Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WP7 szybszy od Androida, wolniejszy od iOS

WP7 szybszy od Androida, wolniejszy od iOS

Q! 11 Stycznia 2012 21:17

0 0

Są już pierwsze efekty ogłoszonego przez Microsoft konkursu dotyczącego prędkości działania Windows Phone 7 względem innych systemów mobilnych. Pierwszym konkurentem został Android zawiadujący pracą flagowego telefonu z tym systemem, Samsungiem Galaxy Nexus. Jaki był wynik?

O konkursie dotyczącym prędkości działania Windows Phone 7 szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Teraz znane są już jego pierwsze wyniki.

Zadanie, zaproponowane przez użytkownika konkurencyjnego systemu, polegało na znalezieniu z wykorzystaniem telefonu adresu czterogwiazdkowej chińskiej restauracji w okolicy. Nieznacznie, ale jednak, szybszy okazał się telefon z systemem Microsoftu.

Bez szans natomiast pozostał Android w kwestii wytyczenia drogi do znalezionej wcześniej restauracji. Zadanie to zajęło na telefonie z Windows Phone 7 zaledwie około 3 sekundy. Pojedynek oraz jego efekt można zobaczyć na poniższym materiale wideo.




Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Jak poinformował pomysłodawca konkurencji, do południa pierwszego dnia zawodów udział wzięło 21 uczestników. Telefon zaledwie dwóch z nich, w tym jeden iPhone 4S, okazał się nieznacznie szybszy od testowego. W tym wypadku zadanie polegało na napisaniu wiadomości SMS oraz aktualizacji statusu w serwisie Twitter.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Spośród przeprowadzonych pojedynków jeden okazał się remisowy.

Źródło tekstu: windowsphone.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    31. ~vtec  2012-01-12 02:00:12  host: 093105138201.rzeszow.vectranet.pl

    Nie wiem jak na dedykowanych androidach ale na moim HD2 bateria znika w 15 godzin w zadadzie telefonem się nie bawię. Są tylko maile i dzwonie co jakiś czas. Na WM 6.5 spokojnie do 48 godzin wytrzymywał. No ale to tylko android nand z nexusa. Jeśli chodzi o aplikacje to widzę póki co straszne badziewie. Zastanawiam się poważnie teraz nad systemem i bardzo spodobał mi się meego na N9. Zobaczymy co sie będzie dalej działo. Mam jeszcze troche czasu :)

  • 0

    32. ~amok0007  2012-01-12 04:09:00  host: 77-253-96-191.adsl.inetia.pl

    Do wszystkich - Ja pamiętam wojnę między zwolennikami Atari i Commodore - uznajmy, że są zwolennicy Androida, IOS-a, WP7, Bada, Symbiana i innych systemów, a nawet telefony z brakiem systemu też są dobre. Ważne jest - czy telefon mi odpowiada czy nie. Jeżeli odpowiada to OK, jeżeli nie - zmień telefon.

  • 0

    33.  2012-01-12 07:20:26

    Wchodząc tutaj i czytając opinie widzę oczami wyobraźni piaskownicę. Stawiających babki z piasku Mańka i Kamila_K ktoś nagle pozbawia foremki i zaczyna sam je stawiać z wiaderka, by były większe. Dajcie chłopaki na luz, dziś potrzebne są i proste telefony do dzwonienia i zaawansowane, by np. nie nosić ze sobą laptopa do wykonania prostych czynności, wymagających połączenia z siecią.

  • 0

    34.  2012-01-12 07:56:09

    @33 Taa szkoda, że nigdzie ani ja ani kolega nie kwestionowaliśmy sensu istnienia prostych telefonów. Natomiast troll twierdził, że smartfony to głupota a mimo to pretensje masz do nas? Mało tego: pod wieloma newsami ten troll pisze o nas zanim się tam wypowiemy. I nie jest to nic miłego. Odpierać ataków nie wolno? Swoją drogą miło, że się trollu zarejestrowałeś. Tak, widać że to ty.

  • 0

    35.  2012-01-12 08:11:41

    @Maniiiek: zakończenie ostatniego posta jest żenujące. Nie zniżę się do twego gimnazjalnego poziomu. Miej tę satysfakcję, że możesz pojechać po mnie. Zamykam ze swej strony dyskusję.

  • 0

    37. ~  2012-01-12 08:57:12  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    34 i 35 - ależ to są podobne posty, w obu macie rację (na początku) i w obu się obrażacie (na końcu).

  • 0

    38. ~  2012-01-12 08:58:52  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    A wszystko przez jakiegoś gościa, który sam się podpisuje "Troll vel vide alias " - to rzeczywiście człowiek ma talent.

  • 0

    39.  2012-01-12 09:24:13

    @36 obrażasz mnie i znów brak argumentów? Jak zwykle. @35 podobnie jak troll masz o to samo pretensje i wmawiasz coś czego nie napisałem. Do tego podobny sposób wypowiedzi.

  • 0

    40. ~rain86  2012-01-12 10:17:20  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @11 no i widać, że od razu nie miałeś i nie korzystałeś z telefonu z androidem. Przy normalnym użytkowaniu - czyli jako zwykly tel. rozmowy+sms - mój galaxy 2 jest w stanie wytrzymać spokojnie 6-7 dni.

  • 0

    42.  2012-01-12 10:45:12

    @1: ależ GS2 jest jak najbardziej szybki, tyle że nosi na grzbiecie garb w postaci Androida @40: to chyba jak wyłączysz wszystko co się da wyłączyć, tylko po co wtedy smartfon za 2000 zł?

  • 0

    43. ~gt  2012-01-12 10:50:34  host: 213-17-208-18.ip.netia.com.pl

    Oj widać w komentarzach, że boli pryszczatych taki news... a kieszonkowe już poszło na samsunga... :P

  • 0

    44. ~Labiel  2012-01-12 11:29:27  host: hfr17.internetdsl.tpnet.pl

    @40 miałem ten telefon i raczej w to nie uwierzę, co nie zmienia faktu że SGSII jest fajny.

  • 0

    45.  2012-01-12 11:49:16

    @41 to wytłumacz.

  • 0

    46. ~dav  2012-01-12 13:56:45  host: host-52-81.compi.net.pl

    test na predkosc szukania w internecie przez Micro$oftowy accesspoint... haha faktycznie super testy

  • 0

    47. ~gt  2012-01-12 14:19:38  host: 213-17-208-18.ip.netia.com.pl

    @46: Zaklinaj rzeczywistość, zaklinaj. Na pewno pomoże... ;P

  • 0

    48. ~Jarekt  2012-01-12 18:24:12  host: avf50.internetdsl.tpnet.pl

    I w tym problem, że wypowiadają się ludzie nie mający pojęcia o temacie. Najzagożalsi orędownicy Androida to szczeniaki ze słuchawkami pokroju wildfire czy Ace. Używam smartfonów od 15 lat (pierwsze symbiany, MDA1 itp) i także zachwyciłem się pierwszym Andkiem (Hero) kupiony po kolejnej słuchawce z WM (thd). Na tle WM i drogiego iOSa był to najlepszy wybór. Z czasem jednak iOS się rozwinął a Android jak kulał tak kuleje. W tej chwili wszystko w zasadzie robię na iPadzie (android na tabletach to wciąż nieporozumienie) więc telefon może mieć mniej możliwości ale musi być szybki i niezawodny. W drodze eksperymentu wymieniliscie Andka na wp7 i jestem zauroczony

  • 0

    49. ~Jarekt  2012-01-12 18:28:30  host: avf50.internetdsl.tpnet.pl

    *wymieniłem. Zalety to bezprecedensowa szybkość (poziom iP ale na prockach dużo starszych technologicznie), super stabilność, duża nowatorskość oraz last but not least przegenialna minimalistyczną stylistyka systemu i aplikacji. Kto nie potrzebuje zeby telefon robił mu kawę i mył podłogi będzie na pewno zadowolony z WP7

  • 0

    50. ~  2012-01-12 18:50:24  host: 31.41.144.41

    @48. Jarekt, a mógłbyś napisać w jakim telefonie wymieniłeś Andka na WP7? Są w ogóle takie?

  • 0

    51. ~  2012-01-12 19:02:37  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @50 - są "i".

  • 0

    52.  2012-01-12 21:10:11

    @50 nigdzie nie widzę, żeby napisał o tym, że zmienił system a nie zmieniał telefonu. Ale da się: jak masz HTC HD 2 na androidzie (da się tak) to można go zamienić na WP7

Dodaj swoją opinię