Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wniosek o upadłość Netii

Wniosek o upadłość Netii

sirmark 21 Lipca 2004 09:39

0 0

Millennium Communications, spółka telekomunikacyjna specjalizująca się w obsłudze klientów biznesowych poinformowała, że 16 lipca 2004 roku złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości swego dłużnika - Netii. Spór Netii z MC trwa od czterech lat. Netia chciała kupić tę firmę, ale do transakcji nie doszło. Od tego momentu trwa spór spółek. Według MC w lecie 2000 r. Netia zamówiła zaprojektowanie i wybudowanie sieci telekomunikacyjnej w Warszawie i wpłaciła 11,5 mln zł zaliczki. W czerwcu 2002 r. prace zostały zakończone, a ich koszty wyniosły 22,2 mln zł. MC twierdzi, że Netia odmówiła odebrania projektu i zapłaty 10,7 mln zł. MC złożył pozwy w sądzie i - jak twierdzi - uzyskał korzystne dla siebie rozstrzygnięcia. Tymczasem Netia informuje, że w lutym 2003 r. Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził od MC na rzecz Netii 11,5 mln zł z odsetkami liczonymi od sierpnia 2000 r. W grudniu 2003 r. ten sam sąd oddalił - według Netii - powództwo MC i żądanie zapłaty 50 mln zł odszkodowania. MC złożyło powództwo wzajemne i - jak twierdzi - Sąd Apelacyjny nakazał sądowi okręgowemu jego rozpatrzenie. MC składał też wnioski o unieważnienie uchwał WZA Netii w sprawie wchłonięcia spółek z grupy, a także przeciwko innym uchwałom WZA Netii. Część z tych pozwów sąd oddalił.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-26-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet