Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WP7 Refresh dla Lumii 800 nieoficjalnie

WP7 Refresh dla Lumii 800 nieoficjalnie

Q! 7 Maja 2012 22:16

0 0

Na serwerach Nokii pojawiły się pierwsze aktualizacje systemu Windows Phone 7 do wersji 7.5 Refresh. Co nowego znajdziemy w nowej wersji systemu?

Jak informują osoby, które już ją zainstalowały, w najnowszej wersji systemu oznaczonej jako 1750.805.8773.12140, znajdziemy m.in. długo oczekiwaną funkcję udostępniania połączenia z siecią (tzw. tethering). Ulepszeniu miała również ulec jakość wykonywanych zdjęć, a sam aparat fotograficzny miał się wzbogacić o tryb zdjęć panoramicznych oraz możliwość wyboru jakości rejestrowanego materiału wideo.




Pojawiła się także możliwość kopiowania kontaktów z pamięci telefonu na kartę SIM, nowa ikona modułu GPS na pasku zadań oraz animowany kafelek z usługą XBOX. Pojawiły się również dodatkowe ustawienia w menu połączeń oraz wiadomości.

Obecnie aktualizacja oprogramowania nie jest oficjalnie dostępna. Trzeba będzie na to zaczekać kolejne kilka lub kilkanaście dni.

Źródło tekstu: XDA Developers     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 1

    1. ~Artur  2012-05-07 22:36:01  host: host-192-162-95-244.derkomnet.pl

    W mojej skromnej opinii zbyt mało zmian żeby aktualizacja nosiła tak "dużą" nazwę jak Refresh.

  • 0

    2. ~Krzych  2012-05-07 22:57:35  host: c54-133.icpnet.pl

    Ja gdzieś czytałem, że aktualizacja ma przebiegać w kilku etapach, więc może pojawi się więcej funkcji.

  • 0

    3.  2012-05-07 22:59:44

    Aż mi się miska cieszy :) moja lumia już czeka na tą aktualizacje to mi się podoba.

  • 0

    4. ~elf  2012-05-07 22:59:55  host: public-gprs382723.centertel.pl

    Moim zdaniem tethering jest taką zmianą. Zamiast wyjmować micro sim z tel, wkładać do obwódki po wycięciu "dużej" karty, montować w modemie lub innym telefonie, w końcu będę mógł po prostu połączyć się z netem po wi-fi.

  • 0

    5.  2012-05-07 23:02:51

    @elf - zobaczymy w jaki sposób składane będą panoramy? Czy będzie można zaznaczać kilka zdjęć jednocześnie? Co z obsługą niedziałających kodów USSD? Znaków zapytania jest jeszcze co najmniej kilka...

  • 0

    6. ~elf  2012-05-07 23:12:48  host: public-gprs382723.centertel.pl

    @Q!fakt, każdy ma inne potrzeby, na inne rzeczy zwraca uwagę :)

  • 0

    7.  2012-05-07 23:25:00

    Czy oni nie mogą jakoś po ludzku nazywać kolejnych wersji oprogramowania? Np 1.7.1 1.7.2 itd?

  • 0

    9. ~  2012-05-08 00:24:42  host: z42-08.opera-mini.net

    Userzy lumni cieszą się że dostają coś co należało im się od momentu zakupu słuchawki..jupiii :) Symbian miał takie rarytasy od dawna....

  • -1

    10. ~nicram  2012-05-08 00:28:24  host: z24-07.opera-mini.net

    Nokia probuje sie ratowac, latajac ten niedopracowany pod wieloma wzgledami system WP. Szkoda mi Nokii, bo Microsoft ciagnie ta marke w dol. Wina oczywiscie nie lezy wylacznie tylko po stronie Microsoftu. Dlatego ze Nokii wydawalo sie ze jej pozycja jest niezagrozona, dlatego nie robila nic do czasu, az przyszlo otrzezwienie. W wyniku amoku, korporacja dostala glupiego rozumu i wpakowala sie w ten “niemasowy“ system. W chwili obecnej sytuacja tej firmy jest niedopozazdroszczenia, bo albo beda szli w zaparte za Microsoftem do samego konca, albo zmienia polityke i rzuca sie na Androida. Druga opcja jest maloprawdopodbna, dlatego jesli WP nie spelni oczekiwan firmy, Nokia pojdzie na dno z ktorego sie juz sie nie podniesie. Szkoda jest mi bardzo tej marki, bo jak sobie pomysle o Samsungu ktory produkuje tandetne plastikowe zabawki [patrz Samsung Galaxy I i III] to rozpacz mnie ogarnia. Na polu bitwy zostaje tylko Apple, LG i BlackBerry. Ten ostatni tworzy system BlackBerry 10. Z dotychczasowych przeciekow, wydaje sie on byc bardzo obiecujacy. Moim zdaniem ma duze szanse pobic iOS, bo Androida na starcie zje;) Wiem ze wielu z Was wychwala tego Androida pod niebiosa, ale patrzac na niego obiektywnie, system ten ma mnostwo wad. Przede wszystkim jest zasobozerny, niezoptymalizowany, niewydajny i szybko potrafi sie zasyfic przez co konieczne jest czeste reinstalowanie systemu. Dla kogos kto nie ma co z czasem robic, to moze bawic sie w poszukiwanie jak najlepszych ROM-ow i ustawianie systemu “pod siebie“. Dla mnie nie na tym ma to polegac. Prawdziwym konkurentem dla iOS-u bedzie BlackBerry 10. Mozecie sie ze mnie smiac teraz, ale wiem ze tak bedzie. To jest moje proroctwo, ktore sie spelni ;) Przypomne o tym na portalu za 2-3 lata ze tak bedzie. / nicram

  • 1

    11.  2012-05-08 00:37:08

    @nicram skończ gadac glupoty bo az sie czytac nie chce

  • 0

    12. ~dalajka  2012-05-08 07:28:05  host: 94.75.84.90

    nicram - poleciałeś po całości. Jak telefony LG mają się do Motoroli? Do HTC? To po pierwsze. A po drugie, jeżynka będzie zawsze. Ale nie zwojuje świata. Okopali się w swojej biznesowej niszy. I tyle.

  • 0

    13. ~rain86  2012-05-08 07:36:37  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    no tak...i później zarzuca się innym systemom, że brak aktualizacji, ale jakoś nikt nie patrzy na to, że każda łatka w wp7 jaka się pojawia to dodanie funkcjonalności, które np w symbianie znajdują się od lat. Jeszcze z 300 aktualizacji i może wreszcie osiągną funkcjonalność symbiana ;)

  • 0

    14. ~applefan  2012-05-08 08:11:04  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @12 jeżynka przegrywa z biznesem z Apple. Poczytaj newsy. Nawet w swojej Kanadzie mają mniej klientów biznesowych od Apple :)

  • 0

    15.  2012-05-08 09:50:26

    @5 To w Lumii 710 kody ussd działają a w tym nie? Nawet Luin w tescie 710 o kodach wspominał.

  • 0

    16. ~unitone  2012-05-08 09:59:41  host: public5305.xdsl.centertel.pl

    Nie wiem o co chodzi - byc może dlatego że nie mam Noki. Mam natomiast LG E900 z WP Mango. Tethering mam od lutego, a zdjecia panoromaiczne moge robić odkąd kupiłem telefon. Tak więc to bardziej chyba w gestii producenta niż MS. Pozdrawiam.

  • 0

    17. ~riko  2012-05-08 11:18:37  host: acyz168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Super. Czy ktoś już zaktualizował swoja Lumię do tej wersji numer 1 biliard 750 bilionów 805 miliardów 877 milionów 312 tysięcy 140? Czy w tej wersji można już tworzyć foldery z ikonami, czy będzie to możliwe dopiero w wersji 1 biliard 750 bilionów 805 miliardów 877 milionów 312 tysięcy 141?

  • 0

    18.  2012-05-08 11:24:17

    ^11 ble. Tylko na tyle Cię stać? Jak Ci się coś w moim poście nie podoba, to mógłbyś chociaż użyć jakiś argumentów. W innym przypadku to lepiej Ty zamilcz. ^12 dalajka. Fakt pominąłem htc i motorolę. Co do samej jeżynki w BB 10 producent nie chce zamykać się wyłącznie tylko na klientów biznesowych. Nowy system ma być bardzo dobrym środowiskiem dla gier i przeglądarki internetowej (bardzo dobry 'silnik', w chwili obecnej najlepszy na rynku - bije nawet przeglądarki z komputerów tradycyjnych. Dodajemy do tego b. dobrą obsługę html5 i mamy godnego konkurenta dla iOS i Androida). Zgodzę się z Tobą tylko w tym że nowy system przeznaczony będzie głównie dla klientów zamożnych. Stąd pierwszoplanowymi konkurentami będą iOS i Android (telefony z wyższej półki). Dla pospolitego ludu pozostanie system BB 7. Podsumowując BB 10 będzie bardzo dobrym system, dlatego że czerpie od najlepszych. W jednym systemie BB próbuje złączyć najlepsze cechy z iOSa, Androida i Windows Phone'a. Jestem przekonany że BB 10 za 2-3 lata odniesie ogromny sukces. Wystarczy prześledzić sobie BlackBerry World 2012 na którym RIM zdradza swoje małe smaczki. Dla mnie jest jasne, że czegoś takiego brakuje na rynku i dlatego to BB10 stanie się tym 'doskonałym systemem'. Pozdro

  • 0

    20.  2012-05-08 15:31:59

    ^19. Tak jak mówiłem BB 10 czerpie od najlepszych ;-) dlatego odniesie sukces :)

  • 0

    21. ~  2012-05-08 17:02:47  host: 166.etlink.pl

    @5 Q w lumii800 kody ussd dzialaja! A tu masz info o panoramicznych fotach: http://conversations.nokia.com/?p=81700 Odnoszę wrażenie, że albo nigdy nie miałeś w ręku lumii 800, albo nigdy nie zrobiles update jej softu z legalnego żródła ;-/

  • 0

    22.  2012-05-08 17:09:50

    @21 - nie tylko mi nie działają, a update'y zawsze mam od źródła. Panoramiczne foty są tylko przez appkę Kreativ Studio, ale mają kilka wad: nie zapisują się na rolce, a po drugie ich nazwa jest z nosa wzięta i nawet jak sobie przerzucisz do biblioteki z rolką - burzy układ zdjęć.

Dodaj swoją opinię