Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Właściciele smartfonów nie są lojalni wobec systemów

Właściciele smartfonów nie są lojalni wobec systemów

Ringu 29 Listopada 2010 23:25

0 0

Według badania przeprowadzonego przez grupę Gfk większość użytkowników smartfonów mogłoby bez problemu zmienić system operacyjny na inny.

Jedynie 25% ankietowanych osób zadeklarowało, że w przyszłości zakupią kolejny model oparty o ten sam system. Najwierniejsi marce są właściciele iPhone'ów - 59% posiadaczy nie przesiadłoby się z iOS-a na inną platformę. Najbardziej elastyczne są osoby używające mobilnej wersji systemu Windows - aż 79% z nich rozważałoby zmianę systemu.




Przy obecnej platformie pozostałoby 35% właścicieli urządzeń BlackBerry, 28% użytkowników systemów Google Android i 24% osób, które korzystają z Symbiana.

37% użytkowników telefonów komórkowych ma zamiar zakupić jako następne urządzenie smartfon - podaje GfK.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~...  2010-11-29 23:30:11  host: 212.2.126.225

    Całkiem miła i zaskakująca informacja. Ogólnie takie wyniki to oznaka rozsądku u wiekszści użytkowników telefonów. Jedynie iOSowcy coś kiepsko wypadali, ale z drugiej strony brakuje im tylko 10% do osiągnięcia zdrowego podejścia.

  • 0

    2. ~patison  2010-11-29 23:32:18  host: dsg206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam SE k810i i jestem z niego zadowolony, zdjęcia robi bardzo ładne, nie zawiesza się i nie zużywa nadmiernej energii, jak telefony z symbianami, androidami, windowsami itp. systemami będącymi celem hakerów... java jest prosta, więc nic się złego tu nie dzieje.

  • 1

    3.  2010-11-29 23:44:41

    mi się nasunęła myśl... używając WM użytkownik ma niezłą szkołę, jeśli sobie z nim poradzi, to resztę systemów będzie miał w małym palcu :) obiektywnie patrząc - obsługując iOS przyzwyczai się do prostoty obsługi, dostanie WM i klops ;]

  • 0

    4.  2010-11-30 00:22:28

    Fakt, po iOS cała reszta jest w niezrozumiały sposób skomplikowana i utrudniająca bez potrzeby :-)

  • 0

    5.  2010-11-30 00:27:26

    Zastanawiając się nad tym, że 72% ankietowanych Androidowców deklaruje zmianę platformy, żałuję, że dostęp do pełnego raportu jest płatny i nie zostało tu umieszczone, że przesiedliby się na iOS :-)

  • 0

    6.  2010-11-30 00:28:21

    Po prostu iOS jest na tyle dobry że nie ma na co się przesiadać ;p Jedyne co mogłoby mnie skłonić do wyboru innej platformy to kapkę przesadzona cena ip4.

  • 0

    7. ~franco baresi  2010-11-30 06:47:32  host: public93948.xdsl.centertel.pl

    Android ogólnie jest o.k Początkowo nie mogłem przyzwyczaić się do braku standardowego menu jakie jest w telefonach bez systemu lub na symbianowcach których też w życiu sporo użytkowałem. Każda nowa pobrana aplikacja powoduje "rozrastanie się " ekranu co było dla mnie .. nieco dziwaczne. Po kilku miesiącach użytkowania HTC Desire i Wildfire stwierdzam że system jak najbardziej daję radę i jest ogólnie wiecej niż przyjazny. Ale nie zmienia to faktu że nie spróbowałbym chętnie przyjemności płynących z posiadania Samsunga Wave'a. Zakupiłbym go ale posiadanie kolejnego telefonu tylko po to żeby nacieszyć się przez chwilę nową zabawką to czysty idiotyzm. Sporo kasy już utopiłem w telefonach, zdrowy rozsadek nakazuje pozostać przy Andridowcach, koniec kropka :)

  • 0

    8.  2010-11-30 06:53:21

    Code, a co jest skomplikowanego w Androidzie? Sadzisz, ze dodatkowymi opcjonalnymi mozliwosciami mozna sobie krzywde zrobic? Myslisz, ze interfejs iP nie bedzie ewoluowal? Od momentu wprowadzenia na platforme iOS wielozadaniowosci i mozliwosci tworzenia folderow jest to "niepotrzebnym komplikowaniem sobie zycia", czy wspomniana dodatkowa funkcjonalnoscia?

  • 0

    9. ~wilk100  2010-11-30 07:28:32  host: 81.168.254.12

    Ale cos w tym jest. Korzystałem z androida w róznych modelach , wm6x tak samo ale kiedy wpadł w rece ihpone mam wrazenie ze przy nim zostane.

  • 0

    10. ~Art  2010-11-30 08:21:23  host: static-193-69.is.net.pl

    Wydaje mi się że w przypadku iOS z ta lojalnością jest tez trochę tak że jeśli ktoś wydaje np. 3500 zł na telefon to raczej wie co robi i wie po co to robi - czyli nie po to żeby zaraz grymasić i zmieniać system... a jak już wyda ta kasę to chce zauważać niedociągnięć/braków które ma jego urządzenie ... Telefon z androidem można kupić już za 500 zł więc trafia w ręce użytkowników którzy nie koniecznie potrzebują takiego systemu i sami za bardzo nie wiedza po co to i jak działa... stąd często się słyszy że się wiesza że jest be i że to dziadostwo i lepiej było kupić iP :)

  • 0

    11. ~...  2010-11-30 09:47:40  host: 212.2.126.225

    Uuuu, jednak przeceniłem rosądek u niektórych. Np. u użytkownika o nicku CODE. Może zamiast pisać swoje imaginacje przeczyczaj o co się pytali w tej ankiecie. Może to Ci pomoże a może nie... Panu @wtd poloecam to samo co poprzednikowi. Masakra.

  • 0

    12. ~PRACOWNIK ORANGE GG 6486280  2010-11-30 09:47:56  host: 94.42.115.21

    To oczywiste licząc, że jeden telefon na jeden rok:) Każdy chce spróbować czegoś nowego bo może to będzie leprze:) A kolejną sprawą jest Apple. Tutaj klienci są przywiązani nie do systemu a do Marki zgniłego jabłuszka:)

  • 0

    13. ~bzz  2010-11-30 09:55:46  host: korp14.avistamedia.pl

    Nieźle napisany z news; okazuje się, że osoba używająca windowsa nie jest rozczarowana prędkoścą systemu, zamulaniem, błędami, tylko "NAJBARDZIEJ ELASTYCZNA". Żenada.

  • 0

    14. ~...  2010-11-30 10:02:39  host: 212.2.126.225

    @13 Ale jaki masz problem? Pomijając powody takiego stanu rzeczy, nikt tu nie pisał nieprawdy. Dodatkowo zauważ, że nie masz też tłumaczenia powodów przy innych systemach. Piszę to jako użytkownik Androida.

  • 0

    15. ~  2010-11-30 10:26:33  host: z12-02.opera-mini.net

    Ja piszę jako iżytkownik Windows Mobile 6.5.3 i w sumie system jest ok ale z chęcią bym go zamkenił bo ma sporo irytującycha wad. Częste przycięcia, często długo "myśli" jak coś chcę zrobić na nim. Dodam jeszcze, że większość darmowych i kilka płatnych aplikacjii są niesamowicię brzydkie co czasem sprawia, że odechciewa się jej używać. Po prostu system się nudzi od ciągłego używania i ma dość irytacji systemem więc zmienia system na inny by zobaczyć jak się sprawuje. Takie moje zdanie jest.

  • 0

    16.  2010-11-30 12:22:16

    a co z systemem bada?? chyba że bada jest najmłodszym OS i ilość użytkowników jest znikoma i mieści się w błędzie statystycznym - dlatego nie uwzględniono?

  • 0

    17. ~code  2010-11-30 13:14:31  host: 212.160.172.70

    issa: subiektywnie, by zrobić to samo co na iOS, na Androidzie muszę przejść więcej kroków. przykładem jest ustawienie sztywnego adresu ip po wifi, konfiguracja drugiego konta pocztowego (nie gmailowego), a ustawienia są porozstrzelane w różnych miejscach

  • 0

    18. ~issa  2010-11-30 15:10:04  host: 188.147.69.51.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Code, widać, że mądry z Ciebie człowiek tak samo jak iOS i iPhone to porządny system i telefon, ale dobrze by było, gdybyś jednak trochę spasował, bo aktualnie balansujesz na granicy ślepego uwielbienia i śmieszności. Koncepcja Androida oparta jest na zwrocie "informacje w zasięgu ręki", którego praktyczna implementacja przejawia się w aktywnych folderach, widgetach ekranu początkowego i bardzo rozbudowanym wyszukiwaniu. Mam nadzieję, że nie trzeba bardziej rozwijać tego tematu jak to przekłada się na prostotę i naturalną funkcjonalność przy korzystaniu z telefonu. Mam do Ciebie apel - czasem sobie odpuść, szczególnie te uśmiechy na końcu.

Dodaj swoją opinię