Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witucki kupił akcje TP

Witucki kupił akcje TP

LuiN 17 Września 2010 10:32

0 0

Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej, kupił w zwykłej transakcji sesyjnej 4 tys. akcji spółki. Kosztowało go to 68 tys. zł - podaje Puls Biznesu.

Do tej pory żaden z obecnych menedżerów, ani członków rady nadzorczej firmy nie posiadał na własnym rachunku akcji telekomu. Puls Biznesu komentuje transakcję prezesa jako dowód wiary w pozytywne dla spółki rozstrzygnięcie kwestii ogromnego, sięgającego 1,57 mld zł odszkodowania, które ma zapłacić duńskiemu kontrahentowi DTPG z tytułu prac, wykonanych wiele lat temu.

Telekomunikacja Polska nie zamierza w tym tygodniu zapłacić kwoty zasądzonej na rzecz duńskiego DPTG. Na 1,57 mld zł roszczenia nie kończą się - w drugiej fazie procesu odszkodowawczego DTPG będzie się domagać jeszcze 532 mln zł.




Szerzej o arbitrażu pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 1

    1. ~avatar  2010-09-17 10:54:26  host: mail152.anonymouse.org

    normalnie prezes przekonał mnie, że warto inwestować w TP. Jego 68 tyś w pełni równoważy potencjalne 1,57 mld kary ! Super zagrywka PR - TPSA nadal traktuje klientów jak debili i jak widać inwestorów też maja za półmózgi

  • 0

    2.  2010-09-17 11:22:47

    @1 z tego co wiem, to mają się odwoływać od wyroku sądu, różnie to bywa, więc czy faktycznie odszkodowanie będzie wynosić 1,5 mld, to się okaże.

  • 1

    3. ~zzz  2010-09-17 11:31:59  host: 77-253-129-55.adsl.inetia.pl

    @2 - dziesięć lat już się odwołują... Efektem jest tylko garb niepotrzebnych odsetek.

  • 0

    4. ~mid  2010-09-17 11:39:59  host: 77-253-48-13.adsl.inetia.pl

    avatar - chyba nie masz pojęcia kim jest prezes w spółce i jak ma się jej majątek do jego prywatnie posiadanych akcji.

  • 1

    5.  2010-09-17 12:55:37

    Przeciez to była zagrywka PRowa :-)

  • 1

    6. ~Piotlus  2010-09-17 13:43:30  host: host188-ursus.spray.net.pl

    Nie kupił wacików dla swojej kobiety tylko kupił akcje TP. Też mi wiadomość.

  • 1

    7. ~tpfan  2010-09-17 13:50:06  host: t14-12.opera-mini.net

    Tia... A wkrótce się okaże że 68 tysięcy Szanowny Pan Prezes wziął nieoprocentowanej pożyczki, potrącanej w 68 ratach z pensji :-) Lubię tego typu newsy, zwłaszcza znając pazerność managerów...

  • 0

    8.  2010-09-17 14:12:21

    @5 mnie tam to jakoś specjalnie nie razi, każdy ma w sumie prawo robić ze swoimi pieniędzmi co chce, a nawet jeżeli faktycznie trochę w tym było PR-u, to w dzisiejszych czasach nic niezwykłego.

  • 1

    9. ~  2010-09-17 17:03:04  host: dcs175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    >Kosztowało go to 68 tys. zł< A ile zarabia Pan Prezes rocznie?

  • 1

    10.  2010-09-17 19:50:53

    No jeśli zainwestował tylko 68 tys przy zarobkach rocznych 5 mln to strach się bać ...

  • 0

    11.  2010-09-18 15:41:08

    68K Witucki zarabia w tydzien. Pewnie facet już nie miał co kasą robić więc postanowil zainwestować w akcje. Nawet jeśli straci na tym interesie 20% to trzeba pamiętać że jest to jego robocza dniówka.

  • 0

    12. ~jak Kulczyk przy prywatyzacji  2010-09-19 13:33:44  host: 66-goc-25.acn.waw.pl

    Czyżby FT mu dało, żeby PRowo w Polsce "nakręcic" sprawe??? Na blogu rzecznika TP niech o tym sobie TP tez napisze. Na pewno rynki finansowe łykną:). Kiedys już Kulczykowi France dali kapuchę na prywatyzacje spolki, bo potrzebowali lokalnego partnera, inaczej by nigdy nie kupili Telekomuny... Czyzby Tepsa i Orange tonęły? "Tonący sie brzytwy łapie":) Żena. To dlaczego jeśli jest tak dobrze jest tak źle? - od października zwalniają znow kolejnych ludzi w TP... A gdzie teraz zaby beda kase robic? W Afryce?

Dodaj swoją opinię