Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wkrótce kolejne kary dla TP

Wkrótce kolejne kary dla TP

WitekT 30 Sierpnia 2006 22:26

0 0

UKE kończy ustalanie wysokości kary dla Telekomunikacji Polskiej za nierozdzielnie usług telefonicznych od neostrady tp. Dotkliwa kara może spotkać też spółkę za opóźnienie we wdrożeniu WLR.

Decyzja o wysokości kary ma być znana w pierwszych dniach września. Streżyńska zapowiedziała możliwość dotkliwego ukarania TP za brak wdrożenia WLR. Termin wdrożenia przez TP mija 14. września.




Streżyńska poinformowała, że UKE chce wprowadzić w nowym Prawie Telekomunikacyjnym kolejne utrudnienia dla firm, które nie respektują decyzji Urzędu. Staramy się, aby w nowym Prawie Telekomunikacyjnym kary nie były wliczane w koszty, jak również chcemy, by możliwe było karanie członków zarządów spółek - powiedziała Streżyńska.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2006-08-30 22:53:43

    I to jest super pomysł. Jakby taki prezesi dostał kare to nastepnym razem sam by sie zastanowił.
    Gratuluje pomysłów!!!!

  • 0

    2. ~poznaniak  2006-08-31 00:03:13  host: 213-238-101-162.adsl.inetia.pl

    Popieram i cieszę się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia :-)

  • 0

    3.  2006-08-31 00:26:54

    Brdzo dobrze - wymówiłem Dialogowi łacze internetowe bo jest po prostu ZA DROGIE i może bym sie zastanowił nad Neo a tu nici bo ci krwiopijcy i oszuści nie raczyli rozdzielić Neo od abonamentu - pani Aniu - dowalić prezesikom ze 300.000 zl - jak będą spłacali latami "z pensji" to morze pójdą po rozum do tych pustych makówek :) popieram w 100% :)

  • 0

    4.  2006-08-31 00:28:08

    moze oczywiscie -wybaczcie ,ale wróciłem niedawno z pracy i literki mi sie zlewają ;)

  • 0

    5. ~  2006-08-31 02:48:42  host: dun87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trzebabyło tyle nie pić :P

  • 0

    6. ~dt  2006-08-31 03:00:52  host: wap.plusgsm.pl

    i bardzo dobrze! Dowalic im kare rowno! Wlasciwie to powinno sie karac zarzad a nie firme. Wtedy wszystko by robili ekspresowo :-D

  • 0

    7.  2006-08-31 09:32:02

    olek_skype: Te 300.000 o których mówisz to nie spłacanie latami tylko miesiącami. Ta sumka to dla nich pestka.

  • 0

    8. ~Krzysiek  2006-08-31 10:45:24  host: 212.182.25.76

    Ludzie - czy Wy macie choć ciut rozumu w głowie?? Przecież kary finansowe dla członków zarządu również będziecie spłacać Wy. Rady nadzorcze podniosą pensje i wszystko pójdzie w koszty firmy. Marketingowcy z TelePSiArni wymyślą kolejny plan taryfowy "idealny dla ogółu społeczeństwa" gdzie w reklamie będzie wszystko za darmo, a w rzeczywistości drożej niz jest. Dostaną za innowacje nagrody od Prezesów i kółko się zamknie. To jest nadal spuścizna komunizmu i jeśli się nie podzieli tej firmy na konkurujące ze sobą kawałki to będzie zawsze drogo.

  • 0

    9. ~Krzysiek  2006-08-31 10:55:11  host: 212.182.25.76

    Ludzie - czy Wy macie choć ciut rozumu w głowie?? Przecież kary finansowe dla członków zarządu również będziecie spłacać Wy. Rady nadzorcze podniosą pensje i wszystko pójdzie w koszty firmy. Marketingowcy z TelePSiArni wymyślą kolejny plan taryfowy "idealny dla ogółu społeczeństwa" gdzie w reklamie będzie wszystko za darmo, a w rzeczywistości drożej niz jest. Dostaną za innowacje nagrody od Prezesów i kółko się zamknie. To jest nadal spuścizna komunizmu i jeśli się nie podzieli tej firmy na konkurujące ze sobą kawałki to będzie zawsze drogo.

  • 0

    10. ~getITright  2006-08-31 18:52:14  host: phantom.teldom.pl

    SUPER :) krótko trzeba trzymać bydlaków. @Krzysiek - no ty to nie masz nawet za grosz rozumu :D JAKIE WY ?!? Wystarczy zerwać umowę z TP i zawrzeć ją np. z plusem, albo erą, albo i z tele2 i wtedy żadne "będziecie spłacać Wy" młotku :P ale nawet jeśli by tak było to ja wolę zapłacić karę (chociaż niewiem w jaki niby sposób, co ? że podniosą ceny ? to zmienię firmę i tyle, no ale załóżmy) jeżeli to przyniesie skutek, zamiast korzystać z usług bandyty i naciągacza.

  • 0

    11.  2006-08-31 19:11:28

    ***getITright- uważaj, jak się wyrażasz o TPSA, bo jak to przeczyta niejaki user ISSA, to cię "rozgniecie" w polemice :)))

  • 0

    12. ~Krzysiek  2006-08-31 20:07:28  host: chello087207147190.chello.pl

    @@@getITright - ja Tobie od młotków nie wyjeżdżałem, więc pisz może nieco z szacunkiem do ludzi. A piszę per "Wy" bezimiennie i mam na myśli tych co są związani z tą złodziejską firmą. Na szczęście od jakiegoś czasu nic mnie z TPSA nie łączy. Jeśli kogoś uraziłem - przepraszam

  • 0

    13. ~getITright  2006-08-31 20:57:41  host: phantom.teldom.pl

    @Krzysiek - take it easy :) poprostu jak widzę taką konstrukcję: nie cieszcie się z kary nałożonej na TP/plusa/erę/skarb państwa itp. bo wy to też będziecie płacić, to normalnie wymiękam i moja odpowiedź jest (wg. mnie) ADEKWATNA. To ja informuję: baaardzo cieszę się z kary nałożonej na TP, ale jeżeli na państwo polskie zostanie nałożona kara za np. zawyżanie akcyzy, TO TEŻ BĘDĘ SIĘ CIESZYŁ, mimo że to ja zapłacę (tylko teoretycznie) a wiesz dlaczego ? BO PAŃSTWO POLSKIE DZIAŁA CZĘSTO WBREW SWOIM OBYWATELOM ! a kara może to zmienić, to samo jest z TP, ta firma działa wbrew ludziom i swoim klientom, tylko że tutaj sprawa jest jeszcze bardziej ewidentna, bo obywatelem jesteś i podatki musisz płacić, nie łatwo to zmienić, ale klientem firmy teraz jesteś - ale jak coś się nie podoba to możesz zerwać umowę i już nie jesteś, a co za tym idzie już nie płacisz tych kar więc HALO, ale jeśli uraziłem Cię tym żartobliwym określeniem to oczywiście sorki, nie było to moim celem. @arnie - :D

  • 0

    14. ~Krzysiek  2006-09-01 15:54:57  host: chello087207147190.chello.pl

    @@getITright: Zgodzę się z Twoim rozumowaniem, ale tez i nie. Skoro narzucone mi jest płacenie za coś, co jak uważam jest okradaniem mnie, to chcę temu zapobiec i np rezygnuję z danego operatota. Nic mnie nie zmusza do podpisania z TPSA umowy. Mam gdzies i TPSA i Netię i inne Tele2 razem wzięte. Nie korzystam z usług telefonii przewodowej na rzecz komórki. Skoro z PlusGsm mam tańsze połączenia do TPSA niż z TPSA do własnej sieci to wiadomo ze będę tam gdzie jest taniej. A co do akcyzy - to jest już inna historia. Państwo nasze musi utrzymywać budżetówkę i gospodarować, stanowiąc jednocześnie prawo. A w ramach tego prawa nie mam możliwości skorzystania z konkurencji, np nie płacąc akcyzy. Czy jest to więc takie samo okradanie? Dla jednych tak i oni uciekają z tego kraju - dla mnie nie - ja tu zostaję płacąc akcyzę.

Dodaj swoją opinię