Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WP7 z nudów pobiera gigabajty danych - cz. 2

WP7 z nudów pobiera gigabajty danych - cz. 2

Ringu 20 Stycznia 2011 15:25

0 0

Microsoft przeprowadził śledztwo w sprawie przesyłania danych poprzez sieć komórkową bez wiedzy użytkownika w smartfonach z systemem Windows Phone 7. Okazało się, że wina nie leży w samym systemie, ale w pewnej dodatkowej aplikacji stworzonej przez innego producenta.

Microsoft nie ujawnia nazwy firmy ani programu. Twierdzi, że jest z nią w kontakcie i pomaga dokonać stosownych poprawek w ich aplikacji.

Według producenta systemu sytuacja, w której telefon wysyła dane będąc w trybie offline dotyczy jedynie niewielkiej grupy klientów.




Według serwisu IntoMobile wadliwą aplikacją nie jest na pewno żadna z 25 najpopularniejszych programów na platformę WP7.

Więcej na temat tej sprawy pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: IntoMobile     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 2

    1.  2011-01-20 15:28:59

    Trochę bez sensu, że nie poinformowano, która to aplikacja... zamiast zadbać o kieszenie zagrożonych klientów ochrania się producenta, by nie był on źle odbierany...

  • 3

    2. ~  2011-01-20 15:34:52  host: 62.244.131.187

    1.Czyli wina lezy po stronie klienta, ktory DOINSTALOWAL sobie do czystego systemu WP7 jakas aplikacje? 2.Jezeli jednak owa aplikacja otrzymala certyfikat wzglednie autoryzacje Microsoftu to nic nie stoi na przeszkodzie by dochodzic swoich praw wlasnie od tego podmiotu.

  • 2

    4. ~  2011-01-20 15:40:36  host: 77-255-201-64.adsl.inetia.pl

    Jeśli ukrywają jaki to program to według mnie wina jest po stronie Windows. Nie chcą się przyznać do błędu to wymyślili program X aby na niego zwalić winę. Dlaczego nie podadzą nazwy programu. Od razu by się go usunęło z telefonu.

  • 1

    5. ~adas  2011-01-20 16:02:34  host: user-46-112-121-111.play-internet.pl

    To w wp7 aplikacja (raczej deweloper) może sobie wybrać czy korzysta z internetu przez wi-fi czy przez sieć komórkową? Ze słów MS tak wynika, a nie wydaje mi się, żeby tak było w rzeczywistości.

  • 2

    6. ~kub@  2011-01-20 16:05:07  host: gmj204.internetdsl.tpnet.pl

    A ludzie później przyjdą do operatora z pretensjami. Microsoft ma to w "D" i jeszcze nie chce sie przyznać tylko wymyślił sobie jakiegoś producenta "X". :/

  • 3

    7.  2011-01-20 16:07:12

    4 jestem na 99 % pewnie że to wina MIcrosoftu. Uwielbiają wstawiać programy szpiegujące, wysyłające informacje o sprzęcie czy oprogramowaniu i pewnie jeden z takich programów wymknął się spod kontroli. Jeżeli to inna firma by zawiniła na pewno by nie kryli tego, bo w takiej sytuacji i tak rzucają cień na swoją firmę.

  • 1

    8. ~  2011-01-20 17:00:11  host: z24-12.opera-mini.net

    A ja się pytam- po co ten cały tryb offline skoro, jak się okazuje, telefon tak na prawdę nie jest w nim odcięty od sieci GSM.

  • 0

    9.  2011-01-20 17:18:25

    Powinni wydać producenta. Niech ginie!

  • 1

    10.  2011-01-20 17:19:57

    Nawet jeśli sami siebie by mieli wydawać xD

  • 0

    11. ~Calm7  2011-01-20 17:20:05  host: z24-13.opera-mini.net

    8, co Ty tworzysz? Nie znasz tej aplikacji i huk wie czy nie jest podpieta pod offline tak, by udawac off, lub tez zalaczac fon o okreslonej godzinie. Uzywam offline na symbianie i nikt wtedy do mnie sie nie dodzwonil ani nic nie wyplynelo. A to mi wystarczy do przydatnosci off-u :)

  • 1

    12. ~  2011-01-20 17:41:47  host: z03-10.opera-mini.net

    Wiem z dobrych zrodel ze tym prodcentem jest pewna firma na litere M z miasta na litere R w USA.

  • 1

    13. ~piokuk  2011-01-20 18:02:52  host: 82-160-57-42.tktelekom.pl

    Nic nie tworzę - czytam ze zrozumieniem to, co jest napisane. Od dawna zastanawiam się jak to jest z tym trybem offline. Niby telefon się z siecią nie łączy, a z drugiej strony można niekiedy przeczytać, że prawdziwą pewność nienamierzenia daje dopiero wyciągnięcie baterii z telefonu. Pytam zatem - jak to jest?

  • 1

    14.  2011-01-20 21:01:40

    Nie wiem jak inni, ale ja jakbym miał taki telefon i np nie miał pakietu i popłynoł np tak z 1000-2000zł to spokojnie bym do sądu pozwał producenta oprogramowania, niech on pokrywa moje koszty związane z tą aplikacja :)

  • 0

    15. ~Reddd  2011-01-20 22:00:12  host: 89-78-155-1.dynamic.chello.pl

    Być może chodzi o wgrywane oprogramowanie Orange a nie popierane przez samego użytkownika. Zaczyna się o tym robić głośno a skarżą się na razie tylko Oranżyści: http://www.wykop.pl/link/595723/nowe-praktyki-orange-nabijanie-r achunkow-polaczeniami-internetowymi/

  • 0

    16. ~Redd  2011-01-20 22:00:53  host: 89-78-155-1.dynamic.chello.pl

    popierane = pobierane ;) sorry piszę z żelazka

  • 0

    17. ~xxx  2011-01-21 00:07:32  host: user-46-112-147-225.play-internet.pl

    Aplikacja ta jest yahoo mail!

  • 0

    18. ~ALek  2011-01-21 08:52:07  host: host-86-111-98-41.tvk.torun.pl

    Szpiegowanie to teraz modny temat wsrod producentow systemow. Rzekomo ma to byc korzysc dla uzytkownikow tych systemow. Celuje w tym GOOGLE i jego Android. Wbrew pozorom najbezpieczniejszy jest WM 6.0 i pochodne, bo tu procesy latwo wykryc. Mialem WM 6.5 i przesiadlem sie na Android - system mnie rozbroil - na kazdym kroku szpiegowanie.

  • 0

    19.  2011-01-21 09:08:22

    Działanie Microsoftu przypomina palenie zapałki, żeby zatuszować smród pierdnięcia :-) No a użytkownicy teraz przeprowadzają śledztwo, by znaleźć właściwą aplikację...

  • 0

    20. ~mnc  2011-01-21 09:52:30  host: 89.241.101.140

    podejzewam, ze taka dziura, gdyby byla w samym systemie - spowodowalaby lawine pretensji i mielibysmy setki ofiar. poza tym, najprawdopodobniej wykrytoby ja w testach. natomiast ani producenci telefonow (htc, samsung, lg itd) ani operatorzy, nie testuja tak wszechstronnie calego tego syfu, ktory dorzucaja do systemu od siebie. w htc sense wielokrotnie byly bledy, w samsungowym touchwiz takze. orange menu nigdy nie dzialalo dokladnie tak, jak powinno...

  • 0

    21. ~karwi  2011-01-21 11:05:00  host: public-gprs156228.centertel.pl

    informacja z innego serwisu: Aktualizacja, 21.01.2011, 00:02 Problematyczną aplikacją okazał się Yahoo! Mail, próbujący zsynchronizować się z kontem pocztowym. Podobnie jak w przypadku iPhone czy wielu telefonów z Androidem, w celu zaoszczędzenia energii WiFI jest wyłączane, gdy ekran jest wygaszony. Dlatego dane były przesyłane przez sieć GSM.

Dodaj swoją opinię