Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wojtek i Marcin na dywaniku Gazety Wyborczej

Wojtek i Marcin na dywaniku Gazety Wyborczej

LuiN 1 Lipca 2013 12:47

9 5

Jakub Wątor z Gazety Wyborczej porozmawiał przy jednym stole z dwoma najgłośniejszymi rzecznikami prasowymi polskiego rynku telekomunikacyjnego: Wojciechem Jabczyńskim i Marcinem Gruszką.

W długim wywiadzie przeczytać można o "trudnej miłości rzeczników" sieci Play i Orange, których relacje często zamieniają się w Internecie w ostre przepychanki słowne. Wieloletnia wymiana złośliwości przyniosła obu rzecznikom spory rozgłos, nie wszystkim jednak podoba się taki PR.

To jest po prostu ciekawszy PR. Dodajemy internetowi i rynkowi telekomunikacyjnego trochę pieprzu i smaku - mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Wojciech Jabczyński. Jakby Wojtek zniknął, to bym za nim nie tęsknił, mam co robić. Bardzo często jest tak, że odchodzę od komputera, idę na kawę, byle tylko nie reagować na jego zaczepki - komentuje Marcin Gruszka.




Cały wywiad znaleźć można pod tym adresem, a przeglądając archiwa TELEPOLIS.PL - dziesiątki wpisów dotyczących mniej lub bardziej wyrafinowanych zaczepek rzeczników obu sieci.

A jak Wam podoba się taka forma komunikacji? Może lepszą strategią jest wariant bez rzecznika prasowego, gdzie za kontakt z mediami odpowiadają bardziej anonimowe biura prasowe (T-Mobile, Plus)? Zapraszamy do komentowania i udziału w ankiecie.

Jaki styl komunikacji wolisz?

Realizowany przez sieci Orange i Play
75.90%
Realizowany przez sieci T-Mobile i Plus
17.50%
Nie mam zdania
6.60%

Wszystkich głosujących: 697


Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

w sumie: 52
  • -1

    38. ~  2013-07-01 19:25:25  host: v28-15.opera-mini.net

    proponuję walkę rzeczników w błocie w zbrojach rycerskich z czasów krzyżaków

  • 0

    39.  2013-07-01 19:25:42

    A co do popularności tych taryf i ich "opłacalności"... Ty chyba nie czytasz moich postów? Ja jednosznaczie w pierwszych moich komentarzach poiwiedziałem co o nich sądzę - są to super oferty ;-) Tyle, ze nie dla znakomitej większości komentatorów telepolis używających prepaidów ze średnim wykorzystaniem albo poniżej średniego... To chyba boli także Ciebie? Te oferty powinny mieć spore zainteresowanie wśród płacących abonamenty na poziomie 30-50 zł, przy czym dla potzrebujących dużo dzwonić a nie płacących raty za telefony z pakietami po 2 godziny w tej cenie ;-)

  • 0

    40. ~Marcin  2013-07-01 19:46:01  host: 088156165133.rzeszow.vectranet.pl

    Jak jest z tymi MTRami, bo nikt nic nie pisze? Spadły od dziś do 4,29 groszy netto za minutę dla wszystkich sieci?

  • -2

    41. ~  2013-07-01 19:54:34  host: v54-16.opera-mini.net

    rzecznicy powinni walczyc w kisielu. Oczywiscie popieram wlo w dyskusji dotyczacej no limitu. Najwiecej chwalą lub ganią osoby znane na portalu z rzadkich doladowan i na niewysokie kwoty. Oferty no limit sa dla bardzo duzo rozmawiajacych a dla takich byl abonament zdecydowanie bardziej korzystny. Teraz okazuje sie, ze kazdy karciarz bedzie uruchamial no limit za 29zl a wczesniej wystarczal mu pakiet 10za5

  • 0

    42. ~  2013-07-01 20:29:48  host: v19-15.opera-mini.net

    41 chcesz być sumieniem tego portalu i oceniać nasze wybory, żałosny ignorancie? Weź się podetrzyj, albo lepiej sam włóż głowę do kisielu. Wtedy wreszcie zamilkniesz. :-)

  • 0

    43. ~r  2013-07-01 21:36:05  host: 89-76-28-47.dynamic.chello.pl

    #37: tak wlo, używam abo nju i wg mnie jest to świetna oferta. Choć to może być dla ciebie wstrząs, w większości do tej pory używałem prepaidów. Bo są dla mnie wygodniejsze. I nie opowiadaj, że to w prepaidzie jest niepotrzebne, bo tam ludzie doładowują za 5zł. Bo wiesz, to nie jest oferta tylko dla przeciętnego prepaidowca a tym bardziej dla doładowujących za 5 zł rocznie. Ameryki takimi stwierdzeniami nie odkrywasz, więc nie umieszczaj jałowych postów bo szkoda prądu i klawiatury.

  • 0

    44.  2013-07-01 21:44:00

    43). :-D (od zdania: ..i nie opowiadaj, że to..)

  • 0

    45. ~master budyń  2013-07-01 21:53:14  host: host-89-230-79-248.rzeszow.mm.pl

    wlo jak mam zalany kisiel to ile trzeba go mieszać???

  • 0

    46. ~MaciejD  2013-07-01 22:25:34  host: 5e071f32.bb.sky.com

    Szczerze to te ich gadki dzialają. wiem o ofercie play, redbulla a po drugiej stronie nju mobile i coś tam o orange. Totalnie nic nie wiem co śłychac w tmobile i plusie. Dwie nudne sieci, bez wyrazu, bez niczego. Marazm i tyle. Jak nie jest glosno to jest cicho a cisza do niczego nie prowadzi w biznesie...

  • 0

    47.  2013-07-01 22:33:17

    Zamiast się przekomarzać, to już by mogli razem wejść w jakiś układ biznesowy i poprawić tą mierną jakość rozmów za zero złotych w sieci. ;)

  • 0

    48. ~orżnąć  2013-07-01 22:42:04  host: 115.25.216.6

    Skoro mają być przepychanki w kisielu to żądam aby telekomy Orange i Play miały RZECZNICZKI, a nie rzeczników! Inaczej przenoszę numer do "W Rodzinie".

  • 0

    49. ~  2013-07-02 00:31:50  host: v28-15.opera-mini.net

    47,może wejdą w NetWorks jak zyskają jeszcze więcej częstotliwości,w końcu ktoś z Orange pisał,że obsłuża zieloną i fioletową tax

  • 0

    50. ~  2013-07-02 00:34:30  host: v28-15.opera-mini.net

    48,jasne a rzeczniczki jak Dowżyczka z T Mobile w sprawie MTR powie - niech za nas idą walczyć nasi eksperci a my sobie popatrzymy

  • 0

    51. ~  2013-07-02 00:39:18  host: v28-15.opera-mini.net

    46,Plus i T-Mobile to sieci które działają głównie w salonach,mają od lat swoich klientów tam gdzie jest jakikolwiek zasięg 2G 900 i ci ludzie są w sieci i nie zmieniają bo mają tylko dwie sieci do wyboru i na tym czasem bazują te sieci,że ludzie z terenów ze złym zasięgiem nie mają za bardzo do kąd przejść,więc klienci i tak będą

  • 0

    52. ~  2013-07-02 00:45:14  host: v28-15.opera-mini.net

    wlo,nie każdy prepaidowiec płaci mało bo jeśli są korzystne oferty to nieważne czy to abo czy karta bierze się to co korzystniejsze i w obydwu przypadkach się za to płaci,a telefon na raty to normalka,zawsze telefon w abonamencie był zachętą do zdecydowania się na umowę,a jak jeszcze znajdziesz ofertę z ceną telefonu jak na wolnym rynku po oddzieleniu kosztów abo od tela że w 24 miesiące różnica jaką zapłacisz to cena będzie bardzo podobna to takie oferty są najkorzystniejsze więc po co od razu pozbywać się większej kasy jak można wziąc tel z abo na 24 miesiące i zminimalizować koszty ?

  • 0

    53. ~cv  2013-07-02 06:14:46  host: 77-253-47-195.adsl.inetia.pl

    jak mawiał klasyk - " nie mój cyrk nie moje małpy"

  • 0

    54.  2013-07-02 08:45:39

    52 - wiem mój teść płąci prawie regularnie więcej ode mnie (a ja nie płącę przecież mało - mam te zeszłoroczne "gorsze" nolimity ;-)). Róznica jest taka, że mi to obojętne, bo za tę cenę mam wszysko bez limitów, a on... nie lubi abonamentów ;-) Wszystko można - zależy co komu pasuje. Ja nie kupuję telefonów od lat (ostatnim była Nokia 6230i a już bez kontraktu z telefonem 6233 - wtedy gdy E50 była w promocjach). I to mi odpowiada. Nawiązując do tego "mechanizmu" - sam musisz przyznać - oferty z rozmowami no limit za 29 zł nie są dla tych ludzi - nie dodają do nich telefonów przecież? Red Bull Mobile zdaje się coś dodaje, ale cena od razu skacze w górę i nie sądzę by ktoś komu dotychczas 2 godziny z telefonem za 50 zł wystarczało zapłacił za nielimitowane z telefonem znacznie więcej - a Ty co sądzisz?

  • 0

    55.  2013-07-02 08:54:15

    Rozciąganie tematu dyskusji na całość populacji mija się z celem - bo ani mnie ani nikogo tutaj to tak naprawdę nie obchodzi czego Pan Wacek potrzebuje - nielimitowanych w abonamencie czy półtorej godziny maksymalnie w prepaidzie ;-) Jeśli komuś odpowiada zakup telefonu z uzasadnieniem że to "raty" to przecież nic mi do tego - czy coś mówię że to źle? Mi się to nigdy nie opłacało bo w najgorszym ukłądzie jaki miałem - w niskim abonamencie i z droższym telefonem, zakup na wolnym rynku (nie, nie na allegro z wyprzedaży przez tych którzy sobie obniżają koszty a w sklepie) - zwrot w 16 miesięcy. W najlepszym miałem zwrot zakupu E51 (fakt, ze w stosnkowo wysokim abonamencie) już po 10 miesiącach. Po co więc na 24 m-ce podpisywać umowę? A kasy tak trzeba się pozbyć ;-)

  • 0

    56. ~  2013-07-02 10:23:03  host: public-gprs633895.centertel.pl

    Jak dla mnie to nie jest "pieprz i smak" tylko błaznowanie. Ci dwaj to takie współczesne błazny. Gruszka musi być bardzo uzależniony od komputera i swojego... "stylu bycia", że aż musi na kawę odchodzić, by się nie denerwować. Swoją drogą: może mniej kawy, więcej czekolady, to i nerwy przejdą.

  • 0

    57. ~@54  2013-07-03 11:16:57  host: 212.160.118.2

    No to Twój teść przejdzie (jak tylko dotrze do niego informacja o tej ofercie) do MINIMAX w PLAY (bez abonamentu!!!!, którego nie lubi - co ja akurat całkowicie rozumiem) i zacznie płacić znacznie mniej od Ciebie (29 jeśli dzwoni +9 jeśli SMSuje miesięcznie

Dodaj swoją opinię