Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Włamanie na stronę Netii, prawdopodobny wyciek danych klientów

Włamanie na stronę Netii, prawdopodobny wyciek danych klientów

sirmark 7 Lipca 2016 22:39

6 0

Strona internetowa Netii została zaatakowana przez hakerów. Wygląda na to, że włamywaczom udało się wykraść dane osobowe klientów firmy, a następnie zostały one udostępnione w Internecie.






Serwis zaufanatrzeciastrona.pl dotarł do udostępnionych plików. Wśród wykradzionych danych znajduje się między innymi historia zamówień składanych przez formularz www zawierająca pełne dane osobowe internautów, a także historia części transakcji finansowych klientów. Dane sięgają 2011 roku. W plikach znalazły się m.in. takie informacje jak: imię i nazwisko, adres, numer telefonu, email oraz numer rachunku bankowego.

W przesłanym stanowisku Netia potwierdza włamanie na stronę, zaprzecza jednak wyciekowi danych.
7 lipca 2016 roku ok. godz. 12.00 strona internetowa netia.pl została rzeczywiście zaatakowana przez hakerów. Wszystkie serwisy obsługi klienta działają. Zapraszamy klientów do kontaktu przez stronę internetową NetiaOnline oraz infolinię 801 802 803. Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą żaden z systemów zawierających dane klientów nie został zaatakowany.
Eksperci analizują przebieg ataku i wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym zminimalizują możliwość podobnego zdarzenia w przyszłości, stąd też czasowa niedostępność strony głównej. Przepraszamy za niedogodności.
.

Źródło tekstu: zaufanatrzeciastrona.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: włamanie | netia

w sumie: 21
  • 4

    2.  2016-07-07 22:55:30

    Pełen profesjonalizm Netii.

  • 1

    3.  2016-07-07 23:03:32

    Czyżby to zaplanowana i zakrojona na szeroką saklę akcja (najpierw Orange teraz Netia - kto następny) naszych "kochanych odwiecznych słowiańskich przyjaciół"... moskali?

  • 0

    4. ~nieszczęściaparami  2016-07-07 23:03:50  host: ip-5-172-247-193.free.aero2.net.pl

    Ostatnio mieli wybuch instalacji przeciwpożarowej http://tlp.is/agz

  • 0

    5. ~  2016-07-07 23:09:21  host: host-81-190-224-255.wroclaw.mm.pl

    @3
    Netia była pierwsza. Dump bazy zrobili 1 lipca. Ale dopiero w dniu dzisiejszym postanowili to pokazać światu.
    Nie ma w tym przypadku, to zaplanowana akcja kremla.

    Ciekaw jestem czy orange poda do publicznej wiadomości przyczyny awarii, pad sprzętu czy intruz z zewnątrz który napsuł.

  • 4

    6. ~  2016-07-07 23:19:15  host: ip-5-172-247-193.free.aero2.net.pl

    Ciekawe, wybuch instalacji przeciwpożarowej miał miejsce 30 czerwca, a wyciek danych nastąpił 1 lipca.

  • -3

    7. ~3G  2016-07-07 23:23:17  host: host.pansa.pl

    Jesteście żałośni z tym Putinem. Po prostu przedszkole.

  • -5

    8. ~55vD8  2016-07-07 23:38:35  host: cd-n.net

    Kto pierwszy przyjdzie na myśl po takiej akcji? Oczywiście Rosjanie! I o to właśnie chodziło Ukraińcom. Czy ostatnie pobicia polskich kierowców i blokada granicy PL-UA to też wina Rosji? Niedługo za powodzie, czy susze będzie obwiniać Rosję.

  • 0

    9. ~pabloki  2016-07-07 23:41:39  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    netia LAJT widać działa świetnie.

  • 0

    10. ~r  2016-07-08 00:02:06  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    To Putin jest żałosny że sobie tak pogrywa.

  • 0

    11. ~pabloki  2016-07-08 00:03:30  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    coś netia ma pecha http://tlp.is/ah2

  • 4

    12. ~ciasny_wiesiek  2016-07-08 00:14:56  host: host79-51-105-86.static.arubacloud.de

    Co ciekawe, wyciek miał miejsce po wybuchu w serwerowni (30.06.2016, a pliki mają datę 01.07.2016) jak słyszałem był po wybuchu dość konkretny bałagan, do serwerowni wpuszczali na zasadzie …”miałeś tu kolokację, idź zobacz co się stało”… więc nie wiem dlaczego Netia przyznaje się do „ataku” 07.07.2016. Prawie każdy kto miał tam jakiś serwer mógł tam wejść i „pożyczyć” parę innych dysków. Skąd ta różnica z nagłówka pliku 01.07.2016 z oficjalnym komunikatem Netii z 07.07.2016?

  • 2

    13.  2016-07-08 01:17:25

    Za takie wtopy firmy powinny słono płacić może naucza się dbać o dane klientów.

  • 0

    14. ~×÷×  2016-07-08 03:37:27  host: n23-04-07.opera-mini.net

    @#@#@#
    Panowie, zaden OP nie ma szans jesli zostana zaatakowani.
    Ostatnio szef Googla zostal zaatakowany. Musial prosic hakerow o odblokowanie swoich kont.

  • -1

    15.  2016-07-08 08:00:57

    Tam Ruscy... Nasi sprawdzają zgodnie z nową ustawą zabezpieczenia ;-)

  • -4

    16.  2016-07-08 08:52:13

    Ktoś z Was korzysta z usług Netii?

  • 2

    17. ~  2016-07-08 09:04:06  host: 77-254-234-166.adsl.inetia.pl

    @16, Ja korzystam, a czemu pytasz?

  • -4

    18.  2016-07-08 09:13:55

    17 - nie pytałem wszystkich, tylko tych, którzy powyżej, np. o spisku ukraińskim piszą ;-)

  • 1

    19. ~Diablo  2016-07-08 17:06:55  host: 87-205-250-130.adsl.inetia.pl

    Brawa dla Netii,za takie cyrki powinny być rekompensaty!!!

  • 1

    20. ~Kononowicz Krzysztof  2016-07-09 12:12:17  host: chaos.tpnet.pl

    Netię zlikwidować!

  • 0

    21. ~aro  2016-07-09 17:34:10  host: 178-36-24-40.adsl.inetia.pl

    dziś sms twoje dane numer telefonu są w internecie .
    Pozdrawiamy netia.