Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WM7: brak wielozadaniowości i nakładek systemowych?

WM7: brak wielozadaniowości i nakładek systemowych?

Q! 9 Lutego 2010 21:28

0 0

Na zbliżających się targach MWC 2010, Microsoft zamierza zaprezentować swój najnowszy mobilny system operacyjny: Windows Mobile 7. Jednak zanim to nastąpi - do sieci trafiają kolejne nieoficjalne informacje na ten temat.

Już od pewnego czasu wiadomo, że na MWC Microsoft pokaże jedynie interfejs użytkownika swojego najnowszego systemu, bez zbytniego zagłębiania się w jego szczegóły. I patrząc na nieoficjalne informacje na jego temat - są chyba ku temu powody.

Najważniejszą informacją jest ta, że Windows Mobile 7 nie będzie posiadać trybu wielozadaniowości. Zamiast tego ma istnieć system powiadomień i w przypadku uruchomienia kolejnej aplikacji - poprzednia będzie pauzowana do momentu powrotu do niej.




Cały system ma być zbliżony wyglądem do tego znanego z Zune, ma być również z nim w pełni zintegrowany. Nie będzie można wgrywać do urządzenia z Windows Mobile 7 aplikacji za pomocą kabla czy poprzez kartę pamięci - każda z nich ma być instalowana z poziomu sklepu Marketplace.

System ma być również pozbawiony możliwości implementacji nakładek systemowych firm trzecich, takich jak Sense UI czy TouchFLO. W zamian za to ma być on w pełni zintegrowany z usługami rozrywkowymi konsoli Xbox.

Informacje o braku obsługi wielozadaniowości czy możliwości implementacji nakładek systemowych dziwią, jednak warto wziąć pod uwagę, że wciąż są to informacje nieoficjalne. Na oficjalne przyjdzie nam jeszcze zaczekać. Czy tylko do momentu rozpoczęcia targów MWC 2010? Czas pokaże.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2010-02-09 21:29:38

    jak to brak wielozadaniowości?... a tak liczyłem na tegrę 2 i tablecik jakiś za rok-dwa

  • 0

    2. ~ed3master  2010-02-09 21:40:31  host: public33850.xdsl.centertel.pl

    a ja słyszałem że to są dane dotyczące Zune Phone

  • 0

    3.  2010-02-09 21:43:48

    Bo to są dane dotyczące Zune Phone. Ten błąd powtarzają teraz chyba wszystkie serwisy mające cokolwiek wspólnego z telefonią.

  • 0

    4. ~D  2010-02-09 21:46:17  host: staticline54034.toya.net.pl

    Trudno by mieli zrezygnować z wielozadaniowości, która jest podstawą urządzeń typu SmartPhone.

  • 0

    5. ~maciej9  2010-02-09 21:49:46  host: 77-255-115-106.adsl.inetia.pl

    To dotyczy Windows 7 wersji Multimedialnej, Windows 7 Business nadal będzie miał wielowątkowość i nakładki

  • 0

    6. ~Robert  2010-02-09 21:52:24  host: c49-48.icpnet.pl

    Noo rety powołujcie się chociaż na jakieś wiarygodne źródła w przedrukach informacji, ten opis dotyczy ZUNE, czyli odtwarza typu iPod Touch , bardziej do gier, muzyki i filmów!!! WM 7 nie będzie miał kompatybilności wstecznej, a więc appki napisane pod 6 i 6.1 nie będą działay na nim. To jedyna bolączka, cała reszta ma być nowa.

  • 0

    7. ~Piotrex  2010-02-09 23:17:13  host: arm35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ta jedyna bolączka ma jednak ciężar słonia. Czyż podstawowym argumentem zwolenników WM wszelkiej maści nie jest przypadkiem: kupa dostępnego oprogramowania? A teraz co, startujemy od zera? Jaką ten system będzie mieć przewagę nad Androidem, której ten drugi nie będzie mógł szybko wyeliminować kolejnym updejtem?

  • 0

    8.  2010-02-10 05:20:56

    Zune Phone nie istnieje. Po drugie dotyczy to Windows Phone Seven Multimedia Edition. Jesli ktos liczy ze wersja buissnes nagle bedzie inna musial uderzyc sie w glowe zapewne wiec ograniczenie do Marketplace jest pewne jak w banku to elementarne. Nakladki to kwestia licencyjna wiec moga byc a wielozadaniowosc napewno nie bedzie jak w 6.5 z powodow ma dzialac szybciej od 3GS a tego nie zrobisz majac RAM zawalojy po sufit pierdylionem smiecia w tle.

  • 0

    9. ~  2010-02-10 08:30:34  host: 212.160.172.70

    z roku na rok uwstecznianie cywilizacja dazy do autodestrukcji

  • 0

    10. ~niekumaty  2010-02-10 09:16:44  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    Szkoda, że "usługi rozrywkowe konsoli Xbox" są w Polsce oficjalnie niedostepne...

  • 0

    11.  2010-02-10 10:02:21

    Czyli po omni będzie trzeba poszukać coś z androidem, chyba że się coś wyklaruje do tej pory.

  • 0

    12. ~get  2010-02-10 13:15:09  host: host-81-190-101-4.rzeszow.mm.pl

    @8 - a skąd wiesz ? tzn. inaczej - wiadmowo że teraz nie istnieje, ale ostatnio czytałem że zune phone ma być zaprezentowany w tym roku, nie pamiętam gdzie ta prezentacja ma być ale na jakichś następnych dużych targach technologicznych - informacja z engadget, także wysoce wiarygoda... a co do samego niusa, to windows powoli odchodzi do lamusa - po preierze win7 - jeśli te informacje się potwierdzą, już nie będzie powoli odchodził tylko szybko :]

  • 0

    13. ~WiateR  2010-02-10 14:54:31  host: 109.243.151.128

    Dla sprostowania: Zune Phone to nie telefon/smartfon tylko USŁUGA! Ma pozwalać na pełną kompatybilność Windows Mobile 7 z usługami Zune!

  • 0

    14. ~get  2010-02-10 19:32:38  host: host-81-190-101-4.rzeszow.mm.pl

    @13 - no ja czytałem że mają zaprezentować TELEFON, ale wiem o czym mówisz, bo wstępnie tak była określana usługa

Dodaj swoją opinię