Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WP7 też śledził swoich użytkowników, jest pozew

WP7 też śledził swoich użytkowników, jest pozew

Q! 2 Września 2011 08:39

0 0

Do sądu federalnego w Seattle wpłynął pozew zbiorowy przeciwko Microsoftowi. Firma z Redmond oskarżana jest w nim o śledzenie użytkowników systemu Windows Phone 7.



W treści pozwu można przeczytać, że dane o położeniu użytkownika przesyłane były do Microsoftu w momencie uruchomienia aplikacji aparatu fotograficznego. Działo się tak również wtedy, gdy użytkownicy zażądali wyłączenia takiej możliwości.




Oprócz tego Microsoft oskarżany jest także o to, że wprowadził amerykański Kongres w błąd. Deklaracje o tym, że dane o położeniu użytkownika gromadzone były tylko po wyraźnym wyrażeniu przez niego zgody miały być nieprawdziwe - twierdzą składający pozew.

Pozywający żądają, oprócz zaprzestania przez Microsoft stosowania takich praktyk, również odszkodowania za poniesione straty moralne. Ich wysokość nie została jednak podana.

Przypomnijmy, że wcześniej podobny wniosek został złożony zarówno przeciwko Apple i systemowi iOS, jak i Google i jego Androidowi. W tym pierwszym przypadku doszło nawet do wypłacenia przez firmę stosownego odszkodowania. I wiele wskazuje na to, że na jednym pozwie sprawa ta się nie zakończy.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • -6

    1.  2011-09-02 08:51:02

    Widać lepiej mieć Nokie 3310 naszej lokalizacji nie wyślę niewiadomo gdzie :-)

  • 0

    3. ~  2011-09-02 09:11:33  host: t19-14.opera-mini.net

    straty moralne..cwaniaczki chca kasę i tyle

  • 3

    4. ~  2011-09-02 09:12:38  host: aeow213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja miałem nadzieję że Windows nie śledzi...

  • -1

    5.  2011-09-02 09:21:42

    No w Telepolis urlopy widac, ze sa skoro na innych serwisach ten news juz byl.. :) Swoja droga... Zaden system nie jest perfekcyjny i zaden nie jest swiety...

  • 1

    6. ~zbyszek  2011-09-02 09:32:42  host: host-33.ip.emouse.pl

    @3: wiesz o czym Ty piszesz?? kupujesz produkt a on cie szpieguje?? przecież to niedopuszczalne!!

  • 1

    7. ~Tommy-Ka  2011-09-02 09:36:03  host: rev251.com40tech.com

    Ciekawe czy ktoś już sprawdził czy bada śledzi... do tej pory nie było żadnych wieści tego typu o tym systemie...

  • -1

    8. ~asd  2011-09-02 10:34:31  host: 89-75-55-188.dynamic.chello.pl

    No coż... google przerzuciło to, co bezprawnie robiły ich samochody streetview, na telefony z androidem i wszystko jest już ok...

  • 1

    9. ~  2011-09-02 10:57:51  host: 84.1.254.227

    @ 8 - o czym ty piszesz? Przeciez Windows (MS) to nie Android (Google)...

  • 1

    10. ~telefonistka  2011-09-02 11:49:21  host: mail.cskmswia.pl

    Wm7 i tak daleko z tyłu za Google które gromadzi dane o smsach o stronach odwiedzanych a także mailach.

  • 1

    11.  2011-09-02 12:18:47

    Nie wiem czy się śmiać czy płakać jak czytam te komentarze przecież operatorzy sieci cały czas wiedzą gdzie jesteśmy a dokładność naszej pozycji jest wprost proporcjonalna do ilości nadajników w danym miejscu i nie ma znaczenia czy jest to Nokia3310 czy smartfone...

  • 1

    12. ~Ktuś  2011-09-02 13:24:31  host: 212.160.172.70

    @11 Ale operator te dane zbiera i gromadzi zgodnie z prawem, jest do tego nawet prawnie zobowiązany. A producent systemu, czyli MS czy Google, zdecydowanie nie, ich działania są bezprawne. Nie zbierają tych danych 'na zlecenie' organów ścigania, tylko na własny, komercyjny użytek.

  • 0

    13.  2011-09-02 14:09:53

    @7 Mam nadzieje, że nie bo właśnie wave kupiłem.

  • 0

    14. ~asd  2011-09-02 20:21:38  host: 89-75-55-188.dynamic.chello.pl

    @9 chodzi o to, że już się gogla nikt nie czepia, a ms owszem.

  • 0

    15. ~gt  2011-09-08 10:25:34  host: 212.38.193.178

    Obrzućmy nawozem, może coś przyschnie. Szczegóły tego pozwu można łatwo znaleźć a ich omówienie pokazuje, że poza parciem na szkło autora, to innych przyczyn raczej się nie znajdzie: http://www.withinwindows.com/2011/09/06/dissecting-case-01438-ex hibit-b-part-1/

Dodaj swoją opinię