Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witucki: większa konwergencja w sprzedaży i kontrola kosztów

Witucki: większa konwergencja w sprzedaży i kontrola kosztów

WitekT 18 Czerwca 2007 18:28

0 0

Prezes Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki powiedział, że spółka nie wykorzystuje jeszcze pełnego potencjału konwergencji biznesu telco. Jego zdaniem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby TP sprzedawała komórki, a Orange - usługi TP. To jego zdaniem daje ogromny potencjał.

Firma jest jednak zaskoczona zmniejszaniem się rynku telekomunikacyjnego. Zdaniem Wituckiego, inflacja wynosi 3%, wzrost gospodarczy to 7%, a rynek telekomunikacyjny zwiększył się tylko o 1%.




Rynek telekomunikacyjny nie zmienia się bardzo dynamicznie, w I kwartale przyrósł o zaledwie 0,2%. W związku z tym, że rynek się kurczy, spadają też inwestycje w telekomunikację - dodał.

Podkreślił, że w związku z takim rozwojem sytuacji spółka skupi się na kontroli kosztów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~ptok  2007-06-18 18:39:08  host: chello087207040151.chello.pl

    "Zdaniem Wituckiego,inflacja wynosi 3%, wzrost gospodarczy rośnie o 7%, a rynek telekomunikacyjny zwiększył się tylko o 1%." Czyli coraz mniej frajerów. I to jest pozytywna wiadomość.

  • 0

    3.  2007-06-18 18:47:33

    Witucki jest zaskoczony bo konkurencja powoli odbiera rynek TP. Np. oferta Netii prefiks dla biznesu (wersja max) to ceny BRUTTO: lokalne 0,094zł/min, międzymiastowe 0,10zł/min, komórkowe 0,584zł/min i wszystko z taryfikacją 1 sek. i bez opłaty abonamentowej.

  • 0

    4. ~j  2007-06-18 20:05:23  host: public-gprs47530.centertel.pl

    Panie Witucki Pan musi tańczyć jak dyryguje Panu FT. I to jest żałosne. Koniec też będzie żałosny. Chyba, że ma Pan wiarygodnych tzw. "uprzejmie donoszę" i podejmie odpowiednie działania. Oby nie obudził się Pan z ręką w nocniku

  • 0

    5.  2007-06-18 20:46:03

    "Zdaniem Wituckiego, w inflacja wynosi 3%, ..." - coś z tym zdaniem nie tak może wyrzucić w :-)

  • 0

    6.  2007-06-18 20:47:29

    hainasz: fixed, dzięki! :)

  • 0

    7. ~mike278  2007-06-18 20:53:35  host: xdsl-10361.walbrzych.dialog.net.pl

    panie witku tak z ciekawosci. ma pan moze dane na temat wskaznika churn u swietej trojcy? podejrzewam ze sporo osob jest tym zainteresowanych.

  • 0

    8. ~mike278  2007-06-18 20:54:00  host: xdsl-10361.walbrzych.dialog.net.pl

    i sorry za ot. :)

  • 0

    9. ~karol  2007-06-18 21:22:58  host: cim25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja nie wiem co Witucki robi na fotelu prezesa tp, że się dziwi słabym wynikom sowjej firmy; przecież to jasne, że ludzie rezygnują z telefonów stacjonarnych, a rynek komórek jest juz max nasycony; wczuła się Netia w ten trend inwestujac w szybki internet, oferujać tanije od neo i przyciagajac dzieki temu klientow

  • 0

    10.  2007-06-18 22:15:41

    Rynek telekomunikacyjny sie nie kurczy tylko ceny spadają i przez to przychody i zyski. I tak będzie jeszcze dłuższy czas.

  • 0

    11. ~Faz  2007-06-18 23:41:12  host: hsiproxy.astra-net.com

    Łahahaha nie ma to jak gadanie, caly czas tylko piep.... a nic nie robia jakie to znane zjawisko w polsce :P Play i netia tam nie piep.., tylko bierze sie za robote i chwala takim firmom. PS: TPsa poczynila postepy! po 4 latach doczekalem sie telefonu stacjonarnego. Ale zeby doczekac sie neostrady to juz musialem isc do prezesa mojej regionalnej tepsy i go niezle opierd.... ale pomoglo za tydzien bede mial neo w umowie na 24 h a potem uciekam do netii :P

  • 0

    12. ~max  2007-06-18 23:43:57  host: wola-1.formika.pl

    taaa.... czyli mozna nadal spodziewac sie ofert "nie do odrzucenia": dostaniecie dobre ceny na polpak+tpsa ale komoreczki to z orange wezcie .....

  • 0

    13. ~hmm  2007-06-18 23:56:45  host: abgu184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    albo to ja albo inni mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem przecież Witucki mówi ogólnie o CAŁYM rynku telekomunikacyjnym, a nie o grupie TP, wiec nie wiem skąd te głupie komentarze o frajerach itp. itd.

  • 0

    14. ~seatwrc  2007-06-19 07:16:17  host: 212.184.247.124

    Zdziwiony że rynek się kurczy od trzech miesięcy staram się o neo i od trzech miesięcy mogę liczyć tylko na 128 w śmiesznej ofercie na godziny. Jak zareagowałem? Dwa telefony z rodziny już są w Erze domowej i dwa kolejne będą jak tylko zaistnieje możliwość przeniesienia numeru w strefie 033

  • 0

    15. ~bosman  2007-06-19 08:33:22  host: baza.interserwer.pl

    Jeśli rynek WZRÓSŁ o 0,2% to jakim cudem ten koleś mówi, że się KURCZY?!

  • 0

    16. ~a  2007-06-19 08:56:46  host: ecw105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #15 jeżeli rynek wzrósł wartościowo o 0,2% przy inflacji 3% to w istocie się realnie skurczył o 2,7%.

  • 0

    17. ~  2007-06-19 09:34:48  host: aab104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie widza ze ludzi nie stac na tak drogie uslugi, czesto lepiej kupic chleb niz kupic karte :P A jak ktos patrzy tylko z perspektywy swojej ogromnej pensji to sie nie dziwie ze nie dostrzega coraz bardziej widocznej granicy miedzy bogatymi a biednymi... Obnizcie ceny uslug odrazu zyskacie nowych klientow, np 18gr za smsa to istne zlodziejstwo!

  • 0

    18. ~WoWo  2007-06-19 14:15:34  host: acti117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nic dziwnego. W abonamencie tel stacjonarnego jest mało min a np w PLAY za 30 zł jest 40 pln do wykorzystania co daje przy stawce 0,49 gr 83 min do wszystkich. Nieważne czy to międzymiastowa czy komórka. I jeszcze jest tel. Np. Sam Z400 za 99zł!!! Sprawdzcie sobie ile kosztuje w Orange! Nic dziwnego, że ludzie wolą brać komórkę i likwidować stacjonarny.

  • 0

    19. ~Robbie  2007-07-22 10:40:38  host: dkp68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w szwecji mega szybki net ma się za grosze. więc czemu w Polsce czegoś takiego nie można wprowadzić? dobrze, ze chociaż się tworzy silna konkurencja jak netia, bo dzięki temu może dojdziemy do takiego taniego netu.

  • 0

    20. ~Mundy  2007-07-22 15:48:28  host: cjt128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No właśnie. Netia daje nam dużo nadziei - ta ich ostatnia oferta z całym rokiem za darmo jest bardzo optymistyczna.

  • 0

    21. ~Andrew  2007-07-27 14:31:54  host: dkc241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wszystkie koncerny się powinny zawziąć i zrobić szybszą sieć. a potem dopiero bić się promocjami :) a na razie tepsa niech traci, netia niech zyskuje. może po roku darmowego netu pójdą dalej - w dwa lata na przykład :)

Dodaj swoją opinię