł. Gdy ujawniono listę firm, w mediach pojawiły się pierwsze podejrzenia wskazujące na obejście prawa przez związane z Tomaszem S. podmioty.

Śledczy podejrzewają, że Tomasz S. prowadził poufne rozmowy z potencjalnymi kontrahentami na temat przyszłości starających się o dofinansowanie spółek.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~bombel  2012-03-14 12:57:40  host: public-gprs356567.centertel.pl

  czyli chłopaki chcieli zakombinować większą dostaje i nie wyszło? a to HSPA+ to dla kogo miało być?

 • 1

  2. ~WOLF  2012-03-14 14:06:00  host: 193.43.77.109

  Do więzienia gnoi wysłać!! Dane osobowe tych oszustów powinny być opublikowane-ze zdjęciami. A do tego zakaz startu w wyborach oraz zasiadanie w spółach skarbu państwa i pełnienie innych funkcji publicznych -DOŻYWOTNIO!! tak jak urzędowo blokuje się dostęp pedofilów do dzieci,bo to są zboczeńcy...

 • 0

  3. ~battle  2012-03-14 15:44:21  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

  Czemu mnie nie dziwi to, że zamieszane jest w to PTC :) złodziej zawsze będzie złodziejem

 • 0

  4. ~123  2012-03-14 20:14:19  host: 91-145-152-132.internetia.net.pl

  Watro było chodź w kilku słowach streścić o co chodziło - nie każdy zna tą akcje.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet