Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WP7 Mango po polsku, ale okrojony

WP7 Mango po polsku, ale okrojony

Q! 7 Lipca 2011 23:04

0 0

Microsoft zdążył już zapowiedzieć, że zbliżająca się duża aktualizacja systemu Windows Phone 7 o nazwie Mango obsługiwać będzie język polski. Nie wspomniał jednak o tym, że nie do końca będzie to prawdą.

Owszem, Windows Phone 7.1 Mango pojawi się w języku polskim, jednak nie wszystkie usługi w nim zaszyte będą dostępne dla polskich użytkowników. Których funkcji w rodzimym języku zabraknie nad Wisłą?




Według najbardziej aktualnych informacji polskie Mango nie pokaże nam drogi na mapach Bing. Zabraknie również lokalnego wyszukiwania. Nie będzie również tego ogólnego. Mango nie pomoże nam również w wyszukiwaniu głosowym. I w końcu - nie zamieni naszej polszczyzny mówionej na pisaną i odwrotnie.

Wygląda więc na to, że język polski w Mango pojawi się tylko jako łatka do systemu, a nie pełnoprawna funkcjonalność. Oznacza to, że Polska po raz kolejny znalazła się poza listą najważniejszych rynków w Europie. Wcześniej pisaliśmy o tym, że pierwsze Nokie z WP7 później w Polsce się pojawią.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3. ~  2011-07-07 23:40:11  host: 178-37-11-29.adsl.inetia.pl

    Microsoft wypuści system w wersji Demo.

  • 2

    4.  2011-07-07 23:40:44

    @1: A po co mi Windows Phone jak mam Google i Androida (w którym wyszukiwanie głosowe od jakiegoś czasu działa po polsku i to całkiem znośnie)

  • 0

    5. ~Soyerski  2011-07-07 23:43:11  host: 77-253-55-185.adsl.inetia.pl

    No to na moja Omnia 7 nadal nie będzie w pełni funkcjonalna.

  • 0

    7. ~dino  2011-07-08 00:22:59  host: 77-255-18-205.adsl.inetia.pl

    "Wondows Phone" ;) do poprawy

  • 0

    8.  2011-07-08 00:29:18

    @7 - WOw, już jest, thx. ;-)

  • 0

    9. ~kamil  2011-07-08 01:08:18  host: d66-130.icpnet.pl

    @5 omnia 7 i tak nie dostanie spolszczenia, juz zawsze bedzie "po angielsku"

  • 0

    11. ~  2011-07-08 03:23:32  host: 77-254-75-107.adsl.inetia.pl

    *7 - Już przez chwilę myślałem, że chodziło o formułę "Windows Phone" i dwa sprzeczne słowa do poprawy :P

  • -1

    12. ~qba  2011-07-08 07:39:06  host: h82-143-189-138-static.e-wro.net.pl

    Wszystkie tzw. braki wynikają z braku pełnego wsparcia serwisu bing dla polski. i wszystkie poza rozpoznawaniem głosowym polszczyzny są do nadrobienia przy pomocy darmowych aplikacji..

  • 0

    13. ~miro  2011-07-08 08:04:59  host: 31.11.129.163

    A co z telefonami Nokii? O ile mnie pamięć nie myli to będzie na nich Ovi Mapy Nokii? rozumiem, że to będzie działać normalnie jak na Nokii z Symbianem? Zresztą i tak przez 2 lata nie wymieniam telefonu, więc to mnie mało obchodzi, chociaż dla potencjalnego nabywcy to raczej istotna wiadomość

  • -2

    14. ~gt  2011-07-08 08:22:25  host: 212.38.193.178

    Ech... piszcie więcej o WP7. Dzieciaki z androidem "nie widziałem wp7 ale wiem, że jest denny, bo przecież android jest najlepszy" tylko czekają na takie newsy. ;) PS Pisząc "dzieciaki" miałem na myśli stan umysłu, a nie wiek.

  • -2

    15. ~  2011-07-08 08:29:04  host: z38-02.opera-mini.net

    WP7 to bardzo dobry system.

  • 0

    16. ~greg  2011-07-08 08:44:21  host: sub223-100.elpos.net

    ale jak nokia wypuści swoje słuchawki z ovi maps to małomiękki moze się wsadzić w d.. ze swoim sringiem....

  • 1

    17. ~Sil3ncio  2011-07-08 09:10:53  host: z43-03.opera-mini.net

    @gt: Rozumiem, ze czujesz sie dowartosciowany uzywajac powaznego i prestizowego WP7 zamiast tego "dziecinnego" systemu Android dla pospolstwa, prawda?

  • 0

    18. ~Caladan  2011-07-08 09:27:41  host: bqx212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mango ma chyba oznaczenie 7.5 a nie 7.1....

  • 0

    19. ~daniel  2011-07-08 09:31:56  host: dvg171.internetdsl.tpnet.pl

    Dla mnie osobiście to niech zostanie tylko Android i iOS. Jakby został tylko jeden to by nie było konkurencji. Reszta systemów może paść. Wszelkiego rodzaju Symbiany, WP7, Bada itp niszowe. WP7 co na tym można zrobić, czego nie można na iOS czy na Androidze. A odwrotnie to sporo. Choćby pod względem nawigacji. Na WP7 jest coś oprócz Navigona?

  • 0

    20. ~WM7  2011-07-08 10:00:58  host: 192.193.245.14

    @19: Dwa systemy nie gwarantują konkurencji. Niższowe systemy są potrzebne, na iOS i Androidzie świat się kończy... takich "nowych" Androidów może być wiele w przyszłości.

  • 0

    21. ~gt  2011-07-08 10:21:34  host: 212.38.193.178

    @Sil3ncio: Nie mam WP7. Uznałem, że to nie dla mnie i nie używam. Ale wydaje mi się, że dość dobrze poznałem go nim podjąłem decyzję i większość opinii o nim to bezpodstawne gdybanie osób, które go nigdy nie widziały. Osobiście uważam, że ten system jest bardzo dobry i czeka go naprawdę niezła przyszłość.

  • 1

    22.  2011-07-08 10:36:03

    Do WP7 trzeba podchodzic jak sie do Androida podchodzilo na poczatku - poczekac az dorosnie i wtedy sie okaze co jest wart. Ale jak ktos ma kase to prosze bardzo - sam jakbym mial luzne 2k na kolejna zabawke to moze bym i kupil, ale jakos tak moze za dwa lata...

  • 0

    23.  2011-07-08 12:42:32

    @Caladan - pierwsze oznaczenie było rzeczywiście 7.5. Później okazało się, że jednak bliżej mu 7.1.

  • 0

    24.  2011-07-08 15:33:50

    trochę dziwna składnia "Wcześniej pisaliśmy o tym, że pierwsze Nokie z WP7 później w Polsce się pojawią"

Dodaj swoją opinię