Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WP7 Tango: mniejsze wymagania, mniejsze możliwości

WP7 Tango: mniejsze wymagania, mniejsze możliwości

Q! 9 Marca 2012 09:42

0 0
Wraz z wydaniem kolejnej wersji systemu Windows Phone 7, Tango, Microsoft oficjalnie zmienił wymagania sprzętowe dotyczące systemu. Co przyniesie taka zmiana?

Nowa wersja systemu zadowoli się jedynie 256 MB pamięci RAM, a także będzie mogła współpracować z procesorami Qualcomm 7x27a. Pozwoli to na tworzenie bardziej dostępnych cenowo urządzeń, jednak wprowadzi również kilka ograniczeń związanych ze zmniejszonymi możliwościami systemowi.

Ograniczeń pojawi się całkiem sporo, a wśród nich znajdą się m.in.:
niektóre bardziej zasobożerne aplikacje z Marketplace nie będą działać - dotyczyć ma to około 5% z całości,
nie będzie możliwości zarządzania podcastami oraz odtwarzania podcastów wideo,
nie będzie możliwości uruchomienia aplikacji Local Scout,
nie będzie możliwości szybkiego przełączania się pomiędzy aplikacjami,
nie będzie możliwości automatycznego wysyłania zdjęć do usługi SkyDrive - tylko ręcznie,
nie będzie możliwości odtwarzania materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości, korzystających z niektórych kodeków,
niektóre aplikacje działające w tle (np. okresowe) nie będą działać.

Nowa wersja systemu wprowadzi też kilka nowości. Wśród nich znajdzie się możliwość załączenia do wiadomości kilku załączników, ikona GPS na pasku stanu, gdy jedna z aplikacji będzie korzystać z określania położenia użytkownika oraz możliwość importu kontaktów na kartę SIM (obecnie można jedynie przesłać je z karty SIM do pamięci telefonu).

Źródło tekstu: Microsoft, GSM Arena     


Dodaj do:
w sumie: 22
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    3. ~  2012-03-09 10:05:40  host: p15-08.opera-mini.net

    1, pomyśl o tych co mają słaby sprzęt a nie tylko o sobie!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~gt  2012-03-09 10:07:30  host: 212.38.193.178

    @2: właśnie na tym polega ta zmiana, że pojawia się inna wersja dla budżetowców. Z ograniczeniami takimi, jak opisane w artykule.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5. ~kk  2012-03-09 10:07:47  host: jvn114.internetdsl.tpnet.pl

    haha gratuluje. Przyjdzie mi klient do salonu, a ja mu powiem, owszem może Pan kupić telefon z windowsem, ale co na nim będzie działać to nie bardzo panu powiem, aha telefon będzie troche wolniejszy i za dużo aplikacji też Pan niech nie otwiera naraz bo się będzie zacinał. I bardzo się ciesze i śmieje z Nokii jeszcze bardziej (jak zresztą od poczatku projektu z windowsem). Nienawidze sprzedawać Nokii i robie to w ostateczności więc tu mam dodatkowy argument :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6.  2012-03-09 10:37:55

    4: Z newsa nie wynika że dla budżetowców będzie inna wersja (np. Tango Lite), tylko że samo tango będzie miało zmniejszone wymagania i możliwości. Ja to rozumiem tak, że pozostanie jedna wersja ale zubożona.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2012-03-09 10:41:05

    Czyli jakie będzie to przełączanie? Wolne? Czy wogóle nie będzie multitaskingu?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2012-03-09 10:54:42

    @3, nie myślę o sobie. To nie ja się uwsteczniam;p

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2012-03-09 11:03:40

    @4 tak ale ucierpią na tym użytkownicy tych telefonów które będą miały 512MB RAMu z prockiem 1,5GHz pozostaje tylko nie aktualizować i siedzieć na starszym os z nadzieją że któraś aktualizacja w końcu rozłoży skrzydła naszemu fonowi. Paranoja...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10.  2012-03-09 11:37:02

    Mniejsze wymagania, mniejsze możliwości, ale cena będzie wyższa... To jest polityka WP7. A szkoda, bo byłem zainteresowany tym systemem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~kezz  2012-03-09 12:04:06  host: 167.202.201.5

    Ale tutaj chodzi tylko o to, że te słabsze telefony będą miały te ograniczenia, a te mocniejsze nie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~  2012-03-09 12:07:01  host: bly32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WP7 light czy lite? Niedługo powstanie WP7 ultra-hiper-slim&lite i zadziała na mojej E50.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    13. ~dav  2012-03-10 02:56:13  host: 87-204-10-63.ip.netia.com.pl

    tylko Android...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~no nie  2012-03-10 06:55:03  host: z47-08.opera-mini.net

    Microsoft czyli mały z zawsze miękkim, zabił wm 6.5 wciska wp7 który ma być taki jak im pasuje a nie użytkownikom. Dziwić się ze to coś tak słabo schodzi.Z W8 beta na pc jest dokładnie ten sam problem, zrobili totalny miszmasz. Jeszcze dojdzie do tego ze do pracują Android a i będzie w stanie zastąpić w stu procentach desktopowe Windy....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~no mnie  2012-03-10 06:58:17  host: z47-08.opera-mini.net

    Zamiast chrome os'a powinni zrobić typowego Andka na architekturę x86/x64 i promować go jako alternatywę dla małego miękkiego Windowsa

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2012-03-11 14:21:49

    @15 ale android nijak się ma do systemów deskoptowych. W porównaniu do deskoptowych dystrybucji GNU/Linux, Windows i Mac OS Android to system zabaweczka. Oczywiście na telefony nadaje się świetnie, ale na deskopcie to nieporozumienie. Skąd wiem? Wersja dla x86 istnieje i miałem ją na komputerze. Nie polecam.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~gruby  2012-03-11 17:24:32  host: user-109-243-89-45.play-internet.pl

    @16 - ale zauważ, że to jest bardzo wczesny port, coś nawet jeszcze nie beta. Wystarczy nieco więcej wysiłku i kasy, a okaże się, że to całkiem sensowny konkurent Windows 8 i tego głupiego metro.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~Rafiki  2012-03-11 18:01:50  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    gruby, ale na Androida nie ma dobrego klienta pocztowego ani pakietu biurowego, a co dopiero mówić o przeglądarce plików czy odtwarzaczu video. Za Windows (na PC) stoją lata doświadczenia, przyzwyczajenia i mnóstwo programów, których na Androida nie ma.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~  2012-03-11 18:41:55  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @18 - o przepraszam bardzo, ale jest MailDroid. Przeglądarek plików jest huhuuuu i trochę - wg. mnie najlepszy jest Ghost Commander. Odtwarzacz video - Mobo Player. VLC obecnie beta, jeśli będzie takim kombajnem jak pecetowa wersja to mucha nie siada.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20.  2012-03-11 18:45:46

    @19, beta, adware, malware, spyware... @18 ma rację.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~  2012-03-11 18:54:17  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @20 - co za kłamstwa piszesz? VLC jest beta, pozostałe są full albo adware (jak kogoś nie stać na licencję) - jakby na WP - które używam nie było adware. Żadnego malware lub spyware z wymienionych przeze mnie nie ma.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~koni  2012-06-13 21:15:20  host: 193.105.35.141

    Nic nie zubożeje a wręcz dochodzą nowe funkcje dostępne dla wszystkich. Ograniczenia odczują TYLKO użytkownicy budżetowych fonów. Przykład. Mam Windows 7 na kompie i7 16GBRAM, na laptopie Core2Duo 4GBRAM, i na netbooku z Atomem 2GBRAM. Na wszystkich śmiga choć oferując różne funkcje i dostęp do innych aplikacji. A może jeszcze na tablecie np. MS idzie w tą stronę i dobrze. Pzdr.

Dodaj swoją opinię