Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WPmobi kończy działalność

WPmobi kończy działalność

sirmark 1 Maja 2009 00:49

0 0

Wirtualna Polska na stronie WPmobi.pl oficjalnie poinformowała o planowanym zakończeniu działalności swojego MVNO z dniem 31. maja.

O decyzji Grupy TP, do której należy Wirtualna Polska, dotyczącej zaprzestania utrzymywania marki wirtualnego operatora pisaliśmy już w marcu.




WPmobi wystartował 29. sierpnia 2007 r., o czym pisaliśmy w tej wiadomości. Operator działa w oparciu o sieć Orange i wykorzystuje prefix 799. Oferta nie zdobyła jednak uznania w oczach użytkowników portalu. W szczytowym okresie operator posiadał około 2,5 tys. aktywnych użytkowników, ale ostatnio ich liczba spadła poniżej 1 tys.

Wraz z końcem działalności, WPmobi zachęca do skorzystania z oferty przeniesienia numeru do innej sieci. Usługa jest bezpłatna.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 87
  • 0

    68. ~  2009-05-02 10:03:52  host: blm218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Taki los czeka wcześniej czy póżniej wszystkich MVNO w Polsce, no może poza Aster mobile bo ci poszli w abonament i świadczą usługi konwergentne. Wszystkie sieci MVNO, które oferują usługi pre-paid są raczej skazane na wymarcie.

  • 0

    69.  2009-05-02 10:16:26

    57: Komentarz nie na miejscu... (no chyba, że miałeś na myśli sens ironiczny tego słowa ;) ). ziomek13, a mi Ciebie żal i tobie podobnych dzieci neo, które myślą, że zwojują coś w necie będą tępakami...

  • 0

    70.  2009-05-02 10:46:27

    #60: flanelek: do oferty dedykowanej do transmisji danych w życiu numeru nie przeniesiesz. Opy nie udostępniają takiej opcji. Obojętnie czy byś chciał do simdaty, blueconnecta czy playonline. Jedynie możesz do orange pop/go się przenieść i potem zmigrować na orange free na kartę. Ale tam tez nie ma żadnych hotspotów. Więc chyba pozostaje Heyah, choć lepiej najpierw sprawdź na starterku za 5zł czy będziesz zadowolony z parametrów zanim rozpoczniesz przenoszenie.

  • 0

    71. ~flanelek  2009-05-02 11:01:03  host: 218-bi1-7.acn.waw.pl

    Kiedys sprawdzalem i bylem zaskoczony jak malo mnie to kosztowalo wiec chyba heyka :)

  • 0

    72. ~flanelek  2009-05-02 11:09:49  host: 218-bi1-7.acn.waw.pl

    W orange free na karte minuta rozmowy to chyba 1,5 pln a w heyce 0.44 poza tym ten nr to tzw rezerwowy bo podstawowy mam play, przeniesiony zreszta z plusa bo nie chcieli go przeniesc z abo do simplusa wiec przenioslem do innej sieci. :) Z zasiegami naszych opow jest roznie wiec wole miec tel 2 w innej sieci. Wybor chyba jest juz przesadzony.

  • 0

    73.  2009-05-02 11:10:06

    #71: no i Heyka jest najtańsza poza Playonline na kartę. Ale wiadomo, internet w Play jest ograniczony terytorialnie i nie każdemu podpasuje. Choć mi pasuje :-). Aha, WitekT coś kiedyś mówił, że orange pracuje nad nową ofertą OrangeFree na kartę. A może mi się coś przesłyszało? Ale to orange, więc zanim oni coś ciekawego wymyślą to konkurencja będzie już dawno z przodu. Więc nie czekam z niecierpliwością bo szkoda czasu na czekanie :)

  • 0

    74. ~flanelek  2009-05-02 11:10:35  host: 218-bi1-7.acn.waw.pl

    czyli heyka :D

  • 0

    75.  2009-05-02 11:30:12

    Czyli heyka :) Ja też mam jeden nr do przeniesienia. Ale z TT, więc do hei trzeba by na okrągło przenosić. Poczekam jak przeniesienie będzie bezpłatne bo mi się nie spieszy. Ale chyba też wybiorę do transmisji hejkę. Bo do playonline na kartę się nie da, orange odpada ze względu na przepadanie środków, pozostaje Hejka.

  • 0

    76.  2009-05-02 11:40:36

    Niby mógłby być jeszcze simplus z pakietami. Ale pakiet to pakiet, poza tym ten pakiet to jak wszystko w simplusie promocja. No i do simplusa mam uraz bo połączyłem się nieopatrznie z wapem przez przeglądarkę w telefonie i w 5 minut przekręcili mi konto na debet. A miałem kilkadziesiąt zł. Teraz nawet na 5555 nie da się zadzwonić aby doładować. Co prawda miałem simplusa używać jeszcze tylko jakiś miesiąc zbijając środki do zera. A tu niespodzianka. Zakończyłem przygodę z simplusem wcześniej niż się spodziewałem, haha. W sumie to nawet czuję ulgę, prawda że dziwne :)

  • 0

    77.  2009-05-02 12:14:42

    Ale się zrobiła dyskusja nad tym trupkiem ;-). 17 - poza wymienionymi przez Ciebie MVNO działają jeszcze postpaidowcy Aster oraz (tylko dla klientów biznesowych) Crowley Telemobile i chyba w pewnym sensie Netia. 68 - zgadzam się. MVNO w wersji prepaid to porażka i nawet zaoferowanie jakiejs ciekawej "wartosci dodanej" jak 100 MB na przeglądanie wp.pl w WPmobi nie ratuje biznesu. IMHO ciekawym pomysłem jest jedynie telepin mobi, ale też nie wróżę mu swietlanej przyszłosci z powodu paru elementarnych błędow.

  • 0

    78. ~maciek  2009-05-03 12:28:08  host: 79-68-225-17.dynamic.dsl.as9105.com

    pamięta ktoś o snickersmobile?? ciekawe ile mają klientów

  • 0

    79.  2009-05-04 15:50:56

    Snickers jest outsource'owany w MNI, oni zapewniają doładowania pod brandem you&mni i mogą mieć choćby i jednego a i tak IMHO będzie się to kręcić ;-). Jak dla mnie, poza konkurencją jets inny wynalazek ze stajni MNI, mianowicie Ezo Mobile. Magiczny numer który "dobiera specjalnie dla Państwa doświadczona Wróżka" to jest to: http://www.ezomobile.pl/tajemnice/podglad/9 Wróżka jest doświadczona, bo: "Twój nowy numer Ezo Mobile zostanie specjalnie wybrany przez wróżkę, dopasowany numerologicznie do daty Twoich urodzin - na pewno przyniesie Ci szczęście!" a formularz http://www.ezomobile.pl/zamowkarte nie zawiera pytania o datę urodzenia lub PESEL. Aha, a jak wróżce się nieco gorzej wiodło, to pomagała sobie Google ads'ami (np. z reklamą Heyah - jakby kto chciał, mogę wrzucić screena) :-)

  • 0

    80. ~bjhbi  2009-05-05 09:32:49  host: 212.160.172.70

    NARESZCIE

  • 0

    81. ~  2009-05-06 09:12:54  host: chello089076009016.chello.pl

    W Mobi maja piękne numerki do wyboru.Jeden mi bardzo przypasił. Zamówiłem numer z mobi w niedzielę 3 maja 2009 . Dzis jest 6 maja i kompletne zaskoczenie, kurier dostarczył przesyłkę. Mam teraz 25 dni na zarejestrowanie numeru w Mobi i przeniesienie do Playa. Numerek jest wypasiony i kosztuje 10 zeta (jest 10 zł do wydzwonienia) No i w dodatku będą chyba bonusy w Playu.

  • 0

    82. ~virtual operator  2009-05-08 00:40:48  host: chello089077110140.chello.pl

    boże przeca to nie miało racji bytu, po jaką cholere jakiś WPmobi, dajcie spokój - śmiech na sali :-))

  • 0

    83. ~fanWPmobi  2009-05-08 20:07:43  host: 212.160.234.125

    Prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy nie ma, nie było, a czy nie będzie to się okaże lepszej oferty dostępu do internetu niż WPmobi i mam nadzieję, że przynajmniej będzie można dalej przeglądać "lekkie" strony miniWP choć już nie 100MB za free - szkoda... wielka szkoda i pole do popisu dla innych operatorów.

  • 0

    84. ~krukis  2009-05-08 20:08:17  host: w3cache.helnet.pl

    Chcialem przenieść nr do Play i odmówili mi. Nie przyjmują użytkowników WPmobi, pewnie liczą na to, iż sieć upadnie więc sami do nich przejdą.

  • 0

    85. ~bledos  2009-05-09 12:21:23  host: 078088096073.lomza.vectranet.pl

    sam przenioslem do playa dwa numery z wp i w kolejce sa kolejne... @krukis: czemu Ci odmowili?

  • 0

    86. ~fanWPmobi  2009-05-09 18:32:53  host: 212.160.234.125

    Odmówili mu bo pewno się wcześniej pisemnie nie zarejestrował w WPmobi. Jak mogą przenieść osobę, która nie dopełniła formalności i w bazie WPmobi figuruje tylko z podstawowymi danymi podanymi jako te dla kuriera dostarczającego kartę startową SIM.

  • 0

    87. ~mono stereo  2009-05-10 09:19:47  host: host-193-93-94-24.leon.com.pl

    bledos a placiles za przeniesienie nr do play'a? ile czekales na nr?Pozdr

Dodaj swoją opinię