Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witucki: Koniec roku to realny termin połączenia TP i Centertela

Witucki: Koniec roku to realny termin połączenia TP i Centertela

WitekT 11 Kwietnia 2013 17:22

2 7

Koniec 2013 roku jest realnym terminem na połączenie Telekomunikacji Polskiej z Centertelem. Nie podjęto jeszcze ostatecznie decyzji jak będzie nazywała się nowa spółka, a sam proces nie będzie kosztowny, bo od 2008 roku wprowadzono wiele unifikacji jeżeli chodzi o stanowiska - mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Maciej Witucki, prezes telekomu.

Decyzja z biznesowego punktu widzenia jest dla nas bardzo ważna. Ułatwi komunikowanie się z rynkiem i sprzedaż klientom zintegrowanej oferty komórkowej i stacjonarnej, której synonimem jest Orange Open. Zmiana marki TP na Orange, dała nam w ubiegłym roku impuls oraz nowe możliwości. Po fuzji firm powinno być nam jeszcze łatwiej i skuteczniej sprzedawać usługi. Choćby, dlatego, że będziemy mogli bez spełniania dodatkowych warunków kierować całą, naszą ofertę do klientów obu firm. Dzisiaj wymaga to dodatkowej zgody klientów, co jest niewygodne i nieefektywne - mówi Witucki.




Jak dodaje, dla niego oznacza to także, że nie będzie podpisywał np. sterty umów pomiędzy TP i Centertelem w sprawie leasingu sieci telekomunikacyjnej, czy obsługi przez call center. Łatwiej będzie też innym menedżerom i pracownikom. Dodatkowe koszty to dostosowanie systemów IT, bilingów, ujednolicenie wzorów faktur i opłata za obsługę prawną.

Cele zapisaliśmy w naszym planie strategicznym, przedstawionym w lutym. W najbliższych trzech latach chcemy by 50% klientów abonamentowych korzystało z konwergentnej usługi Orange Open, łączącej produkty mobilne i stacjonarne - mówi Witucki.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

w sumie: 32
  • 0

    13. ~Loyd  2013-04-11 19:22:46  host: apn-95-40-80-170.dynamic.gprs.plus.pl

    Oczywiście, że to nie jest ofensywna taktyka rozwojowa !!! To jest DEFENSYWNA GRABIEŻ NARODOWA i jeszcze jedno Jurku, nie pisz na Jabczyńskiego, Jabłczyński, bo w tym momencie wszystkie nasze polskie jabłka i jabłonki mogą czuć się przez Ciebie obarżone ;-)))))))))))))))

  • 0

    14. ~Łysy  2013-04-11 19:25:59  host: apn-95-40-80-170.dynamic.gprs.plus.pl

    Jabczyński ma tyle samo wspólnego z jabłkiem co orange z pomarańczą, w pierszym przypadku jedno i drugie jest zielone, a w drugim przypadku pomarańczowe...........................

  • 0

    15. ~  2013-04-11 20:18:40  host: v42-02.opera-mini.net

    nowa spółka może się nazywać Orangutan & Telekompromitacja Polska,potem może rozdział na Orangutan i oddzielnie Telekompromitacja Polska żeby łatwiej było uniknąć płacenia podatków,może powstanie spółka SPAM odpowiedzialna za wydzwanianie po klientach innych sieci z propozycją przejścia do O gdzie ludzie którzy dzwonią i nakręceni jak automaty recytują ofertę bez pytania czy klient jest w ogóle zainteresowany,no ale chyba mają dużo numerów do obdzwonienia i może zależy im,żeby jak najwięcej godzin wygadać bo mogą mieć płacone od godziny + prowizja tylko,że prowizje są od klientów,którzy przejdą do tej sieci która w szczerym polu może zostawić klienta bez zasięgu

  • 0

    18. ~z  2013-04-11 20:43:56  host: route-bonin.komster.pl

    TP musi zniknąć źle się kojarzy razem z ludźmi byłego monopolisty .

  • 0

    19. ~  2013-04-11 20:58:47  host: v42-02.opera-mini.net

    18,co z tego że może logo TP zniknie jak ludzie np Witucki,Jabczyński zostaną i firma pod nowym logo będzie miała tą samą mentalność co TP że najlepiej żeby na rynku został tylko Orżnąć i kosmiczne abonamenty za prawie nic,zmiana logo nic nie da poza marketingiem i pozorami zmian jeśli na stołkach będą ci sami ludzie

  • 0

    20. ~  2013-04-11 21:01:37  host: v42-02.opera-mini.net

    a dział SPAM i firmy SPAM będą wydzwaniać i gadać jak najęci bez pytania czy chcesz słuchać i czy w ogóle interesuje cię Orżnąć

  • 0

    21. ~nazeer  2013-04-11 21:34:16  host: abxu239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ile pseudokreatywnych trolli na telepolis wyleglo... a kij wam w oko ;-) Jakże dotkliwie dowaliliscie prezesowi? Ile jadu wasze gruczoły wtloczyly w żyły rzecznika... zenada... zadnych merytorycznych uwag - same plwociny...

  • 0

    22.  2013-04-11 21:50:05

    nazeer: choć Twój komentarz niewiele ma wspólnego z tematem newsa, to zostawiam go, w PODPISUJĘ SIĘ POD NIM W PEŁNI. Ludzie w komentarzach zachowują się tak, jakby Ci ludzie z TP im rodziny wymordowali... Ciekawe czy na żywo tak z każdym rozmawiają...

  • 1

    23. ~la vie change avec Orange  2013-04-11 22:17:13  host: goliat.interkonekt.pl

    Wszystko co jest zamieszczone w wywiadzie Pana prezesa Wituckiego jest już wdrażane. Prowadzone są rozmowy by ograniczyć zatrudnienie do końca 2016 roku do 15 tysięcy pracowników. Zwolnione zostanie 7 tysięcy ludzi w przeciągu 4 lat. Firma szuka także inwestora dla kilku spółek. Jak już mówiłem na sprzedaż idzie Wirtualna Polska, Marketplanet, Exploris i Opco czyli sprzątaczki ochrona itp. Za kilka miesięcy firma przeniesie swoją siedzibę do nowego miasteczka gdzie będą wprowadzane ograniczenia. Zobaczymy co będzie dalej z tą firmą ale oszczędności są wprowadzane na każdym kroku. Cały europejski rynek telekomunikacyjny jest w opłakanym stanie z wyjątkiem dwóch skandynawskich koncernów Telenor i TeliaSonera. Warto także dodać, ze wszyscy mówią, że firma będzie się nazywać Orange Polska S.A .

  • 1

    24. ~la vie change avec Orange  2013-04-11 22:18:34  host: goliat.interkonekt.pl

    Myślę, że to nie koniec zwolnień i do końca 2020 roku w firmie będzie pracować maksymalnie 10 tysięcy ludzi.

  • 0

    25. ~:)  2013-04-11 22:24:21  host: 87-207-23-211.dynamic.chello.pl

    Ja podejrzewam ze cale Orange bedzie jedna placowka w Warszawie a reszta to firmy zewnetrzne ktore beda oplacali pracownikow w swoim zakresie. Tak jest najtaniej kazdy o tym wie. A z uslug do dzialu sprzedarzy z firmamiu zewnetrznymi napewno korzyta siec Play Plus T-mobile i Orange.

  • 0

    26. ~  2013-04-11 22:25:53  host: user-164-127-171-164.play-internet.pl

    Witek strona już działa https://www.klucz.net/OrderSIM

  • 0

    29. ~xs  2013-04-11 22:30:30  host: 178-37-203-125.adsl.inetia.pl

    Prawda jest taka że zwolnienia w telekomach są stałe. Rozpoczął Solorz w Polkomtelu teraz wykonuje to Orange w nieco bardziej szerszym zakresie bo TPSA nawet przy Polkomtelu bo była czysta komuna. T-Mobile też zapowiada 'optymalizacje' personalne (ale bez zbędnej reklamy).Efekt będzie łatwy do przewidzenia - zamykanie nierentownych punktów i nadmiarowych doradców którzy po prostu nie zarobią na siebie przy ciągle spadającym przychodzie. Klient pomarudzi trochę na obsługę ale i tak finalnie idzie tam gdzie ma grosz taniej.

  • 0

    30. ~telekompromitacja polska  2013-04-11 22:45:07  host: public-gprs206177.centertel.pl

    Nie będzie francuz pluł nam w twarz

  • 0

    31. ~Gtd  2013-04-12 06:13:23  host: v50-07.opera-mini.net

    Proponuje kołek w doopala-jak to kiedys ktos napisal-dla jab(ł)ka i prezesa.

  • 0

    32. ~  2013-04-12 07:10:03  host: v45-05.opera-mini.net

    poledzcie jakis dobry srodek na hemoroidy

  • 0

    33. ~r.  2013-04-12 11:38:29  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    I tak TP = Centertel, tak jest już od lat. Teraz trzeba to umocować prawnie.

  • 0

    34. ~jaro1410  2013-04-12 21:32:05  host: 37.31.143.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Marzenia to możesz i mieć a co z rzeczywistością .Rzeczywistość jest taka że TP to praktycznie bankrut który pociągnie Orange w dół. I jak to mówią będzie po ptokach i będziecie Prezesie realizować pierwotną strategie TP i Centertela cytuje "sprzedaż produktów finansowych i ubezpieczeniowych bo na transmiisji nie da się dzisiaj zarobić"

  • 0

    35. ~ktos  2013-04-15 00:16:58  host: 89-78-197-3.dynamic.chello.pl

    Nie wiem skąd ta teoria, że TP pociągnie centertela. Jest dokładnie odwrotnie, to część stacjonarna subsydiuje w ukryty sposób od lat część mobilną która to część doi ją jak tylko się da, pożyczki, tanie łącza, zarządzanie siecią PTK za frico itp.. itd... - wystarczy porównać płace.. Mogłoby się głupawe UKE temu przyjrzeć. Gdyby inwestowano w nowoczesną sieć dostępową i szkieletową i reklamowano telefon stacjonarny tak efektywnie jak bulgoczące to coś na GSM to inaczej by to wyglądało. UKE też ma tu swój udział dało pretekst zarządowi TP aby przez lata nie inwestował. Pytanko ? czy GSM będzie działał bez sieci stacjonarnej :))) albo może LTE ???. Jeszcze jedno, ciągle się nas koledzy z PTK pytają po co nam te linie abonenckie ?? oni przecież ich nie mają ha ha !!! I to jest poziom wiedzy wituckiego - facet ciągle zastanawia się jak się pozbyć central - przecież on sprzedaje usługi to po jaki bolszy mu centrale i inżynierowie ??? w końcu zatrudnił ostatnio paru wybitnych speców/od czego tam ?dlubania w nosie ??/ to ilu będzie musiał zwolnić aby im zapłacić. Teraz będzie sprzedawał prąd a może chrust ??? W. ty zajmij się sprzedażą wody sodowej.

  • 0

    36.  2013-04-17 15:17:48

    WitekT piszesz o planie strategicznym przedstawionym w lutym nie doszukałem się całej strategii wszystko co znalazłem to konwergencja gdzie coś więcej mogę doczytać?

Dodaj swoją opinię