Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wkrótce 3-letni plan strategiczny Grupy TP

Wkrótce 3-letni plan strategiczny Grupy TP

WitekT 5 Marca 2007 16:05

0 0

Na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami prezes Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki powiedział, że na spotkaniu TOP500, które odbyło się 2. marca, przedstawił nowy skład zarządu, z którym będzie współpracował.

O pełnym składzie zarządu przedstawionym na tym spotkaniu pisaliśmy w tej wiadomości.

Witucki dodał, że nie są to jeszcze osoby formalnie sprawujące swoje obowiązki, gdyż dopiero rada nadzorcza, która odbędzie się 29. marca, powoła je na te stanowiska.

Grażyna Piotrowska-Oliwa nie wejdzie jednak do zarządu TP. Będzie stanowiła dwuosobowy zarząd Centertela, razem z obecnym członkiem zarządu ds. finansów Jackiem Murawskim. Ten drugi będzie sprawował swoją rolę co najmniej do lata, kiedy to plan rozwoju Grupy TP nabierze rozpędu. Murawski oceni wtedy, czy będzie miał czas pogodzić swoją funkcję z dodatkową, którą sprawuje od sierpnia zeszłego roku - prezesa Wirtualnej Polski. Jeżeli zdecyduje się odejść, być może zarząd Centertela stanie się jednoosobowy, gdyż Witucki stwierdził, że przy obecnej integracji pionów Centertela i TP nie ma takiej potrzeby i wystarczy osoba w randze dyrektora, która będzie odpowiadała za finanse.
Witucki chce opracować 3-letni plan strategiczny dla wszystkich spółek Grupy TP. W jego tworzeniu mają uczestniczyć wszyscy pracownicy punktów, także Ci odpowiedzialni bezpośrednio za kontakt z klientem w punktach sprzedaży. "Ćwiczenia", jak to określił Witucki, mają potrwać 2 miesiące. Szerzej o zarysie strategii można przeczytać w wywiadzie, którego prezes udzielił Gazecie Prawnej.

Witucki zapowiedział, że na wszystkie inwestycje będzie patrzył przez pryzmat tego, za ile będzie musiał potem udostępnić infrastrukturę konkurencji. To samo stwierdził w kontekście pytania o wykorzystanie częstotliwości 450 MHz dla technologii CDMA i dostarczania bezprzewodowego, szerokopasmowego Internetu.

Grupa TP rozgląda się także za potencjalnymi inwestycjami w Europie Środkowej i Wschodniej. Inwestycję w Ukrtelekom Witucki określił jako niekoniecznie dobrą ze względu na niepewność co do prawnych zasad przyznania firmie licencji UMTS (odbyło się to poza przetargiem, o czym pisaliśmy m.in. w tej wiadomości), jak i wielkiej rzeczy 150 tys. pracowników, na której trzeba by przeprowadzić bolesny proces restrukturyzacji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2007-03-05 18:25:33  host: chg108.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ciekawe czy juz nie za pozno. Jednak polityka ktora nie raz byla nieznosna na uzytkownikach [chocby limity] dala sie we znaki, ludzie na gwalt uciekaja od TP a ja sie wcale nie dziwie i rowniez planuje wielką ucieczke, moze zapukac do Netii :)

 • 0

  2. ~Ricki  2007-03-05 19:39:11  host: 87-205-50-68.adsl.inetia.pl

  Oj, chyba za późno na plan strategiczny. Czy oni nie rozumieją, że telefon stacjonarny to dla wielu przeżytek. Niech dadzą sam Internet bez żadnych opłat za utrzymanie linii + voip bez abonamentu + livebox na własność, a nie w dzierżawę i wracam bo to jest przyszłość, a tak to podziękowałem i mam Netie.

 • 0

  3.  2007-03-06 08:25:28

  1 i 2 - czemu za późno? Przyszłością jest Triple Play (i chyba TP S.A. ma szanse wygrać tu z kablówkami - chociażby dzięki potencjałowi, a także potencjalnemu zasięgowi).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet