Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witucki z ulgą mówi o końcu asymetrii stawek MTR

Witucki z ulgą mówi o końcu asymetrii stawek MTR

LuiN 16 Marca 2012 11:02

0 0

Od 1. stycznia 2013 operatorzy komórkowi będą konkurować na tych samych zasadach. - Dobrze, że specjalne warunki dla czwartego operatora znikają - mówi prezes Grupy TP Maciej Witucki. Klienci mogą więc liczyć na nowe, bogatsze oferty.

Obecnie stawki hurtowe, tzw. MTR dla trzech największych operatorów, czyli Orange, T-Mobile i Plusa są niższe niż dla pozostałych, mniejszych operatorów. Taka asymetria miała pomóc nowym graczom wejść na polski rynek.

Dobrze, że to się kończy, że będziemy konkurować na tych samych zasadach. Trudno jest z jednej strony mówić, że jest się małym operatorem, który potrzebuje specjalnych forów, a z drugiej strony obwieszać kraj bilbordami z informacją o milionach klientów, których się już posiada. Więc dobrze, że wracamy do reguł rynkowych już za niecałe 10 miesięcy - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP, podczas IV Forum Gospodarczego TIME.




Wojny cenowej już nie będzie - ceny już są niskie, a operatorów czekają kosztowne inwestycje w infrastrukturę. Prezes UKE, Magdalena Gaj szacuje, że ceny połączeń spadną jeszcze tylko o 10-15% w związku z wprowadzeniem symetrycznych stawek hurtowych.

UKE liczy na to, że operatorzy zaczną konkurować o klientów jakością usług. Według prezesa TP to właśnie oferta sieci, a nie cena liczy się teraz dla klientów najbardziej.

W nowej kampanii Orange zamierza postawić na ofertę wiązaną, czyli pakiet z telefonem komórkowym, internetem i telewizją.

Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:
w sumie: 55
  • 0

    43. ~  2012-03-16 14:42:52  host: user-46-113-120-126.play-internet.pl

    Witucki to se newrati czasy sprzed 2007 kiedy bylo kazdemu dane po rowno!

  • 2

    44. ~  2012-03-16 14:51:04  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    Tęskno im chyba do tych spokojnych czasów bez Play kiedy rynek podzielony był przez 3 graczy. 5 lat temu przyszło Play i wyrywa stopniowo % za procentem, nieźle miesza, zbija ceny, chce coraz to więcej i więcej.Tej ulgi to już nigdy chyba nie poczują, trzeba się starać o klienta a nie stękać nad konkurencją.

  • 1

    46. ~  2012-03-16 14:57:40  host: 77-255-6-76.adsl.inetia.pl

    Ten komentarz to czyste szyderstwo z klientów Orange płacących zabójcze stawki do Play pomimo ciągłych obniżek MTRów. Pan Witucki cierpi na rozdwojenie jaźni?

  • 0

    47. ~Pochmurny  2012-03-16 15:17:04  host: v03-15.opera-mini.net

    Wojna cenowa cały czas trwa przecież te stawki do Playaka to masakra jakaś.

  • 0

    48. ~Octopus  2012-03-16 15:31:29  host: nyj42.internetdsl.tpnet.pl

    Rynek ,czyli cena/jakość będzie najlepszym weryfikatorem .

  • 0

    49. ~zbyszek  2012-03-16 15:36:13  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    uwielbiam jak ludzie z orangEDGE mówią o jakości czegokolwiek...

  • 0

    50. ~  2012-03-16 15:45:19  host: user-164-126-180-139.play-internet.pl

    @49 - hahaha, zaje...ście.

  • -1

    51. ~MADD  2012-03-16 16:12:46  host: host-89-230-71-222.rzeszow.mm.pl

    Asymetria nie ma sensu w takiej postaci! Play przegwizdał tą kasę na reklamy i co? dalej nie ma swojej infrastruktury. Cała ta kasa (różnica MTR)powinna być wydana WYŁĄCZNIE na infrastrukturę!!!

  • 1

    52. ~MADD  2012-03-16 16:16:38  host: host-89-230-71-222.rzeszow.mm.pl

    A ten z Oryndza to chyba jakiś niedoinformowany o aktualnych stawkach MTR. Przecież spadają a on nic z tym nie robi. W końcu to TPsa więc wszystko jasne - mistrzowie biznesu ! stracili kilka milionów klientów w parę pięć ostatnich lat. Za co? właśnie za takie wywiady też!

  • 0

    53. ~  2012-03-16 16:49:36  host: v08-15.opera-mini.net

    Mnie się podobają promocje orange z biletami do kina, szkoda, że reszta operatorów na taki pomysł nie wpadła.

  • 0

    54.  2012-03-16 17:21:06

    @51 Jak wydawać na infrę, skoro potrzebują pasmo 1800 a go nie mają? Dostaną, to zaczną budować na 1800 w miastach a uwolnione przez to zasoby 900, będą mogły powędrować na tereny o mniejszym zaludnieniu. W3 dostawało przydziały na pasma bez przetargów.

  • 2

    55.  2012-03-16 17:23:35

    @51 Poza tym rzuć jaśnie pan okiem na mapki BTS i zauważ, że Play więcej postawiło NodeB 2100 w 5 lat niż W3 w ciągu 15 lat...

  • 0

    56. ~blo  2012-03-16 19:54:31  host: 79.162.70.243

    @53. a jak te "uwolnione" 900 dać z miasta na wieś? nie lepiej aby grzały tu i tu? Napisał co wiedział... Play dał do zrozumienia iż 18oo będzie LTE/DCS. Jednak z racji małej ilości terminali LTE, praktycznie będzie to odwrotność obecnej sytuacji z GSM/u9. Jeśli PLAY ma dobre umowy roamingowe, to woli zapłacić i tyle, niż budować stacje. Bo PO CO!? U9hspa+ to przyszłość, już teraz zaczyna się migracja. Docelowo u9 będzie wspomagany szczątkowym GSM, DCS zamieni się w LTE, a u21 będzie uzupełniał w miastach pojemność. Lte8/26 to kosmos przez jakieś 5 lat jeszcze... Jeśli NetWorks! zrówna GSM/u9 będzie bardzo dobrze.

  • 0

    57.  2012-03-16 23:20:01

    @blo W miastach 900MHz nie za bardzo jest potrzebne w sytuacji, gdy posiada się pasmo 1800. Więc jak Play kupi 1800, to wykorzysta je z pewnością w miastach-aglomeracjach a całe 900 jakie ma, będzie potrzebne właśnie wszędzie poza miastami-aglomeracjami.

  • 0

    58. ~paweł  2012-03-17 07:55:20  host: 110-194-251-94.net.stream.pl

    czyli w3 więcej zarobi na swoich klientach ...od 01-01 stawka zerowa a cenniki zmienia w 2020-czysty zysk..

  • 0

    59. ~  2012-03-17 08:34:02  host: z13-12.opera-mini.net

    58, to potwierdzone informacje, czy tak piszesz dla samego pisania?

  • 0

    60. ~paolo  2012-03-17 18:06:45  host: 77-254-242-21.adsl.inetia.pl

    ciekaw czy w 2013r Play zlikwiduje ZBIERAJ MINUTY?

  • 0

    61. ~  2012-03-17 23:50:08  host: ip-94-42-14-152.multimo.pl

    60. Jeśli tak, ułatwi to podjęcie decyzji o zmianie operatora.

  • 0

    62. ~stz  2012-03-18 22:21:15  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Dla mnie zbieraj minuty to nic ciekawego. Mam ich tyle, że to jest bez sensu.

  • 0

    63. ~harry  2012-03-19 18:25:54  host: public-gprs145248.centertel.pl

    żeby się nie przeliczył z tą ofertą"Według prezesa TP to właśnie oferta sieci, a nie cena liczy się teraz dla klientów najbardziej" prezes chyba stracił czujność -większość klientów patrzy na cene, kiedyś przyszła do Orange P. Kosman też tak mówiła że to oferta nie dla wszystkich tylko dla wybranych pragnących prestiżu ( sama brylowała na rautach i w kolorowych tabloidach )"prestiżowa oferta" została ona już nie. Uszczęśliwia inną firme swoją osobą.

Dodaj swoją opinię