Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wkrótce Internet Cyfrowego Polsatu od Sferii

Wkrótce Internet Cyfrowego Polsatu od Sferii

WitekT 22 Czerwca 2009 09:10

0 0

Cyfrowy Polsat przygotowuje się do ofensywy — połączy w jedną ofertę telewizję, komórki oraz bezprzewodowy Internet. Ten ostatni przy współpracy ze Sferią. Umowa powinna zostać podpisana na przełomie czerwca i lipca - pisze Puls Biznesu.

Dzięki temu Cyfrowy Polsat jeszcze w tym roku ruszy z szeroko zakrojonym projektem usług interaktywnych. W marcu Cyfrowy Polsat objął 11% udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Sferii. Inwestorom nie spodobał się ten krok, więc Zygmunt Solorz-Żak odkupił udziały od giełdowej spółki. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Pierwotny projekt Sferii zakładał rozbudowę sieci w największych miastach. Tymczasem Cyfrowy Polsat jest obecny przede wszystkim tam, gdzie nie ma operatorów kablowych, czyli na przedmieściach dużych miast, w mniejszych miastach i na wsi — i tam chce też docierać z Internetem.




Sferia ma koncesję na częstotliwość 850 MHz, która dobrze sprawdza się poza dużymi miastami. Poza tym będzie z niej łatwo przejść na LTE. (…) Nasz projekt jest zakrojony na najbliższych 10 lat. Dokładnie sprawdziliśmy wszelkie dostępne technologie i ich możliwe zastosowanie w przyszłości. Ta jest uszyta na naszą miarę — mówi Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Wprowadzenie usług dostępu do Internetu szerokopasmowego będzie połączone z nową odsłoną oferty telefonii komórkowej. Cyfrowy Polsat rozpoczął działalność, jako MVNO, w czerwcu ubiegłego roku od testowej oferty prepaid, do której we wrześniu dołączyła - już w pełni komercyjnie - oferta abonamentowa. Nowa oferta ma być jeszcze mocniej związana z usługami telewizyjnymi.

Zbudowaliśmy całą infrastrukturę z wyjątkiem sieci radiowej. Niestety, wystartowaliśmy kilka dni przed bankructwem Lehman Brothers. Globalny kryzys spowodował weryfikację strategii. Ograniczyliśmy wydatki na marketing i skupiliśmy się na oferowaniu usług komórkowych tylko naszym klientom —mówi Dominik Libicki.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~mirekb  2009-06-22 09:45:31  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    czarno to widze,jak patrze ne ceny CP mvno,oferta na net musi byc lepsza niz cdma orange(np.za50pln 10GB)ale

  • 0

    3. ~  2009-06-22 10:05:15  host: public64756.cdma.centertel.pl

    za 100 miesiecznie ale za wszystko TV,KOM I NET. BEZ OGRANICZEN.

  • 0

    4. ~  2009-06-22 10:19:04  host: f96-066.opera-mini.net

    apropo internetu. to poniewaz nigdzie nie pisaliście jak oferta gaduair wygladala w praktyce to trudno wam pisac o zmianach. ale co tam. to moze ja napisze. conajmniej byly 2 powazne problemy z gaduair. 1 to brak mozliwosci sprawdzenia pakietów (zarówno tych internetowych (płatnych jak i tych bezpłatnych za doladowania) jak i sprawdzenia stanów bonusu z pozycji telefonu komórkowego. tych mozliwosci nie bylo i mimo iz minął miesiac od powstania tej sieci i wielu skargach użytkowników nadal nic z tym nie zrobiono. nic nie poprawiono. 2 - darmowe pakiety za doladowania byly wczesniej naliczane tak jak obecnie w plusie czyli co 100kB oddzielnie i tym samym ten pakiet schodził bardzo szybko i korzystanie z netu z komorki powoli traciło sens (nie wspominając o gg ktorym tak sie chwalili). jakims dziwnym trafem w piatek czy sobote zadzwoniłem po raz kolejny do biura obslugi (150) i jakże sie zdziwiłem jak trafilem na kompetentnego konsultanta. jesli chodzi o sprawdzanie z pozycji telefonu to powiedzial ze zgłaszali to do działu technicznego ale nie maja informacji jak sprawy wyglądają dalej natomiast jesli chodzi o internet to powiedzial ze sprawdzi to czy to naliczanie faktycznie realnie bierze tak duzo (skarżyłem sie ze wejde na chwile i mi bierze od 500kB do paru MB i w takim układzie korzystanie z gg traci sens. spytałem sie o mozliwosci przeniesienia tego numeru do innej sieci od 6 lipca bo puki co nie jestem zadowolony w praktyce z ICH usług. EFEKT? okazalo sie ze od tej niedzieli od wieczora do darmowego pakietu dali mi naliczanie co do 1kB. A wiec mozna. jeden maly plus dla oferty gaduair ale ten maly plus powoduje ze jednak narazie zostanę w gaduair i chyba doladuje nawet niedługo konto. bo naliczanie co 1kB mi sie podoba. jak to mawiają 'mala rzecz a cieszy' :-)

  • 0

    5. ~Błażej  2009-06-22 10:24:37  host: gqp195.internetdsl.tpnet.pl

    Polsat juz nie wie za co ma sie zabrac. Niech poprawią oferte tv i vod wprowadzą bo jak na razie to moze i mają (jeszcze) najwiecej abonentow ale technologicznie to są daleko w tyle. Co do netu to pewnie tak samo bedzie niewypalem jak telefonia. Ciekawe co wymyslą nastepne moze stacje benzynowe z logo Cyfrowego Polsatu - paliwo teraz drozeje hahahahahaha!!!

  • 0

    6.  2009-06-22 10:28:30

    I może frytki do tego? :)

  • 0

    7.  2009-06-22 10:28:50

    To było do 3.

  • 0

    8. ~danieluk  2009-06-22 10:47:15  host: f143-053.opera-mini.net

    W takim razie tez musze zadzwonic do BOKU GaduAir jak mój przedmowca, poniewaz z naliczaniem danych tez mam rozne "kwiatki". Rzeczywiscie Telepolis nic nie pisalo o dalekim od idealu debiucie tej oferty, aczkolwiek może to wynik natloku innych informacji.

  • 0

    9. ~erazm  2009-06-22 10:57:33  host: dqa31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gadu wprowadził nieprzygotowaną ofertę, sam jestem ciekaw co ich zmusiło do tak szybkiego debiutu. a co do Polsatu - nie wierzę zbytnio , że dadzą dobrą ofertę

  • 0

    10.  2009-06-22 13:31:10

    Jak dadzą sensowne limity (np.miesięcznie 5-10 GB w dzień i kilkadziesiąt GB lub bez limitu od 0:00 do 7:00),to maja szansę zaistnieć,bo inaczej przegrają z CDMA Orange.

  • 0

    11. ~MIS  2009-06-22 15:20:05  host: ayj251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    POLSAT TO LIPA . JA MAM W ORANGE TEL NA KARTE I MAM PO 0,29 GR DO WSZYSTKICH SIECI

  • 0

    12. ~Marian Kozak  2009-06-22 16:43:50  host: ebl218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja jestem bardzo zadowolony. Korzystam z ich platformy telewizyjnej, mamy telfony w polsacie i teraz jeszcze mobilny internet. Brawo, że jako największa platforma w Polsce nadal się rozwija i myśli o nowych usługach.

  • 0

    13. ~  2009-06-22 17:30:21  host: apn-77-112-45-174.dynamic.gprs.plus.pl

    Kozak lubisz przepłacać to Twoja sprawa , ale ich platforma to naprawdę nic ciekawego .

  • 0

    14. ~hmm  2009-06-22 18:34:58  host: aekp59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 11: do "wszystkich" oprócz play i cyfrowego polsatu chyba, że wszystkich oznacza prawie wszystkich :)

  • 0

    15. ~Komor  2009-06-22 18:37:18  host: user-89-108-210-153.mobile.playmobile.pl

    widzę, że rozmowa zrobiła się ciekawa więc i ja dorzucę dwa grosze:) Widziałem, że ktoś pisał, że w orange ma 29gr za min, spoko a co maja dla stałych klientów? mi np proponowali ofertę przygotowaną specjalnie do mnie, gdzie oferowali mi wyższe stawki za połączenia niż mam:) Jednak nie o tym mowa w tym temacie. Polsat swoim startem z pakietem usług ma możliwość zrewolucjonizować rynek. Moim skromnym zdaniem to jedna z najlepszych wiadomości jaką ostatnio słyszałem. Nareszcie wszystko można mieć w jednym miejscu, a pakiet oznacza zawsze taniej.

  • 0

    16.  2009-06-22 19:46:22

    Ech, i tak nie przebiją Simplusa z 500MB za 35zł miesięcznie:)

  • 0

    17. ~  2009-06-22 20:25:11  host: nat05.rtk.net.pl

    do simplusowiec: po poprawkach w GaduAir simplus jest cieniutką ofertą. Odkąd naliczanie pakietu internetowego dali już po 1kB. Np dzisiaj doładowałem konto 20zl (przedłuża ważność rozmów wychodzących na 90dni) dostałem gratis 40 MB transmisji danych, 4zl bonusu za doladowanie na usługi i dodatkowo 20min na rozmowy stacjonarne w gadu na głos. A więc mam pytanie simplusowiec - na telefon komórkowy (a nie do laptopa) która oferta jest lepsza?? Simplus czy GaduAir??

  • 0

    18. ~Johny11  2009-06-23 00:53:30  host: ip-89-174-83-108.multimo.gtsenergis.pl

    do 17. Play Fresh

  • 0

    19. ~do 18  2009-06-23 08:08:00  host: 81.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl

    Tak tak Play Fresh Tylko ze play nic ciekawego z ta oferta nie robi.Niby bonusy za sume doladowan.Ok spoko,Ale internet stoi:]5zl za 5mb To jedem minus tej oferty Drugi to ze wszyscy maja drogo do ciebie.Dlatego jak pley nie ruszy dupy do coraz mmniej osob bedzie wybierac ta oferte.A to wtedy bedzie mi szkoda tych pieniedzy zainwestowanych w pleja.Jestem ich urzytkownikiem od marca

  • 0

    20. ~Mario Bros  2009-06-25 06:31:34  host: aq02.aqua.com.pl

    Polsat i play jako jedyni inwestują w swoją infrasktrukturę z tą różnicą, że polsat dzięki współpracy (zakupie części akcji Sferii) oprócz oferty MVNO zapropoponuje szerokopasmowy dostęp do netu i tak np. w niektórych miastach może to być np. wimax, bo taką infrastrukturę ma częsciowo sferia. W mniejszych może to być mobilny. Chciałbym, żeby się im udało, bo może utrze wtedy nosa Wielkiej 3 i częściowo TP-sie. Pzdr

  • 0

    21. ~Kanar  2009-06-26 14:40:56  host: 77-252-32-89.ip.netia.com.pl

    Ja myślę, że ich oferta będzie na miarę nowej ery:) Widzę, że polsat konkretnie bierze się za to aby ich oferta stanowiła najlepszą opcje na rynku no i dzięki pakietowi może się udać. Ja jestem za i życzę powodzenia

Dodaj swoją opinię