Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WP7 Tango nie dla wszystkich?

WP7 Tango nie dla wszystkich?

Q! 28 Lutego 2012 21:06

0 0

Kolejna aktualizacja systemu Windows Phone 7, Tango, może nie trafić do wszystkich telefonów z aktualną wersją systemu - wynika z informacji serwisu Laptop Mag. W czym tkwi problem?

Według serwisu, Microsoft współpracuje z operatorami nad dostarczeniem kolejnej wersji swojego systemu WP7, Tango. Jednak to, czy trafi ona do użytkownika końcowego, zależeć będzie wyłączenie od każdego z operatorów.

Oznacza to, że jeśli WP7 Tango nie uzyska akceptacji któregoś z operatorów, to klienci którzy zakupili u niego telefon z systemem Microsoftu mogą pozostać z jego wcześniejszą wersją. Jak temu zaradzić? W zasadzie nie ma jak, przynajmniej w oficjalny sposób.




W dużo lepszej sytuacji będą użytkownicy, którzy zakupili telefon z pominięciem kanału dystrybucyjnego operatora. Otrzymają oni aktualizację przygotowaną dla ich modelu przez Microsoft.

W nowej wersji systemu pojawi się możliwość dołączania do wiadomości MMS kilku załączników, np. dwóch zdjęć oraz materiału wideo. O możliwości załączenia do wiadomości e-mail jednocześnie kilku zdjęć, zamiast każdego pojedynczo, obecnie nic nie wiadomo.

Według wcześniejszych informacji, Windows Phone 7 Tango ma się pojawić na rynku w II kwartale. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Laptop Mag, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 1

    2. ~  2012-02-28 21:11:53  host: z08-06.opera-mini.net

    Hehehe teraz problem fragmentacji będzie i na WP7, Android będzie miał współtowarzysza doli

  • 0

    3. ~  2012-02-28 21:13:31  host: z08-06.opera-mini.net

    Współczuję tym którzy kupili WP7 u jakiegoś operatora i teraz nie dostaną aktualizacji i przez najbliższy czas nie będą mogli wysyłać plików przez BT

  • -2

    4.  2012-02-28 21:30:48

    Nie rozumiem co tak psioczycie na androida, cyan i jedziesz dalej!

  • 2

    5. ~  2012-02-28 21:40:49  host: z03-14.opera-mini.net

    @4 - nie po to wydaję xxxx złotych aby się bawić w duperele.

  • 0

    6. ~  2012-02-28 21:44:09  host: 19-to3-1.acn.waw.pl

    Proszę czytać ze zrozumieniem. Te teoretyczne rozważania, są wróżeniem z fusów, no bo dlaczego jakiś operator miałby blokować aktualizację WP7????

  • 0

    7. ~WujoFefer  2012-02-28 21:44:19  host: 89-69-81-225.dynamic.chello.pl

    Wystarczy zakupić telefon Nokii (nie ważne czy w sklepie czy u operatora) i zgrywać update dla danego kraju a nie brandowany. A wysztko to zgodne z gwarancją Nokii. :)

  • 0

    9.  2012-02-28 22:07:19

    @6: z dokładnie tego samego powodu dla którego aktualizacje dla telefonów na symbianie czy androidzie "dla danego operatora" potrafią się pojawiać z b. dużym opóźnieniem - albo nawet wcale..

  • 0

    10. ~  2012-02-28 22:31:42  host: z29-06.opera-mini.net

    No więc windows stracił bardzo ważny argument dla którego warto go było brać, czyli aktualizacje. A w ogóle to po co operator zmienia coś w oprogramowaniu? Przecież sobie sami problem robią... Wystarczyłoby gdyby aplikacje wgrywali a nie grzebali w sofcie

  • 0

    11. ~ania  2012-02-28 22:49:21  host: user-109-243-163-192.play-internet.pl

    ale czemu nie można wgrać do bandowanego telefonu wersji oprogramowania takiej jak do telefonu niebrandowanego?

  • 0

    12. ~...  2012-02-28 22:57:13  host: v20-16.opera-mini.net

    Prosta sprawa. Stosuje i polecam. Jak kupujesz telefon, to kup taki, ktory w momencie zakupu Ci odpowiada. Jak dostaniesz fajna aktualizacje to masz bonus niespodzianke jak nie dotaniesz to nic sie nie dzieje- przeciez tel odpowiadal Ci w momencie zakupu. Dzieki takiemu podejsciu mozesz miec w zadzie cale to "sprzedazowo-aktualizacyjne bagienko".

  • 0

    13. ~  2012-02-28 23:01:05  host: user-164-126-36-41.play-internet.pl

    @12 Jak napisalem tak kiedys pod jakims newsem to zaraz mnie zbluzgali...

  • 0

    14. ~...  2012-02-28 23:04:37  host: v20-16.opera-mini.net

    @13 Nie wiem co mam Ci odpisac:D No dobra, powiem tak: sa rozne zboczenia. pzdr

  • 0

    15. ~zz  2012-02-29 00:26:27  host: 077222250154.warszawa.vectranet.pl

    afair oprócz noki to nikt w systemie nie mógł nic zmieniać wiec dlaczego aktualizacja miała by nie działać ?

  • -1

    16. ~zbyszek  2012-02-29 00:35:10  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    tak strasznie dużo jest userów WP7 że faktycznie tragedia narodowa się stanie jak 10% z nich nie dostanie aktualizacji. Chociaż dziwie się że M$ nie chucha i dmucha na swoje rodzynki, bo przecież userów tego systemu jest tylu, że niech mnie kule biją, watach wręcz, wściekłe stado...

  • 0

    17. ~tfff  2012-02-29 08:12:21  host: z43-01.opera-mini.net

    czyli żeby teraz moc wysyłać załączniki (l.mnoga) w mailach na mobilnych windowsach należałoby przejść WinMo6.5

  • 0