Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WP7 z 256 MB RAM: kolejne aplikacje odmawiają współpracy

WP7 z 256 MB RAM: kolejne aplikacje odmawiają współpracy

Q! 28 Maja 2012 13:22

1 0

wp7 256 ram angry birdsPo komunikatorze Skype kolejne aplikacje odmawiają współpracy ze smartfonami z Windows Phone 7, wyposażonymi w 256 MB pamięci RAM - informuje serwis Windows Phone Apps.

Pierwszą aplikacją, która miała mieć kłopoty z niewystarczającą ilością pamięci RAM, był komunikator Skype. Po ponad miesiącu dostępności został on usunięty ze sklepu Marketplace dla Nokii Lumia 610. Wszystko dlatego, że nie działał ona tak, jak oczekiwali tego i Nokia, i Skype. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Teraz do grupy tej miały dołączyć gry, a wśród nich znalazły się Angry Birds oraz PES 2012. Ograniczenia nie ominęły również aplikacji do wideorozmów Tango. Wszystkie one odmówiły możliwości zainstalowania, jako powód podając zbyt małą ilość pamięci operacyjnej w telefonie.




Sytuacja taka dotyczy m.in. telefonu Nokia Lumia 610, mającego 256 MB pamięci RAM. Taka jej ilość powoduje, że niektóre funkcje telefonu nie są dostępne. Szerzej o tym pisaliśmy również w tej wiadomości.

Jak wcześniej zapewniał Microsoft, taka sytuacja dotyczyć ma jedynie 5% aplikacji znajdujących się w mobilnym sklepie Microsoftu. Oprócz tego programiści dysponują już odpowiednimi narzędziami, które pozwalają na optymalizację aplikacji dla urządzeń z 256 MB pamięci operacyjnej.

Jak jednak widać, nie wszyscy programiści zdążyli przystosować swoje aplikacje do takich ograniczeń.

Źródło tekstu: Engadget, Windows Phone Apps, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~  2012-05-28 14:06:15  host: z33-03.opera-mini.net

    racja, chodziło o wp8. naprawdę 710 nie dostanie, czy to tylko Twoja spekulacja? jak nie dostanie to jest to koniec tego systemu, bo będzie powielać wadę Androida, czyli fragmentaryzację

  • 0

    12. ~dd  2012-05-28 14:16:22  host: 81-210-14-218.ip.netia.com.pl

    nie bedzie fragmentacji - po prostu zamkna marketplace dla windows portable 7 :P (tak jak to zrobili dla windows mobile (6.x))

  • 0

    13. ~  2012-05-28 14:18:47  host: 87-206-115-137.dynamic.chello.pl

    PO ostatniej aktualizacji Skype w moim smartfonie z Androidem kontakty z tej aplikacji pojawiły się w kontaktach telefonu, nie mogąc ich usunąć skasowałem aplikację Skype,coś nie tak z tą aplikacją pewnie podglądają gdzie się dzwoni

  • -1

    14. ~Lolek  2012-05-28 14:23:30  host: 212.160.172.70

    CO ZA BZDETY?;) Ludzie czy dla was to naprawde celowe negatywne działanie? Żeyby was "uświadomić" zadam kilka pytań bo odpowiedzi pisać wam nie będe ;) Czy na telefonie HTC WIldfire (bez s) Angry birds rio się zacinają? Czy nie łatwiej zobaczyc komunikat to ci poprostu nie pójdzie? Czy posiadacze PC narzekają że nie idzie im diablo III? Nie -bo kupują do tego specjalny sprzet;) a android wmawia ze bedzie działac ....miliony aplikacji a w rzeczywistosci sie zacinaja.Czy nokia naprawde jest zła bo mówi prawde? JAKI SENS JEST ODPALAC COS CO DZIAŁA ŹLE? ŻADEN! ALE ANDKI RZĄDZĄ!!!! I kto tutaj sie zozpada firma nokia czy ludzkie pokłady realizmu;)?;)

  • 0

    15.  2012-05-28 14:28:04

    Zastanawiałem się nad Samsung Wave III vs "cośtam z Wp7". Tylko dobrego telefonu z Wp7 prózno szukac w dobrej cenie ;

  • 0

    16. ~Misiek  2012-05-28 14:32:25  host: 89-72-108-255.dynamic.chello.pl

    Skoro angry birds nie pójdą to już widzę nastolatków kupujących telefony z WP7. Wystarczy jeden przykład. Strzał w stopę dla Nokii i badziewiarstwo Microsoftu.

  • 0

    17. ~Qper  2012-05-28 14:36:02  host: cas135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak na prawdę Windows Phone sprawdza się bardzo dobrze ale jako zwykły podstawowy telefon do dzwonienia, pisania i internetu. Aplikacji ciekawych to za wiele nie ma... Mam Lumię 800 więc wiem na co stać ten telefon. Brak przyszłej aktualizacji do 8 to też duży minus. Mając iPhone nigdy się tym nie przejmowałem.

  • -1

    18. ~sasa  2012-05-28 14:39:06  host: jvn114.internetdsl.tpnet.pl

    14. ~Lolek Jak możesz być takim ignorantem? Wildfire jak i wildire S mają procesor 600mhz lumia 610 ma procek 800mhz. Sprzedaje telefony i żaden model androida z tym prockiem nie miał problemow z tą grą :) przykład Samsung Ace :)

  • 0

    19. ~  2012-05-28 14:41:38  host: z35-16.opera-mini.net

    @7 nokia E51 ma 96mb. Tak w ogóle to nie złe jaja z WP7 nowe "słuchawki" są słabsze sprzętową od poprzedników, coś jak Nokia N96 do poprzedniczki N95.To wykończyło Symbian, nędzną wydajność nowych słuchawek. A w Androidzie mamy 4rdzenie, 1 a nawet 2GB ramu -potrzebne czy nie potrzebne ale jest.

  • 0

    20. ~  2012-05-28 14:47:56  host: z36-04.opera-mini.net

    tu nie chodzi nawet o to co i jak działa na androidzie. chodzi o to, że takich problemów miało nie być w WP i to miało odróżniać ten system od Adnroida. niestety życie mocno zweryfikowało Windowsa na telefonach i Nokia mając zaledwie cztery Lumie będzie miała trzy różne fragmentaryzacje. Pierwsza to Lumia 610, druga to duet 710 i 800 które zostaną przy Wp7 i na koniec 900 która będzie miała najnowszy system. Miało być lepiej od Androida a będzie gorzej. Nie mówię tego z satysfakcją bo byłem zainteresowany Lumią 710 i niestety skutecznie mnie do siebie takimi działaniami zniechecili na starcie.

  • 0

    21. ~  2012-05-28 15:00:18  host: z49-15.opera-mini.net

    a ja ostatnio zakupilem sobie nokie c5 i jestem bardzo zadowolony z tego telefonu, stary, poczciwy symbian, bez udziwnień, dzwonie, pisze itp. Mam tez c6 do neta(awaryjnie jak cos sprawdzic trzeba) z pelną klawiatura i wiecej jako dorosłemu człowiekowi nie potrzeba mi, gier nie posiadam,

  • 0

    22.  2012-05-28 15:04:59

    Bo kto daje 256 MB do telefonu teraz, aktualnie to 512 MB to malo, takie minimum to 1 GB lub 2 GB RAM i procek 2 rdzeniowy i mozna z systemu kożystać. Ale jak sie wypuszcza buble to tak potem jest

  • 0

    23. ~  2012-05-28 15:42:41  host: 178.183.135.30.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @13 - w Skype ustawiłeś sobie dostępność kontaktów w telefonie. Ustawienia > Synchronizuj kontakty > synchronizuj wszystko. Więc mówisz, że reptilianie Cię podglądają?

  • 0

    24. ~dav  2012-05-28 19:05:08  host: host-52-81.compi.net.pl

    heh co za gniot ten Wp7...

  • 0

    25.  2012-05-28 19:39:50

    Bo tak jest, ze programiści mają wszystko gdzieś - chodzi tylko o zarobek najmiejszym kosztem - aby zrealizować oczekiwania użytkowników, krtórzy wszystko chcą mieć darmo ;-)

  • 0

    26.  2012-05-28 22:04:58

    @18 Tak się składa, że mam Ace'a i Angry Birds się na nim tną, jak moje palce podczas krojenia marchewki. ;)

  • 0

    27. ~XYZOL  2012-06-15 19:29:25  host: 81-95-207-71.metrolink.pl

    @8 + @16 +@24 tępa dzido, a co ma Nokia/Microsoft do badziewiarskich aplikacji 3rd party? Skype na PC zadowala się 256 MB RAM, a na durnym telefonie komórkowym to za mało? Zwyczajna kpina!

  • 0

    28. ~XYZOL  2012-06-15 19:39:58  host: 81-95-207-71.metrolink.pl

    @22 - pieprzyć, że 2 GB i 2 rdzenie to minimum i standard, to jak udowadniać, że standardem jest 3-litrowe 250-konne V6. Rozejrzyj się po ulicy i powiedz ile widzisz takich aut, a ile tanich miejskich pudełek. Z telefonami jest tak samo - najlepiej sprzedają się tanie padła na androidzie, najlepiej za 99 zł w prepaidzie.

  • 0

    29. ~  2012-06-15 21:09:46  host: aebp240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    22, a slownik na takim sprzecie dziala?

  • 0

    30. ~ada  2013-08-26 12:59:33  host: public-gprs514510.centertel.pl

    O co cho .... Zacina się Skype na telefonie spoko to moja sprawa i wybór chce to ściągam nie to nie ściągam ale skoro nam wolność wyboru to kto z racji bytu ma prawo rządzić moja decyzja! U mnie na kompie też się tnie często albo glos jest do du .... czy z tego powodu też mi z lokują możliwość korzystania ze skypa? Paranoja i tyle i gadanie po próżnicy ... A Tango ktoś zgłaszał ze się tnie czy wyrzuca z apki ? ktoś powiedział a drugi zrobił to nie chodzi o tanio drogo tylko o ich politykę handlowa!!!!! Tak same tanie telefony by wchodziły a droższe by stały na polkach wiec lepiej ludzi naciągnąć na kasę,a potem dać im po du... i tyle...

Dodaj swoją opinię