Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wojny o PTC ciąg dalszy

Wojny o PTC ciąg dalszy

WitekT 17 Października 2005 17:13

0 0

Elektrim Telekomunikacja zarzuca Elektrimowi próbę wyprowadzenia ze spółki 48% udziałów PTC. Według ET Elektrim próbował wnieść te udziały do spółki Mega Investments i ustanowił na nich zastaw pod pożyczkę zaciągniętą od PAI Media.

Prawnicy ET twierdzą, że niespłacenie pożyczki przez Elektrim lub złożenie wniosku o upadłość tej spółki spowodowałyby przejście udziałów PTC wniesionych do Mega Investments na rzecz PAI Media.

Prawnicy Elektrimu Telekomunikacja uważają, że transakcja jest bezprawna i tym samym nie ma wpływu na skład udziałowców PTC. Złożyli też zawiadomienie o niewypełnieniu obowiązków informacyjnych do KPWiG.
Nasze pierwsze działania mają na celu uczynienie transakcji PAK i Mega Investments bezskutecznymi w stosunku do ET. Elektrim nie poinformował giełdy o transakcji, dlatego dzisiaj złożyliśmy zawiadomienie do KPWiG. O transakcji dowiedzieliśmy się w zeszłym tygodniu - powiedział Wojciech Jaworski, prawnik Elektrimu Telekomunikacja.

ET zamierza ponadto wystąpić z powództwem przeciwko członkom zarządu i rady nadzorczej Elektrimu, którzy przeprowadzili transakcję. Z tego co wiemy podobne do naszych działania podejmą wierzyciele Elektrimu - dodał Jaworski.

Elektrim nie udzielił na razie komentarza w tej sprawie.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2005-10-17 18:20:16  host: 213.199.218.2

  hmm... to ja prosze jakies 3% akcji lub lepiej zysku :)

 • 0

  2. ~cuchil  2005-10-17 18:55:32  host: bxj202.internetdsl.tpnet.pl

  duza kasa = duze przekrety.. mmmh.. sorry... NIEWYOBRAZALNA KASA...mmmmmmmmmm...

 • 0

  3.  2005-10-17 21:26:03

  Jesli Zygi rzeczywiscie zrobil taki ruch to czapeczki z glow, tak jak w przypadku PAK. Piekne wyprowadzenie majatku ze spolki. I w bialych rekawiczkach...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-172-79.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy kiedykolwiek kupiłeś/kupiłaś sprzęt elektroniczny w Chinach?

Zakup smartfonu w Chinach a jego naprawa

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet