Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Własny caller id

Własny caller id

WitekT 3 Listopada 2004 21:44

0 0

Amerykańska firma Camophone oferuje fałszowanie numeru telefonu osoby dzwoniącej - na razie tylko na terenie USA.

Komórki pokazują numer osoby dzwoniącej prawie zawsze, podobnie większość nowych telefonów stacjonarnych. Usługa Privacy Guard pozwala na zablokowanie tej funkcji, znanej jako Caller ID.
Po opłaceniu usługi przez PayPal (5 centów za minutę) klient podaje numer telefonu pod którym sam jest osiągalny, numer telefonu na który chce się dodzwonić oraz numer, który zostanie wyświetlony. System najpierw oddzwania na numer klienta. Następnie dzwoni do "ofiary" i pokazuje jej podany przez dzwoniącego numer telefonu. Po podniesieniu słuchawki obie rozmowy są łączone.

Oferta Camophone pomimo nazwy nie polega jednak na ukryciu, a na sfałszowaniu numeru wyświetlanego na telefonie abonenta do którego chcemy się dodzwonić, stąd legalność takiej praktyki jest wątpliwa.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Baca  2009-07-23 19:44:40  host: static-220-79.is.net.pl

    Firma która to wymyśliła nigdy nie będzie pewna czy taka zmiana numeru będzie wykorzystywana na przykład tylko dla żartu a nie do przekrętów finansowych

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-85-115.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet