Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witucki tłumaczy słabe wyniki Centertela

Witucki tłumaczy słabe wyniki Centertela

WitekT 28 Października 2009 17:54

0 0

Spadek Centertela z pozycji lidera pod względem przychodów i liczby kart SIM wynikał z kilku powodów. Spółka ma jednak ambicję powrócić na pozycję nr 1 - poinformował Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej.

Wyniki Centertela po III kwartale publikowaliśmy w tej wiadomości.

Zdaniem Wituckiego, jednym z głównych powodów spadku przychodów, większego niż konkurencji, był kryzys i konstrukcja oferty Orange.

Podczas kryzysu klienci Orange zaczęli więcej korzystać z call packów - powiedział Witucki mając na myśli pakiety minut i usługi "darmowych numerów".




Kolejnym powodem wymienionym przez prezesa był fakt reakcji na ofertę Play Fresh. Jak powiedział Witucki, w przeciwieństwie do konkurencji, Orange wprowadził tą stawkę, co prawda później, ale także dla dotychczasowych, a nie tylko dla nowych. Operator nie wprowadzał też opłat za włączenie nowej, niższej stawki.

Jak poinformowali przedstawiciele TP, od początku 2008 roku do końca III kwartału 2009 roku, Orange wyłączyło 1,8 mln nieaktywnych kart prepaid. W marcu UKE na podstawie danych od operatorów szacowało, że we wszystkich sieciach jest około 7 mln tego typu nieaktywnych kart, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Zdaniem Wituckiego, pożądany jest regularny powrót UKE do projektu liczenia aktywnych kart SIM.

We wcześniejszym wywiadzie nowy prezes Centertela - Mariusz Gaca - powiedział, że receptą na słabe wyniki okazać ma się zmiana struktury i zarządzających. Najważniejszy cel to powrót Orange na pozycję lidera rynku mobilnego w ciągu jednego roku - dwóch lat. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20.  2009-10-28 19:49:56

    18. Wszystkie kobiety są ładne, tylko czasami wódki brak ;)

  • 0

    21.  2009-10-28 19:54:14

    angelo (14) - 29 gr w 2009 roku? Jak na taką "prestiżową" Orange to zdecydowanie "nienormalna" obniżka. 29 gr - to w orangutanie ze 2 lata temu być powinno. A nie dopiero pod wpływem nacisku ze strony Play, który rozruszał to całe bagienko. Ale jakoś żaden z W3 nie może się przełamać i dać chociaż te 6 m-cy po każdym doładowaniu na wychodzące.

  • 0

    22. ~  2009-10-28 20:06:09  host: v04-07.opera-mini.net

    Panie Witucki..ma Pan racje.to wszystko wina uke i p4.od ponad roku zamawiam z netu 4startery(od2mies tylko z taryfa om bo tam stawka 65gr prawie do wszystkich)miesiecznie na adres mamy lub babci.dochodza mimo ze dane osobowe te same a szafuje adresami.na blue pl 2pln za kazdy sim jest z zaproszen,orange sie cieszy z mln aktywnych kart sim.wszyscy zadowoleni.oby tak dalej.mirekb

  • 0

    23. ~Kruk  2009-10-28 20:26:26  host: v05-06.opera-mini.net

    KONIEC FRANCTPS KONIEC ORANGE,TANA.O JEZUSICKU JAK SIE CIESZE JAK MOWI TOMEK ADAMEK

  • 0

    24. ~  2009-10-28 20:43:06  host: v03-15.opera-mini.net

    @miREKB. Myślałem, że jesteś poważniejszy, a ty normalnie przerośnięty dzidziuś jesteś.

  • 0

    25. ~  2009-10-28 21:22:07  host: v08-16.opera-mini.net

    @24 testy uslug/ofert/promocji 4mno/mvno to moje prawo jako swiadomego konsumenta.w tym wypadku ustawy o d.o. Proste.ty tego chyba nie zrozumiesz anonimowy kolego.mirekb

  • 0

    26. ~  2009-10-29 02:27:31  host: c177-200.icpnet.pl

    Nie ma to jak patent PF + "półmartwy" POP - tylko do odbierania rozmów i smsów dla narzekających, że do PF drogo. I wszystko w temacie. To klient wybiera i płaci. Skończył się sponsoring.

  • 0

    27. ~  2009-10-29 09:50:10  host: v07-16.opera-mini.net

    W jednym muszę się zgodzić z Wituckim, a mianowicie, że dużo mniejsze wpływy z pre-paid są spowodowane tym, że Orange obniżyło automatycznie stawki w POP i GO do 29 gr, podczas gdy Plus i Era utworzyli nowe taryfy ze stawkami 29 gr a bardzo wielu użytkowników tych mniej kumatych do dziś korzysta ze starych taryf po 60 gr. Orange w tej kwestii zachowało się najuczciwiej i poniosło największe straty, bo jak się okazuje nie powstrzymało to odpływu najbardziej zorientowanych bo Fresh jest i tak najkorzystniejszy, a jednocześnie wpływy od tych, którzy i tak by pozostali w sieci znacznie spadły w porównaniu z wpływami Plusa i Ery z tego segmentu rynku. Można zaryzykować twierdzenie, że tym razem uczciwe podejście do klienta odbiło się czkawką Orange.

  • 0

    28. ~Stanisław Anioł  2009-10-29 09:50:52  host: apn-77-115-20-239.dynamic.gprs.plus.pl

    12-Zero: Nie wiem w którym abonamencie masz 0,29zł, bo ja mam "tylko" 0,58zł i z lekką zazdrością patrzę na moich znajomych "karciarzy" którzy w nowym orange go mają 0,20/0,29zł. Tak więc kolega "idea" ma wiele racji pisząc o śp. proficie i internecie. Sam byłem zainteresowany CDMA (mieszkam na wsi) ale ceny mogą zniechęcić każdego (abo:75,modem 200, umowa 24m-ce - super warunki). Wiec pytam dlaczego tak drogo skoro za iplusa obecnie płacę 40zł przy umowie na 12m-cy? Pisze o tym by pokazać to o czym mówią poprzednicy: orange poprzestaje tylko na pobożnych życzeniach. A cała propaganda na temat zamiany profitu na paback ("oferujemy nowy LEPSZY program" - jaaasne rekawica kuchenna po wydaniu 8000zł) to była bezczelna kpina z abonentów. Innym przykładem na orange`owy "beton" jest ważność konta pre-paid. Dlaczego nie sumują ważności doładowań tak jak robi to np. era? A już szczytem arogancji jest obecny "promocyjny" abo orange o którym to kolega Zero tak szumnie mówi że minuta jest po 0,29. Otóż 0,29 jest, owszem, ale po wykorzystaniu kwoty abo, natmiast w abo minuta wychodzi po 0,37zł Poza tym kolejny raz orange ma w dupie obecnych abonentów bo nowy abo 55 jest dostępny dla nowych aktywacji i przedłużających umowe natomiast dla obecnych abonentów związanych cyrografem orange proponuje migrację do tego promocyjnego abonamentu za-bagatela-200zł. Brawo!Jestem dumny z tego że mam abo orange!

  • 0

    29. ~  2009-10-29 10:12:11  host: v07-16.opera-mini.net

    @Stanisławie Aniole. CDMA bez opcji GPRS/UMTS/HSDPA to nie 75 zł lecz 49 zł, a jeżeli mieszkasz na wsi to ta opcja w zupełności może Ci wystarczyć, bo w zasadzie internetu nie miałbyś tylko w dużych miastach.

  • 0

    30. ~roqo  2009-10-29 10:37:48  host: user-89-108-216-193.mobile.playmobile.pl

    Wprowadzenie marki Orange do Polski było szumnie i głośno reklamowane,że będzie więcej,taniej i lepiej-no chyba pamiętacie.Po wejściu brandu "cichaczem"zrobiono chyba z setkę "korekt"cennikowych od roamingu po PROFIT.No, z czegoś trzeba płacić haracz za kwaśną pomarańczę.Była to jazda po bandzie na przyzwyczajeniach i utartej potocznej opinii ,że POP to najtańszy i najbardziej popularny telefon na kartę. Ta pomarańcza odbiła nam się czkawką. Może ten brand nie jest tego wart,może lepiej przywrócić stare kolory logu POPA.

  • 0

    31. ~roqo  2009-10-29 10:41:29  host: user-89-108-216-193.mobile.playmobile.pl

    cd.czy też IDEI.Dlaczego tak łatwo niszczymy własne dobre marki.

  • 0

    32.  2009-10-29 13:05:04

    Nigdy więcej globalnych firm telekomunikacyjnych! Orange wróć do Francji, ja Cie błagam! Idea PL wróć do Polski!

  • 0

    33.  2009-10-29 15:25:04

    Dyrektor d/s Obsługi Posprzedażnej katowickiego regionu TP S.A. rozsyła do rezygnujących z telefonu klientów pismo namiawiające żeby zostali - jego uzasadnienie jest takie, iż TP S.A. robi wszystko, aby podnosić jakość usług. Cóż, wszystko, to znaczy nic. Dzisiaj liczą się konkrety. Pan Dyrektor raczej powinien zostać politykiem. Do czego zmierzam? Mianowicie to tego, że jak takie samo zarządzanie jest w Orange, to nie dziwne, że wyniki się pogarszają i żaaden kryzys nie ma tutaj nic do rzeczy, ot wygodna wymówka. Trochę szkoda, że pomarańczowy operator zaczyna schodzić na psy.

  • 0

    34. ~  2009-10-29 18:41:21  host: apn-77-113-208-167.dynamic.gprs.plus.pl

    Jakoś po wyglądzie Wituckiego kryzysu nie widać , mógłby zrzucić parę kilo bo co za dużo to nie zdrowo . Zresztą jak kiepski przywódca to i takie przedsiębiorstwo .

  • 0

    35. ~  2009-10-29 23:31:19  host: www.krak.eu.org

    Pan Witucki chyba sobie żarty stroi! Winny kryzys, P4, pakiety minut - wszyscy dookoła są winni, tylko nie to, ze Orange ma obecnie najgorsza ofertę! A oni jeszcze szykują się żeby skrócić okres ważności konta po doładowaniu! Niech się szykują, ale beze mnie! Mam Ideę/Orange od 9 lat, ale od ponad roku mam też Playa, z którego coraz więcej korzystam. I Orange może sobie robić co chce, ale efekt tego będzie tylko jeden: przy najmniejszej zmianie oferty in minus, przechodzę z numerem albo do Playa, albo do mBanku. I sadzę, że takich jak ja, jest mnóstwo!

  • 0

    36. ~roqo  2009-10-30 10:23:59  host: 188.33.113.34

    Do.35.Czy wiesz coś więcej o tym skróceniu terminów ważności konta jakie tam są propozycje?Chyba ich pogięło.

  • 0

    37.  2009-10-30 12:14:32

    IDEA była kiedyś naprawdę dobrą i rozpoznawalną marką. Niestety wejście ORANGE było tylko przygotowaniem gruntu do wykupienia Centka przez TP (100%) czyli de facto przez FT. "Poległy" w tym momencie dobre standardy zarządzania, gdyż władzę przejął "tepsowy beton" i (jak to ujął mój kolega) "faceci w podkolanówkach" czyli FT.

  • 0

    38. ~roqo  2009-10-30 14:53:32  host: 188.33.106.27

    Do37.Jednym słowem IDEA nam się ześlimaczyła.

  • 0

    39. ~demolek  2009-11-02 20:00:37  host: host-89-229-91-64.szczecin.mm.pl

    biedna pomarańcza. Tak wszystko winna konkurencja. Tak miałem swego czasu nadajnik jakieś 500 metrów od domku. Telefoniki śmigały, chciałem nawet necik sobie z tej firmy swego czasu zamówić ale ... pewnego dnia zdemontowano maszty, kolejne kilkaset metrów postawiono nowe i ... do dzisiaj nie zamontowano nadajników. Telefon głupiał niby w zasięgu a w słuchawce dzwoniących - abonent ma wyłączony aparat lub jest poza ... Wyłączyć musiałem 3G i męczę się w środku miasta z jąkającymi się rozmówcami [i oni ze mną]. Czekam tylko końca umowy i ... pa pa. Tak jak wyżej napisano - odbija się nam ta pomarańcza. A było kiedyś 1000 spraw i jedna idea. Ogólnie to całe orange&tpsa to sie straszne badziewie zrobiło. A najlepsze są oferty - mamy naprawdę tani internet dla pana. no se wezmę i ... popłacę abonament a netu albo zero albo cienki - normalnie XXI wiek.

Dodaj swoją opinię