Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Właściciele iPhone'ów X zgłaszają problemy z odbieraniem połączeń

Właściciele iPhone'ów X zgłaszają problemy z odbieraniem połączeń

msnet 5 Lutego 2018 14:33

6 3

iphone x mashable

Użytkownicy najnowszego smartfonu Apple'a zgłaszają, że ekran ich urządzeń reaguje z kilkusekundowym opóźnieniem, utrudniając odbieranie połączeń lub sprawdzenie, kto dzwoni.

Gdy ktoś do nas dzwoni, wyświetlacz telefonu powinien od razu pokazać, że takie coś ma miejsce oraz umożliwić nam odebranie połączenia lub jego odrzucenie. Wielu posiadaczy iPhone'a X ma z tym poważny problem, ponieważ pojawia się u nich opóźnienie we włączaniu ekranu, które trwa na ogół od 6 do 10 sekund i skutecznie utrudnia odpowiednie zareagowanie na połączenie przychodzące, a czasem wręcz uniemożliwia odebranie telefonu, gdy ten jeszcze dzwoni.




Problem wydaje się leżeć po stronie oprogramowania, choć wcale nie musi tak być, a jedynym sposobem poradzenia sobie z nim jest restart telefonu, gdy opisywany efekt wystąpi. Po ponownym uruchomieniu iPhone'a można przez jakiś czas normalnie odbierać połączenia, ale problem prędzej lub później wróci.

Apple poinformował, że przygląda się sprawie i być może wkrótce wyda odpowiednią łatkę. Cieszą też doniesienia, że koncern w iOS 12 skupi się przede wszystkim na niezawodności systemu, zamiast dodawać więcej nowych funkcji i więcej nowych błędów.

Zobacz: Sprzedaż iPhone'a X mniejsza o połowę
Zobacz: iPhone X w Polsce jest prawie o 40% droższy niż w USA
Zobacz: Wyniki Apple'a po 4Q2017
Zobacz: Światowy rynek smartfonów w 4Q2017 wg IDC

Źródło tekstu: discussions.apple.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | apple iphone x

w sumie: 52
  • 0

    33. ~Pryk  2018-02-05 17:26:41  host: a08-03-06.opera-mini.net

    Chińczyki się nie postarali i odstawili fuszerke. A w Xiaomi nie ma żadnych usterek bo do swojego się przykładają

  • 0

    34. ~USman  2018-02-05 17:31:01  host: ip-72-48-244-173.california.us.northamericancoax.com

    W USA telefon inny niz apple maja tylko latynosi. W busie czy subwayu 90% ma iphona. Reszta to jakas klasa robotnicza z Dominikany, Mexico albo Columbia.
    Wygladaja jak z innego swiata.

  • 0

    35. ~Callm7 II  2018-02-05 17:33:55  host: a09-02-08.opera-mini.net

    Pewnie stali na przystanku, na mrozie, czekając na PKSa, to im zamarzł ajfonik
    ;-)

  • 1

    36.  2018-02-05 17:39:48

    @34 czy to o czyms swiadczy? W UK tez sporo ludzi je ma, drugie tyle Samsungi. Czy latynosi lub jak to okreslasz "jakas klasa robotnicza" sa gorsi bo nie wyznaja jedynej slusznej religii nadgryzionego owocu?

    Kilka lat temu zachcialo mi sie pobawic stara Nokia 6130. Sporo jezdzilem wtedy metrem grajac w weza i wiecie co ? Zaden posiadacz iphonea nie budzil takiejsensacji jak ja z moja Nokia. A na koniec dosiadl sie jakis biznesmen z City i odkupil ja za 230 funtow. Bez ladowarki :-)

  • 0

    37.  2018-02-05 17:39:49

    @34 czy to o czyms swiadczy? W UK tez sporo ludzi je ma, drugie tyle Samsungi. Czy latynosi lub jak to okreslasz "jakas klasa robotnicza" sa gorsi bo nie wyznaja jedynej slusznej religii nadgryzionego owocu?

    Kilka lat temu zachcialo mi sie pobawic stara Nokia 6130. Sporo jezdzilem wtedy metrem grajac w weza i wiecie co ? Zaden posiadacz iphonea nie budzil takiejsensacji jak ja z moja Nokia. A na koniec dosiadl sie jakis biznesmen z City i odkupil ja za 230 funtow. Bez ladowarki :-)

  • 0

    38. ~olw  2018-02-05 17:44:50  host: user-94-254-129-159.play-internet.pl

    29). Każdy tak mówi że go stać:-) jak by było Cię stać, to napewno byś kupił ajfona:-D

  • 0

    39. ~Zygfryd  2018-02-05 17:51:19  host: user-94-254-131-231.play-internet.pl

    @22- u nas na wsi taki zwykły samochód to za 2-5tys. a coß porządnego to za 30-40tys:-D

  • 0

    40.  2018-02-05 17:54:23

    Mało kogo stać ogólnie na flagowca. Mniejsza o markę. Każdy nowy flagowiec to cena zaczynająca się od 2999 w górę. Ludzie biorą abonamenty z telefonami na 24 raty i mówią, że ich stać. No nie stać ich. Wpłaciłeś 200zł i mówisz, że Cię stać? Stać cię będzie dopiero za 2 lata. I wtedy będzie cię stać na starego flagowca, a nie nowego.

  • 0

    42.  2018-02-05 18:09:16

    Inne aplikacje do dzwonienia też nie działają ? Na przykład Messengera można normalnie odebrać ?

    Dla "bogaczy" od iPhone przypomnę, że chiński Foxconn naklepał tego sporo ponad miliard. Jeszcze trochę i się okaże, że na świecie jest więcej bogaczy niż biednych.

  • 0

    43. ~  2018-02-05 18:09:54  host: public-gprs396086.centertel.pl

    @5 Jestes tanim prowokatorem. Siedzisz cicho i masz ubaw. Tymczasem komisy, lombardy, portale ogloszeniowe zawalone sa Apple. Mozna tanio kupic nowy i uzywany egzemplarz. I co z tego? Mam tanczyc, jak mi ktos zagra placac w dodatku za to zbyt wiele? Chyba iPhone slabo sie sprzedaje nad Wisla?

  • 0

    44. ~Mike  2018-02-05 18:26:26  host: ip-112-2-52-196.nyc.us.northamericancoax.com

    Tu w USA kupno iPhona jest jak 2 h pracy. Apple Store rozklada cala cene na 24 miesiace. Nie ma zadnych extra doplat czy procentow. Iphone X z tax okolo $1100 i rozbijaja to na 24 miesiace. Wychodzi okolo $43 za miesiac. Malo tego po roku mozna wymienic na nowszy model bez doplaty. Oddajesz stary i bierzesz nowy.
    Samsungi widzialem tylko u bardzo biednych spanish.
    Oni nie maja credit history i kupuja inne telefony niz apple.

  • 0

    46.  2018-02-05 18:33:38

    @44 Mike czyli biedota to kupuje. Bogaci raczej płacą wynagrodzenie asystentowi który za nich odbiera telefony ;)

  • 0

    47. ~Mike  2018-02-05 18:57:52  host: ip-38-2-52-196.nyc.us.northamericancoax.com

    Apple to synonim amerykanskiego sukcesu i patriotyzm. 90% kupuje ten sprzet bo jest to taki amerykanski produkt. Nie wazne ze robiony w Chinach ale mysl techniczna jest USA.

    Nie chodzi o to ze biedni to kupuja. Wazne ze jest amerykanski.
    W Polsce tego nie rozumiecie. Tutaj w Apple Store sa tlumy ludzi. Maja tam szkolki nauki. Pokazy i inne edukacyjne. To jest lokalny patriotyzm. Samsung to obcy sprzet i nigdy nie zdobedzie rynku w USA dopoki istnieje apple

  • 0

    48.  2018-02-05 19:06:14

    W sumie mądrzy ludzie. Tyle że Apple unikała płacenia podatków w USA ;) Dopiero teraz, po zmniejszeniu opodatkowania z 35% na 21%, będą płacić w USA. Czyli Apple wolało kasę niż patriotyzm.

  • 0

    49. ~Ale jaja!  2018-02-05 20:20:02  host: staticline-31-182-146-8.toya.net.pl

    Nie ma problemu, w iPhone XI ten problem już będzie rozwiązany! Jak kogoś stać na iPhone X, to sobie za kilka miesięcy kupi iPhone XI i nie będzie miał żadnych problemów z odbieraniem połączeń!

  • 1

    50. ~@47 Do Mike  2018-02-05 20:28:08  host: public-gprs396086.centertel.pl

    Apple to synonim gimbazy i pracy bez pracy fizycznej. 90% kupuje ten sprzet bo jest to taki gimbo produkt. Nie wazne ze robiony w Chinach ale mysl techniczna jest dla gimbazy.

    Nie chodzi o to ze dzieci to kupuja z komisu. Wazne ze jest dla gimbazy.
    W Stanach tego nie rozumiecie. Tutaj w komisie sa tlumy ludzi. Maja tam skup i sprzedaz. Chodza tam zamiast gimbazy i pracy. To jest lokalna tradycja. Samsung to taki sam sprzet i pan z komisu mowi, ze ekran sie nigdy nie wypali :)

  • 0

    51. ~Marcin  2018-02-05 20:51:39  host: edl241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To nie problem jabłka X tylko nowa funkcja.. Po co odbierać???

  • 0

    53. ~  2018-02-05 21:27:29  host: 8.37.231.35

    jaki shitstorm xD

  • 0

    54. ~~  2018-02-07 14:02:21  host: aada229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lubię czytać te kłótnie pod artykułami o iPhone :) Fajnie też odnieść się wtedy do słów niektórych osób o niezawodności iOS, a później przeczytać o tym, że "super system operacyjny" utrudnia nawet odbieranie połączeń. Do mnie osobiście te telefony w ogóle nie przemawiają - system operacyjny jest niewygodny i nieprzyjazny (dla mnie - podkreślam). Wolę zamulonego, śledzonego i taniego, chociażby, Huaweia niż drogi, amajzingowy, niezawodny iPhone, w którym stracę możliwość dzwonienia albo korzystania w ogóle na mrozie.

  • 0

    55. ~  2018-02-07 14:13:04  host: a03-06-01.opera-mini.net

    A mnie najbardziej śmieszne opowieści jak to bogaci Amerykanie rozkładają sobie zakup telefonu na 24 miesiące. buhaha.

Dodaj swoją opinię