Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wizja mobilnej telewizji Alcatela

Wizja mobilnej telewizji Alcatela

WitekT 18 Lutego 2006 20:43

0 0

Podczas kongresu 3GSM w Barcelonie, Alcatel poinformował o zainicjowaniu projektu o nazwie Nieograniczona telewizja mobilna dla rynku masowego (ang. Unlimited Mobile TV for Mass Market).

Stanowi on wyjątkowe połączenie transmisji naziemno-satelitarnej w paśmie S z wykorzystaniem standardu DVB-H, które uzupełnia istniejące sieci 3G/UMTS. Opracowane przez Alcatela rozwiązanie umożliwi operatorom ochronę i wykorzystanie inwestycji w technologie 3G, a jednocześnie zapewni im nieograniczony zasięg, liczbę kanałów telewizyjnych i maksymalną interaktywność oraz możliwość świadczenia usług dla nielimitowanej liczby odbiorców.

To nowatorskie rozwiązanie zapewnia istotne korzyści, takie jak obniżenie kosztów, optymalny zasięg i jakość w pomieszczeniach zamkniętych i na obszarach zabudowanych, dostęp do wolnego pasma częstotliwości telekomunikacyjnych (S-Band) ujednoliconego w całej Europie, a także natychmiastowy zasięg krajowy i międzynarodowy. Pasmo S (ang. S-Band) to pasmo częstotliwości telekomunikacyjnych, zarezerwowane do zastosowań satelitarnych. Przylega bezpośrednio do zakresu częstotliwości wykorzystywanych przez 3G/UMTS i jest dostępne na wszystkich kontynentach.

Do nadawania dużej liczby kanałów telewizyjnych Alcatel proponuje wykorzystanie posiadanych lokalizacji i anten radiowych 3G oraz rozszerzenie ich o funkcję regeneracji w paśmie S. Zapewni to optymalną jakość i zasięg w pomieszczeniach zamkniętych oraz na obszarach miejskich. Oferowane rozwiązanie umożliwia łatwą integrację z istniejącymi stacjami i antenami komórkowymi, niezależnie od tego, czy wykorzystywana infrastruktura jest oparta na produktach Alcatela. Co więcej, w przypadku stacji wyposażonych w produkty Alcatela operatorzy będą mogli ponownie wykorzystać stacje bazowe (Node B), dzięki zastosowaniu techniki SDR (ang. Software Defined Radio).
Ponadto platforma Alcatela do zarządzania treścią i świadczenia usług (ang. Content Management & Service) udostępnia funkcje interaktywne i możliwość personalizacji (np. usługi publiczne, czat, głosowania, zakupy elektroniczne itp.). Pozwala to na bezproblemowy dostęp do usług pokrewnych oraz stwarza możliwości reklamowania w sieciach transmisji punktowej (ang. unicast) i rozgłoszeniowej (ang. broadcast).

Dobrym przykładem jest funkcja dynamicznej alokacji, dzięki której operator sieci może zdecydować, że kanały będą emitowane w sposób dynamiczny, tzn. zmieniający się w czasie. Jest to funkcja szczególnie interesująca z punktu widzenia ogólnego zarządzania pasmem (np. gdy kanał specjalistyczny zaczyna budzić powszechne zainteresowanie przy szczególnej okazji lub gdy z czasem zmienia się grupa odbiorców danego kanału).

Oferowane przez Alcatela aplikacje interaktywnej telewizji mobilnej zapewniają większy zakres interaktywności i personalizacji. Mogą więc uzupełnić tradycyjną telewizję interaktywnymi treściami dostarczanymi na urządzenia przenośne. W rezultacie z technologii Alcatela korzysta obecnie ponad 20% wszystkich użytkowników telewizji mobilnej na świecie.

Inicjatywę Nieograniczona telewizja mobilna dla rynku masowego wspiera środowisko partnerów branżowych i naukowo-badawczych Alcatela takich, jak Alcatel Alenia Space, DiBcom, Sagem Communication czy Fraunhofer IIS.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ssaqu  2006-02-18 22:33:51  host: hd138.internetdsl.tpnet.pl

    ... zobaczymy jak to się potoczy ale ja osobiście nie wróżę wielkich sukcesów w starciu z nowym rozwiązaniem promowanym przez Nokię czyli IPDC/DVBH/DVBT. Po 1 z Nokią nie łatwo wygrać, po 2 rozwiązanie Nokii posiada technologię timeslicing oszczędzające w 90% baterię, po 3 propozycja Nokii jest niezależnym strumieniem nie opciążającym łączy UMTS/GSM...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet