Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WM6.6 dostępny w lutym?

WM6.6 dostępny w lutym?

Q! 15 Stycznia 2010 14:53

0 0

Według niepotwierdzonych informacji, Microsoft planuje wprowadzenie na rynek kolejnej wersji systemu Windows Mobile, oznaczonej jako 6.6. Tym samym premiera systemu w wersji 7 może zostać ponownie przesunięta - informuje serwis DigiTimes.

Według osoby zaznajomionej ze sprawą, kolejna wersja mobilnego systemu Microsoftu może się pojawić już w lutym. Mogłoby to nastąpić podczas targów MWC 2010 (Mobile World Congress), które odbędą się w dniach od 15. do 18. lutego w Barcelonie.




Nowa wersja systemu o kodowej nazwie Maldives powinna zaoferować pełną współpracę z ekranami pojemnościowymi. Ma to zagwarantować platformie większą konkurencyjność względem rozwiązań, które znaleźć można w iPhone’ie i urządzeniach z Androidem na pokładzie.

Jednocześnie źródło informacji wskazuje, że premiera mobilnego Windowsa w wersji 6.6 może opóźnić pojawienie się na rynku wersji 7. Dotychczasowy termin wyznaczony na koniec 2010 roku może tym samym zostać przesunięty na kolejny, czyli 2011.

Źródło tekstu: digitimes, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~xx  2010-01-15 15:56:02  host: 87-205-144-155.adsl.inetia.pl

    Już nie mogę doczekać się 7

  • 1

    2. ~tfs  2010-01-15 16:26:27  host: 87-205-4-136.ip.netia.com.pl

    nie widze przyszlosci, bawie sie tym nowym wm, i on ani troche nei jest "prosty". Predkosc hmm... zajebista sprawa, urzadzenia z androidem zapierdzielaja, te same sprzety z wm mula, no to kurde, o co tu kaman, niech nie zmieniaja interfejsu, tylko zrobia jakis porzadny szybki, sprawny i nie wymagajacy system.

  • -3

    3. ~xxx  2010-01-15 16:27:57  host: 87-205-144-155.adsl.inetia.pl

    android to syf. Kolejny ograniczony system jak iphone. Wolę palmtopotelefon

  • 1

    4.  2010-01-15 16:46:04

    @3 WM to jeszcze gorszy syf niż android i iphoneOS razem wzięte , paskudny , zamulający , nie intuicyjny , zawieszający się można by tak wymieniać w nieskończoność

  • 0

    5. ~do 4  2010-01-15 16:52:55  host: 87-205-144-155.adsl.inetia.pl

    Chociaż mogę cokolwiek zmodyfikować, a w androidzie ? 0. Nie mówiąc już o automapie i przeglądaniu internetu na 800x480

  • 0

    6.  2010-01-15 17:46:55

    quzo- ta zadnego na oczy nie widziałeś. Mam wm6.1 i nie mam problemu do momentu instalowania jakis wynalazków. Android prezentuje sie ciekawie ale tak sie zastanawiam czy nie dojdzie do tego ze powstanie n dystrybucji jak na pc ?

  • 0

    7. ~Olek  2010-01-15 20:15:05  host: host-ip225-163.korbank.pl

    Nie wiem jak w iphone ale android to nie dla mnie. Trzeba patchować by zainstalować aplikacje z innego źródła niż android market który przeprowadza specjalne restrykcje ds aplikacji. Symbian jak najbardziej tak. Zakupiliśmy do firmy 3 telefony HTC Magic z Orange i nie jesteśmy zbytnio zadowoleni. Wina nie leży po stronie wykonania telefonu tylko systemu (nie da rady wysłać pliku przez bluetooth). Active Sync nie działa poprawnie w trybie push. Sam używam Sony Ericssona P1i i nie robi z tego powodu problemów. Co prawda przywiesi się co jakiś czas z powodu słabego procesora lecz do internetu wolę netbooka zamiast telefonu. Do MDA VARIO IV musiałem się przyzwyczaić. Po tygodniu Windows Mobile wcale nie jest taki zły. Pozdrawiam Olek

  • 0

    8. ~alfi  2010-01-15 20:36:39  host: dynamic-78-8-26-66.ssp.dialog.net.pl

    WM muli? Nie koniecznie, używam na TG01 WM6.5 i działa jak marzenie :) I mnogość aplikacji :) WM wygrywa, ale wśród zaawansowanych użytkowników

  • 0

    9.  2010-01-15 21:18:40

    Olek - Ustawienia - Aplikacje - Nieznane zrodla (Pozwol na instalowanie aplikacji spoza Android Market)

  • 0

    10. ~Olek  2010-01-15 21:31:49  host: host-ip225-163.korbank.pl

    9@ Odbiór i wysyłanie przez Bluetooth to jak ?

  • 0

    11. ~Olek  2010-01-15 21:36:15  host: host-ip225-163.korbank.pl

    Nie mogę np w androidzie że wrzucam instalkę na telefon lub ściągam przez telefon, a następnie zainstaluję ? Bez użycia komputera tak jak na Symbianie czy WM

  • 0

    12.  2010-01-15 22:06:54

    Olek - Bluetooth File Transfer , tak nazywa się program do transferu via BT. U mnie na Galaxy o ile pamiętam nie działał , na G1 chyba też coś nie tak , nie ma co ukrywać , że z działaniem programów z Android Market różnie to bywa. Nie pamiętam już jak to było ze ściąganiem i instalacją programów z www , ale z karty można instalować , wystarczy mieć menadzera plików , np. OI File Manager. Widziałem dziś Magica , wizualnie telefon wygląda naprawdę idealnie , a system , cóż , przyzwyczajenia z Symbiana są potężne , a jak mówi przysłowie , to druga natura człowieka , ale Android ma potencjał i jak na takiego młodzika jest moim zdaniem dosyć dopracowany i cieszy użytkownika. Zawsze pozostaje tylko pytanie czy dotykowy ekran to rzeczywista potrzeba czy jednak (chwilowa) moda/chęć sprawdzenia czegoś nowego. Ja wróciłem do Symbiana i e63/e61i których używam na codzień zastąpić będzie mogła ewentualnie tylko e72. To naprawdę dopracowane telefony , v5 to jednak intuicyjny i funkcjonalny dramat , v3 to świetna robota.

  • 0

    13.  2010-01-15 23:12:13

    Mam telefon z WM6.1, z Androidem jak i S60v3. WM jest fajny, ale 6.1 wymaga rysika i w ruchu jest prawie nie obslugiwalny. Porty 6.5 sa spoko, ale czasem sie zdarza, ze cos sie rozjezdza i wtedy konfiguracja telefonu konieczna - niejednokrotnie duzy problem jak telefon jest potrzebny a konfiguracja zajmuje duzo czasu. Poza tym czasem zamulanie WM potrafi doprowadzic do szalenstwa, zwlaszcza po kilku dniach bez resetu. Symbian jest dobry jako zwykly telefon plus czasem jakies dodatki. Android jak narazie wyglada dobrze, ale ciagle maly wybor jezeli o nawigacje chodzi plus niejednokrotnie blokada pracy telefonu jako modemu (Magic 32A). Z instalacja aplikacji z poza marketu nie ma najmniejszego problemu. Stabilnosc za to bardzo dobra i szybkosc dzialania takze.

  • 0

    14.  2010-01-15 23:54:07

    WM nie da sie obsluzyc 1 reka?? a to dziwne go moj Samsung SGH-i780 da sie :) :) :). Jak sie wybiera madrze a nie modnie to sie ma funkcjonalny sprzet. Touchpad rulez, rysik jaki rysik aha to cus co mam z boku po lewej , wyciagam tylko do dlubania w zebach hahaha

  • 0

    15.  2010-01-16 00:01:20

    Przestawienie czegokolwiek w WM6.1 jest duzo trudniejsze niz w symbianie czy androidzie. I nie ma co na sile dostosowywac sie do telefonu i jego mikro ikonek i przyciskow, skoro mozna wyjsc w strone uzytkownika. WM6.5 ma ten problem rozwiazany calkiem przyjemnie, ale dalej w wiekszosci jest identyczne z WM2003, co niestety nie jest plusem.

  • 0

    16. ~tom  2010-01-16 10:24:15  host: iuj82.internetdsl.tpnet.pl

    Jak ktoś jest głupi to windows dla niego jest trudny dla mnie jest to oprogramowanie nr1 proste w obsłudze i dające możliwość dlatego niewielkie grono ludzi korzysta z tego w polsce reszta korzysta z szajsu typu symbian macosx no i android który to ze swoją wielką synchronizacją z googlem jest wielkim gównem bo swojego toucha hd mogę lepiej zsynchronizować przez active sync.

  • 0

    17.  2010-01-16 14:07:46

    @tom Obecnie mam WM w Omnia i powiem, iż wolałbym unikać tego systemu min. z powodów podanych przez @13.Colin Barbazync . Prosty to WM jest, ale w wielu aspektach niepraktyczny i mało stabilny i szybki. Jest to "przeambicjonowany" system. Na jego tle "skromny" android prezentuje się zdecydowanie bardziej efektywnie, chociaż mniej efektownie.

  • 0

    18. ~  2010-01-16 14:48:39  host: xdsl-120-235.wist.com.pl

    Jeśli chodzi o funkcjonalność to na obecnym etapie większość rzeczy mozna zrobić i na WM czy Android(tutaj nie wszystko ale większość, ale zmienia sie to z dnia na dzień) czy Iphone(tutaj niektóre ograniczenia dla mnie są nie do zaakceptowania). Inna sprawa ergonomia. W tej dziedzinie króluje IPhone i Android. Wszystko ma swoje plusy i minusy. WM to dobry system i zły jednocześnie wszystko zależy od tego co oczekujemy od systemu! Symbian kiedyś to było coś. Teraz traci z dnia na dzień a kolejna odsłona już na starcie będzie w plecy. Dla mnie nie ma już ratunku dla niego!

  • 0

    19. ~  2010-01-17 12:58:03  host: 093105201245.skierniewice.vectranet.pl

    6.5 z nakładką HTC Sense jest niezrównany:) pieknie śmiga a wm wychodzi na wierzch niezmiernie rzadko:)

Dodaj swoją opinię