Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wojna o rynek wideo na żądanie

Wojna o rynek wideo na żądanie

LuiN 4 Lutego 2010 10:27

0 0

Od jakiegoś czasu w telewizji natknąć można się na reklamy serwisu ipla oferującego płatny dostęp do wideo na żądanie. iplex.pl, największy polski internetowy serwis VoD, odpowiedział na kampanię reklamową konkurenta odważnym posunięciem - jako pierwszy tego typu serwis w Polsce, udostępnił swoje materiały filmowe zupełnie za darmo.

Użytkownicy iplex.pl mogą więc oglądać filmy w bardzo dobrej jakości, legalnie i bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Serwis finansowany jest przychodami z reklam. W iplex.pl można zobaczyć zarówno filmy komercyjne, jak i ambitne kino światowe. Ofertę uzupełniają materiały podróżnicze, przyrodnicze, historyczne, a także bajki i kabarety. W kolejnych tygodniach pojawią się również seriale i koncerty.

Aby korzystać z usług serwisu nie trzeba się już logować. Wystarczy wejść na stronę i wybrać dowolną pozycję z blisko tysiąca oferowanych materiałów. Aby skorzystać z usług iplex.pl nie trzeba posiadać dodatkowego oprogramowania. Oglądane pozycje nie buforują się, a niektóre (np. "Gomorra" czy "Mądrość i seks") prezentowane są w jakości HD. Filmy nie będą przerywane reklamami.




Płynny odbiór filmów na iplex.pl w jakości PAL jest dostępny na łączach już od 256 kbit/s a usługa działa na wszystkich przeglądarkach w systemach operacyjnych Windows i MacOSX. Serwis nie wymaga instalowania żadnej aplikacji na komputerze użytkownika, a jakość transmisji automatycznie dostosuje się do prędkości jego łącza.

Projekcje dla internautów są sponsorowane przez reklamodawców poszukujących możliwości emisji interaktywnych reklam video o stuprocentowej oglądalności i mierzalności. Do grona inwestorów iplex.pl dołączył ostatnio fundusz Warsaw Equity Holding, twórca komercyjnego sukcesu Gadu-Gadu.

Źródło tekstu: iplex.pl     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~lokki  2010-02-04 10:28:30  host: doy106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moim zdaniem ta walka się dopiero zacznie, VOD weszło całkiem nie dawno do oferty telekomunikacji polskiej tak samo jak telewizja.

  • 0

    2.  2010-02-04 10:49:37

    No i gitara, wejdę i zobaczę co tam dają.

  • 0

    3. ~  2010-02-04 11:17:51  host: ehost-34.mtm-info.pl

    Oj pamiętam jak się oglądało naszych siatkarzy na ipla, bo nie mam polsatu sport ;]

  • 0

    4.  2010-02-04 11:29:54

    po 2 filmach limit 3GB w dostepie mobilnym sie wyczerpie wiec jaki sens ?

  • 0

    5.  2010-02-04 11:33:57

    @4 mac ustaw najgorszą jakość to wystarczy na więcej. Super sprawa. Można trochę filmów pooglądać a weekend się zbliża ;) Ipla ma sporo darmowych treści.

  • 0

    6. ~A,  2010-02-04 11:35:48  host: static-209-224.is.net.pl

    ale te filmy HD to daleko im do HD... jak zwykłe SD wygląda.

  • 0

    7. ~Longman  2010-02-04 12:06:11  host: adbn176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do Hulu jeszcze trochę brakuje, ale na początek jest naprawdę nieźle. Ja lubię jeszcze serwis joost, ale tam to są tylko dokumenty, ponadto chyba ten serwis "umiera", bo atrakcyjnej treści pojawia się tam coraz mniej. Jego plusem jest to że mimo że holenderski to treści dostępne są na całym świecie. Zastanawia mnie jedna rzecz, taka nie do końca legalna YourLiveCinema.tv pod względem technicznym znacznie przewyższa konkurentów (kodek wideo x264, audio AAC, bardzo funkcjonalny własny player do dekodowania wykorzystujący chyba MPlayera). Dlaczego inne pod względem technicznym nie idą ta drogą?

  • 0

    8. ~dalux  2010-02-04 13:24:57  host: gaja.tpnet.pl

    bardzo ciekawe tytuły nawet tam mają - polecem odwiedzenie tej strobki.

  • 0

    9. ~dalux  2010-02-04 13:25:35  host: gaja.tpnet.pl

    AD8. - stonki oczywiście :-)

  • 0

    10. ~dalux  2010-02-04 13:26:13  host: gaja.tpnet.pl

    stronki mialo być :-)) OMG

  • 0

    11. ~get  2010-02-04 14:02:02  host: host-81-190-124-247.szczecin.mm.pl

    no i brawo ! a co do wojny to jaka wojna ?! przecież ipla jest PŁATNA, toż to porażka jakaś, kto będzie za coś takiego płacił ?! żenada pełna... natomiast teraz w końcu weszło do Polski to co jest STANDARDEM na świecie - iplex, gdzie się ogląda wszystko za darmo, a i jakość jest niezła - dzisiaj sprawdzałem :] @Longman - ehhh ja to mażę o tym żeby Hulu weszło do Polski, w końcu bym mógł bez problemów oglądać swoje ukochane seriale - Family Guy, American Dad, The Cleveland Show i The Office (to ostatnie na playerze NBC akurat, swoją drogą dzisiaj wieczorkiem nowy odcinek :D) choć skoro Hulu nie ma nawet w Niemczech czy GB, to raczej na to nie liczę :/

  • -1

    12. ~get  2010-02-04 14:05:14  host: host-81-190-124-247.szczecin.mm.pl

    a i dodam jeszcze że dla mnie może być więcej reklam - w końcu w TV jest ich MASAKRYCZNIE dużo i jakoś żyjemy :] nie mówię że ma być tyle reklam co w TV ale niech będzie sobie przerwa co 30 minut na minutę reklam, albo przed rozpoczęciem filmu nie jedna reklama tylko kilka - oby tylko to się domknęło finansowo, bo jak się nie domknie to nadal będą tylko żałosne płatne serwisy jak ipla z których nikt nie korzysta !

  • 0

    13. ~  2010-02-04 16:23:24  host: m223.c152.petrotel.pl

    Udało się komuś odpalić to na linuksie?

  • 0

    14.  2010-02-04 16:43:55

    w ipla calkiem niedawno ogladalem bezplatne retransmisje skry to chyba ze 2 albo nawet 3 reklamy polecialy tu jedna reklama netii 30s przed filmem i to wszystko.

  • 0

    15. ~nick  2010-02-04 22:23:59  host: heyah20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Niech ktoś rzetelnie napisze odpowiedzi bo z oczywistych przyczyn ni mogę sprawdzić: 1-czy HD jest również darmowe? 2-czy łącze takie jak 4megowa netia lub 8megowy upc wystarczają na to HD? 3-czy ichne serwery wyrabiają wieczorami?

  • 0

    16. ~Longman  2010-02-04 22:31:40  host: adcs86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @get(11), możesz jeszcze spróbować tvgorge http://tvgorge.com - ma część zasobów hulu i jednocześnie nie ma geotaggingu, a w każdym razie polskie IP nie są wycinane :-)

  • 0

    17. ~Janek  2010-02-04 23:06:53  host: 83-238-150-22.ip.netia.com.pl

    Podziękowania dla Longmana :D.

  • 0

    18.  2010-02-05 14:07:35

    @12 m223.c152.petrotel.pl - mi się nie udało. Zapowiedzieli, że w przyszłości będzie działać na linuksie. Dlaczego teraz nie chodzi, nie wiem, nie wymaga jakiegoś "pozalinuksowego" oprogramowania...

  • 0

    19. ~get  2010-02-05 16:10:20  host: host-81-190-124-247.szczecin.mm.pl

    @Longman - dzięki, tego serwisu nie znałem... i już po wstępnym rzuceniu okiem widzę parę ciekawych rzeczy :-]

  • 0

    20. ~martinezowiec  2010-02-06 03:09:33  host: c78-142.icpnet.pl

    Z darmowych,legalnych i polskich serwisów czerpiących dochody z wyświetlania reklam jest jeszcze WaszeFilmy.pl. Sporo filmów z różnych gatunków+klasyka+muzyka i sporty ekstremalne (np. takie dziwy jak kobiecy wrestling :))

Dodaj swoją opinię