Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WP7: nowe telefony, nowe ograniczenia

WP7: nowe telefony, nowe ograniczenia

Q! 18 Marca 2010 11:15

0 0

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat najnowszego mobilnego systemu od Microsoftu - Windows Phone 7. Jednak po raz kolejny są to informacje niezbyt dobre dla jego przyszłych użytkowników.

Windows Phone 7, jak już wiadomo, nie będzie obsługiwać wielozadaniowości. W przypadku chęci uruchomienia kolejnej aplikacji, działająca aktualnie będzie zatrzymywana i "zrzucana" do pamięci, aby powrócić do niej po zamknięciu tej uruchomionej w jej miejsce.

Drugą niezbyt dobrą wiadomością jest fakt, że jedynym oficjalnym źródłem aplikacji dla Windows Phone 7 ma być mobilny sklep Microsoftu, czyli Marketplace. Oznacza to, że najnowszy system Microsoftu posiadać będzie podobne ograniczenia programowe jak iPhone.




Takie postępowanie Microsoftu jest, co najmniej, dziwne biorąc pod uwagę fakt, że wcześniejsze wersje mobilnych okienek obsługują zarówno wielozadaniowość, jak i pozwalają na instalację aplikacji z dowolnych źródeł.

Co więcej, jak informuje PCmag, część telefonów pracujących pod kontrolą Windows Phone 7 posiadać będzie możliwość rozszerzenia dostępnej pamięci za pomocą kart pamięci microSD, jednak… mają być one nieusuwalne przez użytkownika.

wp7devicesm Tymczasem podczas targów MIX do znanego już modelu LG pracującego pod kontrolą Windows Phone 7 - Panther - dołączyły dwie propozycje innych producentów - Samsunga oraz Asusa. Obecnie brak jest bliższych informacji na ich temat.

Źródło tekstu: mobileburn, techtickerblog, pcmag, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 2

    8.  2010-03-18 12:40:17

    w iphonie jest push notification więc ta wielozadaniowość nie jest aż tak potrzebna , a jak to będzie w produkcie MS ? wyjdę z powiedzmy z GG i wiadomości nie otrzymam ?

  • 1

    9. ~  2010-03-18 12:40:25  host: 095160044128.rzeszow.vectranet.pl

    APSpracownik - taaa i Ty masz androida--> media market :D:D może odrazu MediaMarkt? :D Adnroid Market jak coś...

  • 2

    10. ~  2010-03-18 12:50:59  host: enea-operator-gw.man.poznan.pl

    czytałem gdzie indziej że ma też zabraknąć opcji kopiuj/wklej! zastąpić ją mają linki...pewna domyślne do oficjalnego marketu.Totalna pomyłka

  • 0

    11.  2010-03-18 12:58:30

    @10 też to czytałem.

  • 0

    12. ~  2010-03-18 13:14:23  host: 83.68.65.179.kutno65.tnp.pl

    @10 i @11 - jednak będzie schowek, ale dopiero po premierze

  • 1

    13.  2010-03-18 13:32:11

    hmmm, wygląda że to będzie połączenie nokii 3310 i dotykowego ekranu. A ludzie i tak to kupią. Widać że MS wyciągnął wnioski z historii iphone-a. no właśnie, może opatentować brak funkcji kopiuj-wklej w smartfonach? ;)

  • 1

    14.  2010-03-18 13:37:18

    @13 Jutro składam wniosek. Mam już odłożone 3 koła:P

  • 2

    15.  2010-03-18 13:38:26

    Mysla ze jak zrobia system podobny do iPhone OS'a to zrobia szybki sukces. No niestety chyba pomylili sie. Microsoft to nie Apple. Powinni pojsc w cos nowego albo przynajmniej odswiezonego, a nie na chama sciagac cos od konkurencji. Przyszlosc tkwi w Androidzie i iPhone OS. Nie sadze zeby Nokia swoim Symbianem^3 zrobila rewolucje. To bedzie odnowiony s60v5 - nic rewolucyjnego.

  • 0

    16.  2010-03-18 13:55:22

    "...są to informacje niezbyt dobre dla jego przyszłych użytkowników" Błąd,bo po takich newsach nie będzie przyszłych użytkowników, proszę poprawcie :-P

  • 2

    17. ~Pietia  2010-03-18 14:55:56  host: host-193-34-162-129.dag.pl

    Ten WM bedzie porazka. Czekalem z decyzja o zmianie telefonu, a po ostatnich niusach odchodze od WM i biore Androida.

  • 1

    18. ~Pablo  2010-03-18 15:25:27  host: 87-205-144-223.adsl.inetia.pl

    Powiem tak ze ten cały windows phone 7 od razu na mnie wywarł negatywne wrazenia,nie wyglada to jak system operacyjny tylko jak jedna wielka strona internetowa,ale nie o wyglad przeciesz chodzi tylko ze niewyobrazam sibie cudownej wspanialej funcjonalnosci w tym cudzie.Trudno ja na niego nie spojrze przychylnie.

  • 2

    19.  2010-03-18 16:12:35

    Czegoś chyba nie rozumiem, czytając coś takiego nasuwa się jedno stwierdzenie: ktoś zbudował Windows Phone 7 po to by wykluczyć z rynku mobilnego Microsoft. Dziwne że brną w ten temat topiąc sporo kasy a system generalnie rzecz biorąc padnie chyba prędzej niż później.

  • 0

    20. ~  2010-03-18 18:50:27  host: chello089074158242.chello.pl

    zapomnieliście jeszcze dodać że w WM7 nie będzie fnkcjonalności "wytnij-wklej" wiadomość potwierdzona przez microsoft !

  • 0

    21. ~  2010-03-18 18:51:25  host: chello089074158242.chello.pl

    tzn. nie będzie można kopiować tekstu, tak jak kiedyś iphony miały...

  • 0

    22. ~  2010-03-18 23:14:07  host: chello089074158242.chello.pl

    hmmm, widzę że nikt z redakcji się nie odniósł, więc wnioskuję że nikt mi nie uwierzył, w takim razie podaję źródło niedowiarki, a na przyszłość wypadało by podać najbardziej szokującą informację dotyczącą produktu o którym się pisze: www.engadget.com/2010/03/17/microsoft-on-copy-and-paste-in-windo ws-phone-7-series-people-d/

  • 0

    23. ~  2010-03-19 21:51:38  host: afbt251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko kasa sie liczy!!!!!!!!!!!!! Próba skoppiowania sukcesu apple'a. TRAGEDIA! Tylko Android pozostał...

  • 0

    24. ~vixi  2010-03-23 09:10:35  host: 83-238-44-10.ip.netia.com.pl

    ciekawy jestem tego LG Panther ... jak działa z tym nowym Windowsem

  • 0

    25. ~jacek  2010-03-24 13:34:58  host: 91.209.141.10

    Panther oprócz fajnego oprogramowania zaskoczył też designem na bardzo wysokim poziomie, co w sumie nie dziwi bo do LG można już przypiąć łatkę wymiatacza na rynku jeśli chodzi o styl w telefonach.

  • 0

    26. ~bores  2010-03-27 23:10:24  host: 87-205-157-77.adsl.inetia.pl

    A czego się spodziewać po firmie która wypuszcza Aktualizacje naprawiające błędy po wcześniejszych aktualizacjach (Vista). Masakra.

  • 0

    28. ~as  2010-04-27 18:58:29  host: aati71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czyżby LG wyznaczało trendy, zaraz po pojawieniu się LG Panther z WM7 inni producenci też zaczynają coś robic w tym kierunku

Dodaj swoją opinię