Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wkrótce wyniki pilotażu cyfrowej telewizji mobilnej

Wkrótce wyniki pilotażu cyfrowej telewizji mobilnej

LuiN 12 Stycznia 2010 13:06

0 0

18. stycznia INFO-TV-FM zaprezentuje informacje o przebiegu programu pilotażowego mobilnej telewizji cyfrowej DVB-H w Warszawie.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badania marketingowego na temat telewizji mobilnej, z którego będzie można dowiedzieć się m.in. ile użytkownicy byliby skłonni zapłacić za telewizję mobilną, jakie kanały cieszą się największą popularnością oraz co najbardziej zaskoczyło uczestników programu pilotażowego.




Polska jest siódmym krajem w Europie, w którym została uruchomiona usługa mobilnej telewizji DVB-H. Do końca 2011 roku telewizja mobilna obejmie swoim zasięgiem 31 miast. Darmowy program pilotażowy rozpoczęto w Warszawie pod koniec października 2009 roku.

Źródło tekstu: INFO-TV-FM, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~Janek  2010-01-12 14:28:21  host: aera41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech Nokia coś wymyśli by na N77 można było używać polskiego DVB-H.

  • 0

    2.  2010-01-12 14:37:21

    ciekawe, działa TV a jakoś nie znam nikogo kto miałby takową:P ani nawet cennika nie znamy :P

  • 0

    3.  2010-01-12 15:04:40

    @2: cennika nie potrzebujesz bo ogladasz za darmo ;-) Wystarczy mieć odpowiedni phonek

  • 0

    4. ~Arti  2010-01-12 15:14:28  host: 095160122233.warszawa.vectranet.pl

    @3:miało być darmowe ponoć do końca 2009r, a później płatne. Nie wiem czy coś się zmieniło w tym temacie, bo nigdzie nie widziałem żadnej informacji na ten temat.

  • 0

    5. ~plusk  2010-01-12 15:19:59  host: 94.78.189.135

    tu przykład http://www.youtube.com/watch?v=Kuy7XoaSQWU

  • 0

    6. ~bezuzyteczny gadżet  2010-01-12 16:37:54  host: host66-83-143-211.limes.com.pl

    i komu to i po co potrzebne?

  • 0

    7.  2010-01-12 16:56:52

    No jestem bardzo ciekaw wyniku badania...

  • 0

    8. ~vol  2010-01-12 19:09:42  host: fraud.com.pl

    jak została wprowadzona? na jaki rynek? na rynek detaliczny nie. Za wczesnie, mysle ze przedwczesnie powiedziane. gratulacje info-tv-fm przy wdrożeniu dla nikogo.

  • 0

    9. ~GG  2010-01-12 20:25:49  host: 109.243.209.36

    Jakoś nie widzi mi się ta TV... Nie dość że nie ma u nas na rynku tak dużo telefonów obsługujących ten standard to jeszcze nie są tanie i oferta komercyjna na początku pewnie nie będzie dosyć atrakcyjna.

  • 0

    10.  2010-01-13 02:43:07

    Ja uważam że chętnych na tę technologię może być dość sporo osób - nawet mimo odchodzenia od tradycyjnej telewizji - jeżeli za niewielką opłatą dodatkową będzie można wybrać telefon z modułem DVB-H i usługą, a całość będzie to działać niezawodnie, to czemu nie? Ale faktem jest, że konkurencją silną może być strumieniowanie video (pakiety internetowe coraz tańsze i większe).

  • 0

    11. ~  2010-01-13 08:29:17  host: ptkbm.centertel.pl

    Jestem jak najbardziej za pomysłem wprowadzenia DVB-H. Niestety widzę ogromną przeszkodę do przeskoczenie, a mianowicie drogie aparaty wspierające tą usługę. Wiadomo że operatorzy coraz mniej dotują telefony. Co z tego że usługa będzie "tania" w użytkowaniu skoro nie zdecyduję się na drogi aparat? Może w celu obniżenia centy telefonu - spółka INFO-TV-FM powinna sama dorzucać się do tej dotacji. Przecież i tak mają wyłączność na sprzedaż tej usługi..

  • 0

    12.  2010-01-13 11:42:34

    ani to wygodne, ani potrzebne, a DVB-T jak nie było tak nie ma

  • 0

    13. ~mik  2010-01-13 15:32:31  host: 212.160.172.70

    Moim zdaniem, sukces DVB-H zalezy w duzej mierze od odpowiednio dobranego kontentu - model korzystania z telewizji mobilnej raczje bedzie inny niz z tradycyjnej - mysle, ze potrzebne sa dedykowane programy, trwajace odpowiednio dlugo (a raczej krotko) i skoncentrowane na rozrywke, widomosci i widomosci lokalne. Dopoki takich serwisów nie bedzie DVB-H bedzie sie trudno przyjmowac - nie wyobrazam sobie ogladanie 1,5 h filmu, a ranne kawy czy herbaty zamiast EskiRock czy 94 w samochodzie w korku mnie osobiscie nie przekonaja do placenia x PLN na miesiac...

  • 0

    14. ~amigo  2010-01-14 01:54:10  host: 87-205-152-224.adsl.inetia.pl

    Już dziś można powiedzieć, że będzie to nie wypał tak ja kw innych bogatszych krajach. Od oglądania telewizji jest tv i na razie na długie lata pozostanie. Chyba, że dzieci neo rajcuje oglądanie telewizji w telefonie to może parę klientów będzie ale koszta tego wszystkiego nie zwrócą się przez długie lata. Sam firmy komórkowe nie są zainteresowane tą ofertą

  • 0

    15. ~emitelman  2010-01-15 15:00:52  host: fw.etel.pl

    info uruchomiło usługę w 10 miastach: Warszawa, Łódź, Poznań, Gdańsk, Słupsk, Kraków, Elbląg, Zielona Góra, Gorzów Wlkp, Lublin. oglądam na telefonie NOKIA N96 i mi się podoba. a jak wam????

Dodaj swoją opinię