Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witucki ubezpieczony od kary

Witucki ubezpieczony od kary

WitekT 22 Marca 2007 10:38

0 0

Nawet 660 tys. zł kary może zostać nałożone na Macieja Wituckiego, prezesa Telekomunikacji Polskiej, przez UKE w związku z problemami z bitstream access. Jest on jednak ubezpieczony na taką ewentualność - pisze Gazeta Prawna.

O karze UKE, która pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji może zostać nałożona na prezesa i zarząd TP pisaliśmy szerzej w tej wiadomości.




Jak powiedział Gazecie Prawnej jeden z menadżerów TP, zarząd firmy jest ubezpieczony od takich kar.

Takie ubezpieczenie na polskim rynku to rzadkość. Standardowe polisy OC menedżera (tzw. D&O) mają wyłączone wszelkie grzywny czy kary pieniężne, o charakterze niekompensacyjnym, karnym lub represyjnym. Tradycyjna polisa D&O nie objęłaby samych kar, ale menedżer mógłby liczyć na pokrycie kosztów obrony w sporze z urzędem regulacji. Towarzystwa zobowiązują się bowiem w umowach do pokrycia wszelkich kosztów obrony prawnej, jeśli postępowanie jest prowadzone w związku z zarzutem nieprawidłowego działania menedżera - pisze Gazeta Prawna.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~  2007-03-22 10:55:38  host: p04-02.opera-mini.net

    Czyżby Witucki przewidział swoją nieudolność i celowe działanie na szkodę konkurencji?!

  • 0

    2.  2007-03-22 10:57:26

    Taki lekki oftop - ale jak czytam o takich ubezpieczeniach - to czy nie mozna by tak ubezpieczyc narodu polskiego od glupoty rzadzacych? ;)

  • 0

    3. ~szulak  2007-03-22 11:15:35  host: host-89-228-145-170.gorzow.mm.pl

    prezesik to cwaniaczek, pensja wystarcza na wszystko, nawet na ubezpieczenie sie od kar:)

  • 0

    4. ~  2007-03-22 11:23:44  host: jnz.ath.cx

    Ubezpieczenie prezesikowi zapłaciła firma. Z własnej kieszeni to on nawet pewnie gazety nie kupuje.

  • 0

    5. ~  2007-03-22 11:37:08  host: elpatio.wsb-nlu.edu.pl

    300% miesięcznej pensji = 660 000 ?? O ludzie, ten koleś kasuje 220 000 na miesiąc

  • 0

    6. ~  2007-03-22 11:42:33  host: elpatio.wsb-nlu.edu.pl

    "Zgodnie z art. 209 ust. 2 Prawa Telekomunikacyjnego Prezes UKE może nałożyć na kierującego przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym karę pieniężną w wysokości do 300% jego miesięcznego wynagrodzenia, naliczanego jak dla celów ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy."

  • 0

    7. ~maxen  2007-03-22 11:44:52  host: staticline10582.toya.net.pl

    ...on kasuje znacznie wiecej niz 220000. Kara jest liczona jak za urlop! Sadze, ze miesiecznie bierze drugie tyle z dietami, nadgodzinami(pracus) i innymi dodatkami, nie wspominajac wyposazenia stanowiska...Nie znam pana wituckiego, ale sadze, ze jego sprawnosc menadzerska nie jest niczym ponad standardowym. Znam kilku menadzerow, ktorzy w moje ocenie spelniali by funkcje prezesa TPSA nie gorzej...

  • 0

    8. ~Bartek  2007-03-22 11:50:18  host: gdn114.internetdsl.tpnet.pl

    #5: pisałem już o tym wczoraj, że prezesik zarabia 220.000 miesięcznie :)

  • 0

    9. ~kitor  2007-03-22 12:24:02  host: cyo116.internetdsl.tpnet.pl

    Przez tego gnoja od miesiąca nie mam internetu - w moim mieście tepsa nie chce nikomu przełączyć lini na Netię

  • 0

    10.  2007-03-22 12:29:20

    Dajcie mi jakieś stanowisko w urzędzie nawet za 20 000 - nie obrazę sie :P

  • 0

    11. ~agent  2007-03-22 12:52:11  host: dlc200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jakaż to firma ubezpieczeniowa podjęła takie ryzyko i ubezpieczyła Pana Prezesa?? Pewnie PiZetjU :D. Ja bym na miejscu tej firmy zweryfikował stopień ryzyka wypłaty odszkodowania i natychmiast podniósł składkę ubezpieczeniową...

  • 0