Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Włosi chcą opodatkować SMS-y

Włosi chcą opodatkować SMS-y

WitekT 17 Listopada 2004 16:03

0 0

Włosi są wściekli na swój rząd, który zaproponował wprowadzenie podatku od wysyłania SMS-ów. Choć brzmi to zabawnie, to nawet niewielka opłata mogłaby stanowić spory zastrzyk dla włoskiego budżetu – nikt na świecie nie wysyła wiadomości tekstowych tak często, jak mieszkańcy Italii.

W ubiegłym roku Włosi wysłali aż 27 mld SMS-ów, co po przeliczeniu na głowę mieszkańca daje im pierwsze miejsce na świecie. Z należących do Włochów telefonów komórkowych każdej sekundy wysyłanych jest 10 tys. wiadomości tekstowych. Codziennie. Dlatego nałożenie na każdego SMS-a opłaty w wysokości choćby jednego centa oznaczałoby pozyskanie ogromnych wpływów do budżetu państwa. Taki plan został przedstawiony we włoskim parlamencie w ubiegłym tygodniu.
Premier Berlusconi obiecywał przed wyborami obniżenie podatków i teraz próbuje dotrzymać swych deklaracji. Musi więc szukać nowych źródeł finansowania budżetu. Nie ma jednak jasności, czy wprowadzenie podatku od SMS-ów jest możliwe ze względów prawnych - Włosi płacą już bowiem od usług telekomunikacyjnych podatek VAT. Co więcej, nawet włoscy ministrowie nie są zgodni co do sensowności tego pomysłu.

Lepiej nałożyć opłatę w wysokości 2 euro za każde słowo wypowiadane przez polityka. To dopiero przyniosłoby wysokie wpływy – skomentował propozycję Maurizio Gasparri, minister ds. łączności i środków masowego przekazu.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~bodzio  2004-11-18 09:39:00  host: ip-213-17-211-151.broker.com.pl

    Widac na całym świecie politycy to takie same kołki

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet