Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WP 7.8 dla Nokii już 31. stycznia

WP 7.8 dla Nokii już 31. stycznia

WitekT 21 Stycznia 2013 14:00

6 2

Nokie Lumia dostaną aktualizację do Windows Phone 7.8 ostatniego dnia stycznia. Tak wynika z wpisu na oficjalnym, kolumbijskim fanpage'u Nokii na Facebooku.

Jedną z nowych funkcji będzie możliwość przesyłania mediów do innych urządzeń za pomocą Bluetooth. W aplikacji Transfer kontaktów pojawi się również możliwość dzielenia się danymi kontaktów z wykorzystaniem tej technologii. Poprawione ma być podtrzymywanie połączenia WiFi przy uśpionym urządzeniu.




W nowej wersji systemu, oznaczonej jako 7.8, znajdzie się również nowy wygląd menu głównego oraz aplikacja przeznaczona do tworzenia własnych dźwięków dzwonka.

Źródło tekstu: GSM Arena, wł     

Dodaj do:

Tagi: lumia | nokia | windows phone

w sumie: 28
  • 2

    9.  2013-01-21 15:01:57

    6: bo żadne urządzenie z WP 7.x nie dostanie 8. Taka polityka.

  • 0

    10. ~Bolo  2013-01-21 15:07:40  host: ldt.ericpol.com

    3: A poza tym to w domu wszyscy zdrowi ?

  • -4

    11. ~sueshack  2013-01-21 15:10:23  host: rev-46.229.149.2.atman.pl

    @7 A po co bluetooth do czegokolwiek poza słuchawką? Chyba, że ktoś jest rolnikiem i nie ma w smartfonie skonfigurowanego klienta email.

  • 0

    12.  2013-01-21 15:12:01

    Taka polityka, nie chcą olewać klientów, ale z drugiej strony nie chcą dać wszystkiego z WP8, bo wolą sprzedać nowy telefon z WP8. Rozumiem ich chociaż wolałbym dostać większa aktualizację na swój telefon.

  • 1

    13.  2013-01-21 15:14:42

    @11 - po co? chociażby do wysłania kontaktów. Dla kogoś kto miał smartfona wcześniej i ma kontakty w chmurze, to nie jest problem ale jak miałem ficzerfon i nie chcesz kontaktów kopiować 3 razy na sim to BT ratuje sytuację

  • 1

    14. ~sueshack  2013-01-21 15:19:27  host: rev-46.229.149.2.atman.pl

    @11 Jak ktoś miał kiedyś dużo kontaktów i nie trzymał ich w chmurze to na 95% używał Nokii z Symbianem, a z tych kopiuje się na Lumie jak złoto, za pomocą aplikacji Transfer Kontaktów.

  • 0

    15. ~asder  2013-01-21 21:08:00  host: awv101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a w druga stronę już nie tak prosto - kontakty z Lumii na E51 potrzebuję przekopiować i lipa

  • 0

    16. ~Konsultant  2013-01-21 23:09:02  host: acvb181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przyznam że jestem trochę zdziwiony. Jestem pracownikiem POS Plusa i w Sobotę 19.01 zgłosił się do mnie klient który brał tydzień wcześniej 610 Cyan. O dziwo miał już wrzucony nowy soft 7.8. Niestety 800 mojej kobiety, którą ma od Maja zeszłego roku nadal nie ma aktualizacji :/

  • 0

    17. ~M0RC1NUS  2013-01-21 23:53:59  host: 217.170.169.201

    Przesyłanie kontaktów przez Bluetooth w Lumii 900 miałem od początku jej zakupu, poprzez aplikację dostępną w marketplace o nazwie transfer kontaktów, więc to żadna nowość 7.8, a coś co w 7.5 już było. Przesłałem bez problemu kontakty z Blackberry na Lumię :) WP 7.8 też już mam zainstalowany i w przypadku lumii 900 znacznie poprawiła się jakość połączeń (nie ma efektu echa u osoby dzwoniącej do mnie) jak i generalnie system szybciej działa. Wygląd w końcu daje pełną funkcjonalność, gdzie na ekranie dzięki różnej wielkości kafelkom mogę upakować wszystko co potrzebne ;)

  • 1

    18. ~Georgi84  2013-01-22 00:33:32  host: v29-14.opera-mini.net

    "Nowy wygląd menu głównego... ",co to będzie okrągłe kafle? :-D

  • 1

    19. ~kafel  2013-01-22 03:06:41  host: public-gprs277828.centertel.pl

    18 - kafle sześcienne :)

  • 0

    20. ~r  2013-01-22 07:44:58  host: public-gprs29996.centertel.pl

    18: kafelki będą ułożone w karo, jak terakota, hehe

  • 0

    21.  2013-01-22 08:57:54

    18-20. Kafelki są teraz w 3 rozmiarach. Tak jak pod Windows Phone 8.

  • 0

    22.  2013-01-22 08:59:20

    6. Argumenty były takie, że jądro Windows 8, które trafiło do Windows Phone 8 ma wyższe wymagania niż to, co do zaoferowania mają dotychczasowe konstrukcje z Windows Phone 7.x.

  • 0

    24. ~miniX  2013-01-23 00:54:37  host: 77-254-13-94.adsl.inetia.pl

    A ja już od 2 dnia świąt mam na pokładzie mojej L610 WindowsPhone 7.8 (z brandem plusa). Są 3 rozmiary kafekek na ekranie domowym, aplikacja przesył danych przez BT jest jeszcze "zablokowana" w markecie. Różnice po między WP7.5 a 7.8. Dlozej bateria trzyma ok 3-4 dni. telefon szybciej pracuje. Kafelki na ekranie domowym są umieszczone na srodku, a nie po lewej stronie, nie ma tego paska i strzałki po prawej. w "menu" aplikacje są podzielone na grupy alfabetycznie, ( jak kontakty) Pod klawiszem lupa zamiast bing można ustawić google, Są rowniez tapety z bing'a. to chyba tyle z "widocznych"zmian, a jeszcze bootimage został zmieniony, w WP7.8 jest biały napis Windows Phone na niebieskim tle. ps. WP7.8 to nie jest ostatnia aktualizacja dla Lumii.

  • 0

    26. ~miniX  2013-01-23 12:53:44  host: 77-254-13-94.adsl.inetia.pl

    ~temp Nie, działa skype, ale polecam Ci IM+. Multikomunikator min z protokołem Skype

  • 0

    27. ~Kewin  2013-01-24 01:08:44  host: public35276.xdsl.centertel.pl

    miniX możesz sprawdzić czy podczas odtwarzania muzyki na ekranie blokady masz taki odtwarzacz u góry? Bo słyszałem, że go usunęli z WP 7.8. Chodzi mi o ten u góry na tym zdjęciu: http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Nokia_Lumi a_920/screeny/wp_ss_20121223_0001.png

  • 0

    28. ~Kewin  2013-01-24 01:10:52  host: public35276.xdsl.centertel.pl

    http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Nokia_Lumi a_920/screeny/wp_ss_20121223_0001.png

  • 0

    31. ~Kewin  2013-01-26 01:37:48  host: public39781.xdsl.centertel.pl

    To szkoda, że usunęli ten odtwarzacz, który był bardzo pożyteczny. Może jednak wyjdą jakieś modyfikacje, które go przywrócą.

  • 0

    32. ~miniX  2013-01-28 21:46:09  host: 77-254-13-94.adsl.inetia.pl

    Aż takiej tragedji nie ma, idzie się przyzwyczajić :)

Dodaj swoją opinię