Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WP7 z nudów pobiera gigabajty danych

WP7 z nudów pobiera gigabajty danych

LuiN 10 Stycznia 2011 14:18

0 0

System Windows Phone 7 trafił na rynek z dość bolesną wadą oprogramowania. Niektórzy użytkownicy skarżą się, że ich nowe smartfony uparcie przesyłają z użyciem połączenia 3G olbrzymie ilości danych - nawet gdy nie są używane lub są w zasięgu WiFi.

Błąd został wykryty w grudniu. Podczas kilkudniowej obserwacji testowy telefon przesyłał 30-50 MB "ponadprogramowych" danych dziennie. Łączył się przy tym zawsze przez nadajniki operatora, nawet jeśli miał do dyspozycji WiFi. Dramat zaczął się jednak dopiero po przełączeniu telefonu na tryb samolotowy...

Tryb ten wyłącza wszystkie interfejsy bezprzewodowe, jednak po jego wyłączeniu WP7 "postanowił sobie odbić" czas poza zasięgiem i za jednym zamachem przesłał aż 400 MB danych. W skali miesiąca telefon bez trudu zmarnuje nawet ponad 2 GB danych. Problem potwierdził operator sieci AT&T, Microsoft jednak do niego się nie przyznaje.




Microsoft zapowiedział łatkę dotyczącą brakującej w Windows Phone 7 funkcji "kopiuj-i-wklej". BGR na podstawie struktury linków na serwerze Microsoftu twierdzi, że aktualizacja będzie dostępna jeszcze w styczniu. Być może styczniowa aktualizacja zahamuje też apetyt na megabajty telefonów z WP7.

Źródło tekstu: winsupersite, BGR, Microsoft, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~hmm  2011-01-10 15:24:47  host: 87-205-137-89.adsl.inetia.pl

    Symbian, jak mu nie pozwolisz, nie sciagnie nawet jednej setnej bajta danych :P

  • 0

    9. ~  2011-01-10 15:33:45  host: z07-10.opera-mini.net

    ale co i gdzie przesylal? pewnie jaies dae sziegowskie do Micrsftu albo d amerykanskiej bezpieki... zwlaszcza jak "lecial", bo iadomo terrorystow trzeba monitorowac....

  • 0

    10. ~pduncz  2011-01-10 15:34:08  host: 190-bi1-5.acn.waw.pl

    Właśnie, LuiN, co tak słabo? Gdzie dochodzenie, gdzie dociekliwość? Z jakimi adresami łączy się WP7? Jakby się łączył po WiFi to każdy sam by sobie sprawdził, ale skoro tylko 3G - musimy liczyć na dociekliwość dziennikarzy telekomunikacyjnych.

  • 0

    11.  2011-01-10 16:00:30

    Live streaming z twojego telefonu do Microsoftu ;)

  • 0

    12. ~  2011-01-10 16:18:51  host: z22-12.opera-mini.net

    Dane pewnie idą tam gdzie idą dane z W7. Czytałem kiedyś artykuł: Cała prawda o windows 7. Tam też microsoft wie np. ile razy klikamy na przycisk start.

  • 0

    14. ~  2011-01-10 16:31:38  host: z15-07.opera-mini.net

    Skynet jak w terminatorze :)

  • 0

    15. ~GoSPoS  2011-01-10 17:17:13  host: eei26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a czy wiadomo jakie to informacje WP7 sobie zaciągał? oglądał filmy na youtubie czy redtubie?

  • 0

    16. ~e  2011-01-10 17:17:18  host: host117.opteris.pl

    Moze system po prostu aktualizuje sobie dane z ksiegi mord? Ktos, kto bez fejsbuka nie moze sie obejsc i tak nie odczuje tych kilkuset MB, bo w ciagu doby napyka o wiele wiele wiecej //ziew To sa wlasnie skutki bycia "spolecznosciowkowym kretynem" i systemu bym nie winil, tylko uzytkownikow...

  • 0

    17. ~Ja-ros  2011-01-10 18:08:51  host: apn-77-112-188-42.dynamic.gprs.plus.pl

    Aktualizacja danych z serwisow społecznościowych zabiera nie wiele danych, z tego co zauważyłem to najwyżej kilkanascie mb.

  • 0

    18.  2011-01-10 18:26:12

    WP7 pokazuje swoje drugie oblicze :)

  • 0

    19.  2011-01-10 19:07:45

    hehe wysyłał specyfikację techniczną telefonu do Microsoftu bo Microsoft chyba jednak chce wypuścić kina na rynek :) pZdr

  • 0

    20. ~berdys  2011-01-10 19:18:37  host: achc63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    coz to mi za nowina ! W98, ME, 2000 tez sobie lubial pogadac z netem- jak jeszcze limity na neo byly ;)

  • 0

    21.  2011-01-10 20:33:58

    wiem gdzie i po co wysyła dane - chodziło o tygodniowe raporty do Cthulhu !

  • 0

    22.  2011-01-10 21:11:29

    Żarty żartami, ale dziura naprawdę poważna, jeśli to M$ zawinił. Ktoś z pakietem i lejkiem nie odczuł, ale przy powiedzmy abo i małej paczce bez lejka? Oj kiepsko, wizerunek znów nadszarpnięty.

  • 0

    23. ~tts  2011-01-11 00:02:49  host: 87-205-83-76.adsl.inetia.pl

    Nie no to już zaczyna się robić zabawne. Powinniście dodać zakładkę "WP 7 - codzienna dawka błędów" - ten Microsoftowy bubel staje się żenujący.

  • 0

    24. ~Damian  2011-01-11 02:52:40  host: 178-36-140-210.adsl.inetia.pl

    Z tego wszystkiego najlepszy jest Symbian, nie posiada takich wad, zaś ma multum przydatnych funkcji

  • 0

    25.  2011-01-12 06:55:04

    @22, jaki znów wizerunek? :D @4, przecież właśnie to sugerował autor newsa.

  • 0

    26. ~symbianowiec  2011-01-12 21:18:12  host: 77-253-44-235.adsl.inetia.pl

    oooo i nikt w tym watku nie marudzi na Symbiana... az dziwne. Przeciez WM7 jest idealny a Nokia robi blad, ze go nie uzywa

  • 0

    27. ~renmaister  2012-01-10 01:19:55  host: 89-79-152-30.dynamic.chello.pl

    A co użytkownikami którym pobrało prawie 300 zł ? zwróci im co ktoś ?

  • 0

    28. ~Lukis  2012-01-18 17:03:04  host: 84-10-113-32.dynamic.chello.pl

    renmaister te dokładnie mam to samo dzisiaj poszedłem zapłacić rachunek (nie miałem faktury wiec podałem w okienku swój nr tel.) co miesiąc płaciłem stałą kwote i praktycznie nie wychodziłem poza abonament 40zł i nagle dzisiaj w okienku mi pani mówi że rachunek jest na kwotę ponad 300zł (wygrałem telefon w orange) -_- będę to musiał jakoś zareklamować gdyż telefon otrzymałem za darmo* (a po pierwszym rachunku już odzyskują kase za telefon) mam nadzieje że wszystko dobrze się skończy, a na razie nie korzystam z telefonu.

Dodaj swoją opinię