Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wniosek o upadłość Netii

Wniosek o upadłość Netii

sirmark 21 Lipca 2004 09:39

0 0

Millennium Communications, spółka telekomunikacyjna specjalizująca się w obsłudze klientów biznesowych poinformowała, że 16 lipca 2004 roku złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości swego dłużnika - Netii. Spór Netii z MC trwa od czterech lat. Netia chciała kupić tę firmę, ale do transakcji nie doszło. Od tego momentu trwa spór spółek. Według MC w lecie 2000 r. Netia zamówiła zaprojektowanie i wybudowanie sieci telekomunikacyjnej w Warszawie i wpłaciła 11,5 mln zł zaliczki. W czerwcu 2002 r. prace zostały zakończone, a ich koszty wyniosły 22,2 mln zł. MC twierdzi, że Netia odmówiła odebrania projektu i zapłaty 10,7 mln zł. MC złożył pozwy w sądzie i - jak twierdzi - uzyskał korzystne dla siebie rozstrzygnięcia. Tymczasem Netia informuje, że w lutym 2003 r. Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził od MC na rzecz Netii 11,5 mln zł z odsetkami liczonymi od sierpnia 2000 r. W grudniu 2003 r. ten sam sąd oddalił - według Netii - powództwo MC i żądanie zapłaty 50 mln zł odszkodowania. MC złożyło powództwo wzajemne i - jak twierdzi - Sąd Apelacyjny nakazał sądowi okręgowemu jego rozpatrzenie. MC składał też wnioski o unieważnienie uchwał WZA Netii w sprawie wchłonięcia spółek z grupy, a także przeciwko innym uchwałom WZA Netii. Część z tych pozwów sąd oddalił.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet