Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wolny rozwój 3G na Ukrainie

Wolny rozwój 3G na Ukrainie

WitekT 3 Lutego 2006 15:54

0 0

Ukraiński monopolista na rynku stacjonarnym – Ukrtelekom – twierdzi, że do 2010 będzie jedynym liczącym się graczem na rynku telefonii 3G.

Uktrelekom planuje zainwestować 700 mln dolarów w budowę sieci 3G do końca 2010 roku. Chce pokryć sygnałem 70% powierzchni kraju i mieć 29% udziału w rynku telefonii komórkowej. Sieć ma być uruchomiona pod koniec bieżącego roku. Według przedstawicieli operatora, konkurencja będzie do 2010 roku dążyła przede wszystkim do rozbudowy swojej stosunkowo nowoczesnej sieci GSM.
Ukrtelekom pod koniec 2005 roku otrzymał licencję 3G bez przetargu. Spowodowało to protesty konkurencji, które jednak nie zostały wysłuchane. Więcej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Szalony z pola :)  2006-02-03 16:06:31  host: gprs5.plusgsm.pl

    U nas jest nie lepiej :/ operatorzy już 5 lat temu dostali koncesję i co mamy dziś ? A u nas w 2010 roku pewnie żaden operator nie pokryje 70% Polski !!! Możemy tylko pomarzyć ! Choć jakby tylko była wola z strony operatorów to w 2007 roku by było u nas w umts spokojnie 70% mieszkańców kraju no ale po co się wysilać skoro mają układy :/ Nie patrzmy na wschód tylko na zachód gdzie w każdym większym mieście jest już dawno umts.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet