Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wkrótce telewizja z telefonu

Wkrótce telewizja z telefonu

sirmark 30 Września 2004 11:22

0 0

Być może już za rok klienci Telekomunikacji Polskiej będą oglądać programy telewizyjne wykorzystując do tego szerokopasmowe łącza internetowe oraz specjalne przystawki. Według firmy badawczej Strategy Analytics w tym roku z tego typu usługi na całym świecie korzystać będzie 1,7 mln abonentów telekomów, a w 2008 r. - 20,8 mln.

IP TV ma być jednym ze sposobów na poprawę przychodów operatorów telekomunikacyjnych. Wykorzystanie możliwości łącz szerokopasmowych IP TV daje telekomom dodatkowy strumień pieniędzy za abonament oraz np. za usługi typu wideo na życzenie. Na świecie usługa jest oferowana m.in. przez France Telecom, hiszpańską Telefonicę, tajwański Chunghwa Telecom i kanadyjski SaskTel.
Francuska firma Free oferuje swoim klientom szerokopasmowy dostęp do Internetu, możliwość wykonywania połączeń telefonicznych w technologii IP i dostęp do IP TV za 29,99 euro miesięcznie. Najtańsze oferowane przez TP łącze szerokopasmowe w technologii ADSL - usługa Neostrada TP opcja 128 - kosztuje 59 zł (ok. 13,5 euro) miesięcznie, a łącze o porównywalnej z ofertę Free przepustowości - 149 zł (ok. 34 euro).

Jak zaznaczył przedstawiciel TP, IP TV nie będzie wyczerpywała tzw. limitów transferu danych wprowadzonych w usłudze Neostrada TP.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet