Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Władze szkoły blokują dostęp do sieci społecznościowych

Władze szkoły blokują dostęp do sieci społecznościowych

msnet 10 Maja 2017 22:20

4 1

szkola blokuje sieci spolecznosciowe Korzystanie z sieci społecznościowych przez dużą liczbę uczniów może skutecznie blokować szkolną sieć Wi-Fi. Jak temu zapobiec?

Na skuteczny sposób wpadły władze Toronto District School Board (TDSB). które zablokowały swoim uczniom dostęp do sieci Snapchat, Netflix i Instagram. Decyzję, która ma obowiązywać do końca roku szkolnego, władze kanadyjskiej szkoły tłumaczą chęcią rozładowania nadmiernego ruchu w szkolnej sieci Wi-Fi. Witryny te stanowią ponad 20% naszej codziennej aktywności sieciowej i, w naszej starszej, wolniejszej sieci, wykonanie wielu niezbędnych czynności operacyjnych, takich jak frekwencja, rejestracja i raportowanie, staje się prawie niemożliwe do wykonania - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej TDSB. Władze szkoły obiecały, że docelowo problem nadmiernego wykorzystania sieci zostanie naprawiony dzięki szybszym i wydajniejszym połączeniom sieciowym.




Zobacz: Facebook zapowiada zmiany
Zobacz: Netflix rośnie w siłę
Zobacz: Pierwsze urodziny usługi Netflix na polskim rynku

Źródło tekstu: tdsb.on.ca, wł     
Źródło zdjęć: pixabay

Dodaj do:

Tagi: snapchat | netflix | instagram

w sumie: 14
  • 0

    1. ~xxx  2017-05-10 22:44:49  host: 185.137.17.8

    Nie słyszeli o czymś takim jak QoS ?

  • 6

    2.  2017-05-10 22:51:39

    To w Ameryce jeszcze nie mają pakietów na neta? Po co w ogóle uczniom udostępniać internet do telefonu?

  • 1

    3. ~ja  2017-05-10 23:30:16  host: 89-68-143-192.dynamic.chello.pl

    A co z youtube? Ile to razy widziałem jak leci sobie playlista tylko wyłącznie dla dźwięku a przepustowość związana z obrazem jest zupełnie marnowana.

  • 0

    4.  2017-05-10 23:38:17

    @2 Są pakiety. Ale ogółem, oferta w Kanadzie jest 2-3 razy droższa niż w Pl. O ironio, ale tak. Dajmy na to nasze Nju... tam czegoś takiego nie znajdziesz. Zresztą, każdy, nawet w afryce, preferuje wifi ponad pakiety ;)

  • 0

    5.  2017-05-11 00:30:34

    2). Mają. Tyle, że jak darmo dają, to sępią i łączą się z wifi.

  • -1

    6. ~  2017-05-11 04:09:51  host: 89-72-46-138.dynamic.chello.pl

    a ten koleś z pierwszego planu z obrazka jest the best - zanurzył rękę w bruku ceglanym ;-D

  • 0

    7. ~  2017-05-11 05:41:38  host: public-gprs354241.centertel.pl

    @5. Calm7

    Ślepy jesteś że ten schodek co na nim siediz jest wyżej i to złudzenie?? :P

  • 0

    8.  2017-05-11 06:52:29

    Dokładnie, on siedzi jakby na murku,
    ale jak sobie wyobrazić to tak jak w grach kiedyś można było wsadzać rękę za ścianę to on włożył w ziemię i pewnie wystaje od spodu gdzie programista nie napisał nic więc jest jakieś coś.

  • 0

    9. ~  2017-05-11 07:16:03  host: aead125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2, ale zdajesz sobie sprawę, że w Polsce, przy całej wspaniałej ofercie tanich pakietów, też szkoły często mają WiFi, z którego mogą korzystać uczniowie?

  • 0

    10. ~  2017-05-11 07:49:02  host: 5.254.65.250

    Kolejny news o niczym - co mnie obchodzi jakaś jedna szkoła w Toronto?

  • -1

    11.  2017-05-11 08:06:07

    Administracja:
    Niektórym newsy przeszkadzają - może dorobicie guziczek ,,pomiń"? Wtedy niezainteresowany tematem już go nie zobaczy.
    9).
    Mają wifi, to wtedy wszyscy mają po równo - szybko/wolno, i nikt nie powie: ,,jestem w plej - zaczekajcie na mnie, bo mi się jeszcze nie wczytało!"
    :-D

  • 0

    12.  2017-05-11 10:10:14

    no i bardzo dobrze, może sie *** skupia na lekcjach w końcu

  • 1

    13.  2017-05-11 12:22:10

    @10, Nie komentuję w sieci treści, które mnie nie interesują. Bądź jak LuiN, nie bądź spamerem ;-)

  • 0

    14. ~  2017-05-11 17:52:35  host: chaos.tpnet.pl

    13. W tytule nie było, że to w Kanadzie (clickbait).

Dodaj swoją opinię