Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Włosi rejestrują prepaidy

Włosi rejestrują prepaidy

WitekT 14 Sierpnia 2005 13:35

0 0

Przegłosowana przez parlament 30. lipca ustawa antyterrorystyczna nakazuje włoskim operatorom sieci telefonii komórkowej i Internetu posiadanie danych osobowych wszystkich klientów, a także przechowywanie przez dwa lata zapisu ich połączeń telefonicznych i zawartości skrzynki e-mail.




Największy włoski operator telefonii komórkowej - TIM - wezwał wszystkich swoich anonimowych klientów do ujawnienia się grożąc zablokowaniem numerów. Wszyscy klienci sieci, którzy przy zakupie karty SIM podali błędne dane osobowe lub nie podali ich w ogóle, otrzymali SMS-y wzywające ich do niezwłocznego stawienia się w przedstawicielstwie firmy wraz z dokumentami tożsamości. Po rejestracji otrzymają premię wartości 10 euro.

Źródło tekstu: BBC     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2005-08-14 13:52:15

    i dobrze . u nas tez powinni tak postąpić :]

  • 0

    2.  2005-08-14 15:52:50

    Nie mam absolutnie nic przeciwko rejestracji prepaidów, sam swojego zarejestrowałem zaraz po zakupie, ale nie jestem pewnien czy przyniesie to zamierzony skutek. Z tego co pamiętam to np. w Polsce użytkownik miałby jakiś czas na zarejestrowanie się, jeżeli by tego nie zrobił numer zostałby wyłączony. Zakładając, że są to dwa miesiące lub nawet mniej to chyba wystarczy dla każdego planującego jakąś "akcje" a jeżeli nie to bez problemu można sobie kupić następny numer. Myle się czy mam racje?

  • 0

    3. ~  2005-08-14 16:19:08  host: cre220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w POPie przy rejestracji dostajemy 10zł :D

  • 0

    4.  2005-08-14 16:35:41

    Klusek: myślę, że zarejestrować się trzebaby od razu przy zakupie...

  • 0

    5.  2005-08-14 16:59:26

    Racja, własnie doczytałem i zaktualizowałem widomości :) Wg projektu ustawy wyglądałoby to tak:
    1. kupujący będzie się musiał wylegitymować dowodem osobistym lub paszportem i zostanie wpisany do bazy danych

    2. prepaidy będą sprzedawane tylko poprzez karty płatnicze, co oznacza automatyczną rejestrację. Dane o kupujących, musieliby przechowywać operatorzy sieci komórkowych.



    Osoby, które już posiadają telefon na kartę - "GW" podaje, że jest to około 13 mln Polaków - miałyby trzy do sześciu miesięcy na zarejestrowanie się. Gdyby tego nie zrobiły operator zobowiązany byłby do odłączenia numeru.

  • 0

    6. ~viesiek  2005-08-14 18:50:55  host: aae154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rejestracja może np. ostudzić zapędy do idiotycznych żartów a w przypadku poważnych nadużyć to użycie roamingu (użycie karty operatora zagranicznego) rozkłada sensowność poniesionych środków - rejestracja może skutkować wygodą użytkownika.

  • 0

    7. ~p  2005-08-14 19:25:03  host: 177.nat.ino.tvknet.pl

    ludzie rejestracja w naszym kraju to pomylka lepiej zmienic rzad

  • 0

    8. ~poznaniak  2005-08-14 21:32:47  host: c9-252.icpnet.pl

    Cóż, mamy teraz terror antyterroryzmu...

  • 0

    9.  2005-08-14 22:32:38

    WitekT, jak po zakupie, to:

    Jak kupie to najpierw musziałbym się zarejestrować, a dopiero po dokonaniu rejestracji i otrzymaniu jakiegoś potwierdzenia korzystać z karty

    czy mogę korzystać po wysłaniu rejestracji (rejestracja przecież nie zostaje od razu przyjęta, chyba że drogą mailową, albo coś w tym stylu..)

    Czyli jeśli kupie kartte, to nie mogę z niej korzystać do czasu rejestracji (będzie zablokowana czy coś)???????????????

  • 0

    10.  2005-08-14 23:16:15

    wojtek_kwiatek: źle mnie zrozumiałeś - przy zakupie oznacza, że żeby kupić jakiegoś prepaida będziesz musiał okazać jakiś dowód tożsamości, z którego zostaną spisane Twoje dane.

  • 0

    11. ~  2005-08-15 04:21:32  host: 213.158.194.228

    Test GPRS/EDGE by Era :) ...nawet chodzi ladnie i stabilnie:)) EDGE chodzi nawet dosc szybko :] Pozdrawiam ;) ...i lece surfowac dalej :))

  • 0

    12.  2005-08-15 11:20:07

    Ja myślę, że operatorzy mają instrumenty służące do zachęcania rejestracji prepaidów. Wiem, że moja żona w każde swoje urodziny dostaje od Plusa doładowanie do swojego konta. Ma zarejestrowanego simplusa. Jest to chyba 10 złotych, ale zawsze coś. Gdyby kwotę zwiększyć, to procent zarejestrowanych użytkowników simplusa na pewno by wzrósł.

  • 0

    13. ~  2005-08-16 11:26:26  host: external.ciech.waw.pl

    Taaa... A ciekawe co będzie jak za jakiś czas wyjdzie, że w polskich sieciach jest obecnych więcej roamingowców niż własnych abonentów/użyszkodników. I co wtedy? Nakaz wyłączenia roamingu?

  • 0

    14. ~  2005-08-16 11:27:19  host: external.ciech.waw.pl

    Albo okaże się, że np. 78 letnia staruszka na wózku używa kilkudziesięciu kart SIM równocześnie... ;-)

  • 0

    15. ~  2005-08-16 11:45:43  host: cnl135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i skonczy sie handelek numerami na allegro :)

  • 0

    16. ~  2005-08-16 14:30:43  host: external.ciech.waw.pl

    Wręcz przeciwnie - pojawi się usługa "zarejestruję Twojego prepaida". Jeśli będzie jakakolwiek premia to będzi znak, że rejestracji faktycznie dokonano.

  • 0

    17.  2005-08-16 14:36:48

    Oj myślę, że to mogłoby być zbyt ryzykowane dla potencjalnego "rejestratora". Tym bardziej, że za brak informacji o kradzieży/sprzedaży karty może być obwarowany niezłymi karami - do tego jak ktoś zrobi z takiej karty zapalnik do bomby...

  • 0

    18. ~  2005-08-16 19:35:58  host: dnj190.neoplus.adsl.tpnet.pl