Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wodne ogniwo Samsunga

Wodne ogniwo Samsunga

Immortal 17 Października 2007 16:06

0 0

samsung ogniwoSamsung Electro-Mechanics poinformował, że wyprodukował miniaturowe ogniwo paliwowe zasilane wodą.

W momencie włączenia telefonu, metal i woda reagują, wskutek czego powstaje wodór. Ten dostarczony do ogniwa paliwowego w połączeniu z tlenem wytwarza prąd. Tak właśnie funkcjonuje ogniwo wodne wyprodukowane przez Samsunga.

Oh Yoon-soo - wiceprezes centrum badawczego Samsunga powiedział: jesteśmy pewni, że do ogniw wodnych należy przyszłość, planujemy masową produkcję w 2010 roku.




Moc obecnie wyprodukowanego ogniwa wynosi 3 waty, zasilane nim urządzenie przenośnie może pracować około 10 godzin.

Ciężko na obecną chwile stwierdzić, czy rzeczywiście Samsungowi uda się zrewolucjonizować, rynek baterii do urządzeń przenośnych (choćby telefonów komórkowych). Przeszkód do pokonania jest wiele, jak choćby wymienne kartridże z wodorem stosowane obecnie, które raczej nie wchodzą w gre przy masowej produkcji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~frytko  2007-10-17 16:18:34  host: actw214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe kiedy wyprodukuja komorki zasilane rowniez w odwrotna strone, tzn zamieniajace wodor i tlen w wode.

  • 0

    2. ~saber  2007-10-17 16:22:11  host: nat-tar.aster.pl

    Zatem nic tylko czekać na auta napędzane wodą.

  • 0

    3. ~okrutnikk  2007-10-17 16:40:01  host: nat1-2.elomza.pl

    Aut na "wodę" nie zobaczysz, póki jest jeszcze ropa na ziemi. Jest grupa ludzi, która nato nie pozwoli. Chociaż jest to możliwe już teraz :)

  • 0

    4.  2007-10-17 17:02:30

    cena ropy rosnie i obecnie to 88$ za barylke

  • 0

    5. ~bolec  2007-10-17 17:02:36  host: aatp5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie tylko auto na wode. skonstruowano także prototyp samochodu ktorego silnik napedznoy byl... sprężonym powietrzem

  • 0

    6.  2007-10-17 17:09:02

    *saber Z tego co się orientuje to już są prototypy takich aut, ale co najważniejsze - kosztują majątek!

  • 0

    7.  2007-10-17 17:12:45

    ja zamiast tej baterii wolałbym tą panią, mniam

  • 0

    8. ~pegazzz  2007-10-17 17:19:13  host: chello087206194030.chello.pl

    Aleternatywnie napędzane prototypy kosztują majątek,bo nie są produkowane masowo. Pamiętacie ile kosztowały kiedyś komputery? komórki? samochody? Dziś kosztują tyle, bo są produkowane masowo. Trzeba tylko chcieć. Ale nie sądzę żeby chęci się znalazły, póki jest ropa i ktoś na tym zarabia ciężką kasę :(

  • 0

    9. ~Uzi  2007-10-17 18:11:40  host: eke98.internetdsl.tpnet.pl

    Frytko: a chcialabys zeby Twoj telefon sie pocił ;p ?

  • 0

    10. ~w  2007-10-17 18:14:22  host: epx18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to wtedy telefon by sie pocił i by smierdział??? to toreche głupi pomysł

  • 0

    11.  2007-10-17 18:14:44

    niby to takie proste, a takie trudne;P

  • 0

    12.  2007-10-17 18:21:53

    lol przeciez sa auta na wodor

  • 0

    13. ~olo  2007-10-17 19:52:39  host: dyn161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zlitujcie się i przestańcie używać słowa "ciężko" ("...Ciężko na obecną chwile stwierdzić...")

  • 0

    14.  2007-10-17 19:58:42

    Na wodę ognistą to zdaje się już są ogniwa:), ale tu chodzi chyba o taką z jeziora

  • 0

    15.  2007-10-17 20:10:26

    No tak - ta pani jest baaardzo mniam:)

  • 0

    16. ~ab  2007-10-17 21:52:32  host: efu2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda, że ta obok fona też nie jest na wodę, byłoby o wiele taniej w utrzymaniu ;)

  • 0

    17.  2007-10-17 22:59:07

    nie lepiej CO2 na tlen? Ekologiczne telefony, może coś tam energii jest w tej reakcji. Pomysł ciekawy...

  • 0

    18. ~  2007-10-18 07:55:05  host: abhz239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    * piotrM Tu chodzi raczej o wodę o odpowiedniej czystości (destylowaną??). A wody w jeziorach do takich nie należą.

  • 0

    19. ~k  2008-01-24 08:12:27  host: btb113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja chcę auto na wodę

Dodaj swoją opinię