Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wituckiego sposoby na większe przychody

Wituckiego sposoby na większe przychody

WitekT 25 Lutego 2008 14:21

0 0

Nie ma cudownego rozwiązania, analogicznego do telefonii komórkowej, która kiedyś uratowała wyniki telekomów. Maciej Witucki raczej wierzy w to, że należy prowadzić kilka, do kilkunastu inicjatyw, które wesprą przychody Grupy TP - pisze gazeta Parkiet.

Telewizja mobilna jest rynkiem usługi dodanej. Zdaniem prezesa, na pewno na ten produkt jest popyt: każdy, komu pokazuje telewizję w komórce, jest nią zachwycony. Problem jest z modelem ekonomicznym - skalkulowaniem kosztów licencji i infrastruktury z przychodami.

To, co powiedziałem o telewizji mobilnej, dotyczy także przychodów z tytułu transmisji danych w Orange. Dzisiaj mamy ponad 220 tys. użytkowników mobilnego Internetu. W Orange wprowadziliśmy także usługę stacjonarnego dostępu do Internetu i nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy wprowadzić mobilnych usług w TP - powiedział Witucki dodając, że rozsądnym założeniem będzie podwojenie w tym roku liczby abonentów mobilnego Internetu.

Prezes TP powiedział, że nie będzie promował dostępu mobilnego kosztem stacjonarnego, by byłoby to niedobre dla Polski, bo oznaczałoby powrót do Internetu XX wieku.

Chciałbym, aby pamiętano, że to produkt uzupełniający dla stacjonarnego dostępu szerokopasmowego. Klient musi wiedzieć, że ta usługa jest stosunkowo droga i ma ograniczenia: nie nadaje się np. do masowego ściągania z Internetu plików filmowych czy bardzo dużej ilości danych - powiedział Witucki.




Pytany o neostradę tp Witucki powiedział, że TP będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, proponować oferty z "wartością dodaną", a nie darmowy dostęp przez kilkanaście miesięcy. W 2008 roku bardzo chciałby promować to, co do tej pory niedoceniany przez firmę livebox tp, może zaoferować użytkownikom i zintensyfikować działania marketingowe.

Witucki nie chciał ujawnić liczby klientów, którzy korzystają z usług TP i Orange naraz. Dodał jednak, że główny wpływ na przychody będą miały usługi sprzedawane wzajemnie przez oba telekomy oraz sprzedaż usług w pakietach.

Mogę powiedzieć o liczbie klientów Orange, którzy skorzystali z usługi stacjonarnego dostępu do Internetu mojego pomysłu - Orange Freedom. Na koniec grudnia było to około 5 tys., a obecnie tygodniowo pojawia się około 2 tys. chętnych. Zamierzamy też uruchomić w Orange usługę telefonii stacjonarnej na bazie umowy o WLR z TP - powiedział prezes.

Mówiąc o tradycyjnej telewizji dostarczanej od roku przez TP Witucki powiedział, że aby projekt miał sens, musi z niego skorzystać pół miliona klientów - zarówno IP przy pomocy modemu livebox tp, jak i planowanego dostępu satelitarnego.

Interesuje mnie jedna rzecz: aby prawdziwe było hasło z billboardów tp = tv. Na razie tp = tv w 42 miastach dla potencjalnie około 3 mln klientów. A ma się równać wszędzie - powiedział.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~Chrome_TP  2008-02-25 14:38:23  host: 212.160.172.70

    Ot chociażby nie będzie wszędzie bo nie wszędzie jest infra która pociągnie do klienta neo o odpowiedniej prędkości + nie wspomnę o jakże znanej opinii na temat stabilności routera LB :P

  • 0

    2. ~mirekb  2008-02-25 14:46:53  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    a juz myslalem ze sobie pensje obnizy o 10% ale trudno najlepszy text o transmisji danych..dlatego pewnie orange nie stawia prawie wogole umts a klient musi wiedziec ze to usluga stasunkowo droga;-))no fakt w najtanszym abo 500mb za 60pln za 1mb wychodzi 12groszy brutto.w iplusie 6groszy wiec stosunkowo drogo..z mobile tv będzie korzystal tak maly procent uzytkownikow ze ciezko tu mowic o zyskach nawet w skali5lat,ale powodzenia panie witucki

  • 0

    3.  2008-02-25 15:04:58

    Tp lol!!! lepiej by sie zajęli obniżka telefonów w Orange, sieć fajna, taryfy nie mają złe, ale te telefony zniechęcają klienta do kupna. DROżYZNA!!!. Orange za granicą przykładowo w UK jest i wiele lepsze. Jak się tak będą cenić za telefony to długo liderem na pewno nie pobędą... ;P

  • 0

    4.  2008-02-25 15:11:49

    Nie lubie Orange a jeszcze bardziej TP. Ludzie wybierajcie alternatywnych, Netie, GTS Energis Dialog, wykonczmy ta TEPSE!

  • 0

    5. ~znawca  2008-02-25 15:19:43  host: atropos.tpi.pl

    No jasne, np. Heyah, MobilKing, wykończymy monopolistę operatora narodowego, kupą mości panowie, kupą

  • 0

    6.  2008-02-25 15:32:56

    jaki to operator narodowy???? Jak widzisz Polska ma 4% udzialow

  • 0

    7.  2008-02-25 15:38:13

    A co z technologia ISDN????? TPSA calkowicie zapomniala ze ma ISDN, ktory glosno reklamowala na przelomie 2000/2001

  • 0

    8. ~znawca  2008-02-25 16:11:57  host: atropos.tpi.pl

    #7, ISDN, to przeżytek (nie zapominajcie że przełom 2000/2001 to był XX wiek, a my obecnie żyjemy w XXI wieku), teraz się liczą cyfrowe usługi konwergentne

  • 0

    9. ~tepsiaczek  2008-02-25 16:41:14  host: 212.160.172.70

    "...z usługi stacjonarnego dostępu do Internetu mojego pomysłu - Orange Freedom..." - sukces ma jak zwykle wielu ojców...

  • 0

    10.  2008-02-25 17:06:06

    a telefonia analogowa to wiek XIX

  • 0

    11.  2008-02-25 17:08:08

    Prezes powinien zglosic sie do urzedu patentowego i opatentowac ten swietny pomysl ;)

  • 0

    12. ~znawca  2008-02-25 17:11:55  host: atropos.tpi.pl

    #10, Tak, telefonia analogowa to wiek XIX, się Graham Bell kłania i jego wynalazek

  • 0

    13.  2008-02-25 17:15:42

    to nie jego wynalazek ale on go opatentowal, podobnie mozna zrobic z Orange Freedom :P:P:P

  • 0

    14.  2008-02-25 19:01:22

    Ad saturnv: Zgadzam się z Tobą, powiem więcej przedstawicieli cisnęli na ISNDy do 2005 roku, jednocześnie nie pozwalając na podłączenie Neo na takich łączach. Potem nagle ktoś powiedział, że to technologia schyłkowa i ISDNa zaczęło się sprzedawać mniej, aż doszliśmy do roku 2008 i założenie ISDN 2B+D kosztuje 366zł bo nie ma promocji. Proponuje, aby telepolis napisał co nieco o ISDN, w szczególności pod kątem co TPSA chce z nim zrobić, bo mam wrażeni, że brakuje im pomysłów. A prezes z takimi pomysłami długo się nie uchowa, niech zatrudnią go do odpowiadania na pytania internautów jak w ING ;-P

  • 0

    15. ~  2008-02-25 19:56:42  host: cig105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawa fantastyka :) Nie mniej jednak przy tak dzialajacej konkurencji i jej cenach przychody sie beda kurczyc, jezeli chodzi o internet, a to dobre nie wrozy. Netia cisnie jak moze, bo dla niej okres jest doskonaly. W ciagu roku skosili 100 tys klientow TP. To o czyms swiadczy.

  • 0

    16.  2008-02-25 20:57:37

    100 tyś - Tak świadczy! O tym, że do dupy działają, przecież to kropla w morzu. Przez tą szopkę co odwali na początku razem z TPSA to stracili (czytaj nie pozyskali) 3 razy tyle. TPSA powinna zacząć coś robić a nie skupiać głównych sił na przeszkadzaniu konkurencji - a Witucki ze swoimi pomysłami to prawdziwy Kolumb ;-)

  • 0

    17. ~ukenamuniu  2008-02-25 21:39:58  host: nat-go2-1.aster.pl

    Telewizję mobilną można wg Pani Prezes UKE oglądać jak się jedzie na Sejm albo do ministra. Ilu ludków tam jeździ? Nie widzę rynku.

  • 0

    18. ~Chrome_TP  2008-03-04 09:25:56  host: agd52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ukenamuniu to co, że ty nie widzisz - ona widzi i to jest najważniejsze - Skoro ma takie odczucia to tak po prostu musi być i nie ma bata ;]

Dodaj swoją opinię