Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witek nadaje #33: o historii automatów z Wojtkiem Jabczyńskim z Orange

Witek nadaje #33: o historii automatów z Wojtkiem Jabczyńskim z Orange

WitekT 6 Października 2016 11:58

7 0

Do końca 2017 roku Orange zlikwiduje wszystkie automaty wrzutowe. Nam udało się jeden odzyskać, porozmawiać na ten temat z Wojtkiem Jabczyńskim, rzecznikiem telekomi, a także... zrobić pierwszy we wszechświecie unboxing automatu Ascom eXANTO!


 

Zobacz: Orange likwiduje budki telefoniczne.


Zobacz: inne filmy z kategorii Witek nadaje




Źródło tekstu: wł     

w sumie: 51
  • 1

    32.  2016-10-06 14:28:39

    30 - powiedz - ile tych budek by musiało być, żebyś w obcym mieście ratował swoje albo innych życie? Jak daleko jedna od drugiej?
    Powiedz, czy kiedykolwiek interesowałeś się lokalizacjami budek w swoim mieście? A jeśli były jeszcze - kiedykolwiek w sytuacji ratowania życia lub chociaż innej ważnej sprawie - zastanawiałeś się do której polecisz?
    Naprawdę szkoda gadać...

  • 0

    33. ~pabloki  2016-10-06 14:31:50  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    ludki a może oni przez ta utawe terrorystyczna nie zezwalają na połaczenia bo nie można zidentyfikować osobnika. wiem wiem numer imei . ale co jesli kupi tandetny za 60 zł i zrobi żart i wyrzuci nie wkładając żadnej sim do niego a płacił będzie gotówką w dodatku zleci komuś zakup?

  • 1

    34.  2016-10-06 14:33:51

    A powiedz 30... Jak na wsi wypadek się zdarzy? A wieś ma 3 km wzdłuż drogi tylko nie licząc odnóg po kilometr i więcej w pola - co ile taka budka powinna stać?
    Powiedz - jak sobie 30 lat temu radzili, kiedy telefon w kółku rolniczym albo u sołtysa tylko był - a sołtys w polu, dom zamknięty?
    Nie wiem - każdy podobno ma telefon przy *** ale każdy widzi problem z darmowym numerem alarmowym... Pogięło Was wszystkich?

  • -1

    35.  2016-10-06 14:34:57

    33 - spróbuj - bo widzę lubisz doświadczenia - i daj znać ;-)

  • -1

    36. ~pabloki  2016-10-06 14:40:40  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    34 zapalali gromnicę ,wznosili prośby błagalne i czekali na cud . była większa śmiertelność.

  • 0

    37. ~pabloki  2016-10-06 14:41:37  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    35 ale co mam próbować?

  • 1

    38. ~Onn  2016-10-06 14:46:12  host: atn77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @wlo po co karmisz trolla? Ostatnio przerabiałem sytuację wypadku przy pracy. Miejsce akcji wytwórnia konstrukcji stalowych. Pracownik miał przyciśniętą dłoń przez kontener. Żywy, przytomny, lekko krwawiący z otartej skóry ale wijący się z bólu. Po paru minutach od zdarzenia pod zakład podjechało dosłownie: 6 karetek pogotowia, wóz ratownictwa technicznego i... 2 radiowozy policyjne! Dlaczego tak się stało? Bo co drugi gamoń zamiast zająć się pracą, wyciągnął telefon i zadzwonił pod 112. A tam dyżurni uznali, że nastąpiła katastrofa jakich mało!!! No fakt gdyby była tylko jena budka do dyspozycji by nie było takiego cyrku.

  • -1

    39.  2016-10-06 14:49:20

    38 - jesteś pewien? A może kolejka by się ustawiła? ;)
    37 - no jak co? Do konkretnego Twojego pomysłu się odniosłem - kup tandetny telefon i przetestuj identyfikację osobnika ;-)

  • 1

    40.  2016-10-06 14:55:31

    jarekt: luz. :-) Lepiej nam coś podrzucić drugi raz niż coś mielibyśmy przeoczyć. Dzięki! :-)

  • 0

    41. ~pabloki  2016-10-06 15:08:53  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    38 a nie było tak że po prostu każdy operator 112 nie ma łaczonych zdarzeń i każdy podjął działnia zgodne z procedurą?zróżnicowanie służb mogło wynikać z róźnych opisów sytuacji przez zgłaszających.

  • 1

    42. ~  2016-10-06 15:41:59  host: 188.146.149.29.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Budki powinny pozostać w niewielkiej liczbie, bo zawsze może się zdarzyć potrzeba wezwania służb ratunkowych, a telefon komórkowy może być np. rozładowany.

  • 1

    43.  2016-10-06 16:14:47

    @38Niezły wałek.... jak dzwonisz na 112 i wskazujesz że nastąpił jakiś wypadek to oni zapisuja adres w systemie z opisem co sie stało i wtedy jak kolejni dzwonią i informują o zdarzeniu to operator 112 juz widzi że np karetka 1 została wysłana wobec czego kolejne karetki nie sa wysyłane. No chyba ze ci pracownicy jak dzwonili mowili o "katastrofie" i "wielu poszkodowanych" ale to wtedy wina zgłaszających a nie tego ze budek nie bylo

  • 2

    44.  2016-10-06 17:00:03

    @30 W większości pojazdów naładujesz bez problemu telefon. Samochód, autobus czy pociąg nie jest chyba ci obcy. Są jeszcze powerbanki i wymienne baterie. Wystarczy się tylko dostosować.

  • 1

    45.  2016-10-06 18:27:36

    42 - a w budce może być akurat zerwany kabel albo wyrwany klawisz 1 ;-)

  • 0

    46.  2016-10-06 21:00:27

    To były czasy. Pierwsze Ascomy i to w kolorze białym. A ze srebrnych dzwoniło się ciągle za darmo na jednym z patentów z tone dialerem. Chciałoby się powiedzieć stare dobre czasy, ale dobre to one nie były skoro minuta połączenia kosztowała 1,70 i opłacało się iść 150 m do budki żeby wykonać dłuższą rozmowę, bo będzie za darmo. A teraz wystarczy żeby obie osoby miały dostęp do internetu i można gadać ile się chce.

  • 1

    47.  2016-10-06 21:02:12

    A i niebieskie Urmety nie były na monety, więc gafa praktycznie w pierwszym zdaniu. Żaden Urmet w Polsce nie był na monety, jedynie pojedyncze jajka gdzieś testowali w Warszawie.

  • 2

    48.  2016-10-06 21:09:12

    Mogli byście zrobić licytację charytatywną tego automatu. Rozważyłbym kupno.

  • 1

    49. ~vainglorious  2016-10-07 01:55:10  host: user-94-254-131-59.play-internet.pl

    Wojtek nie rozróżnia cyfr od liczb

  • 0

    50. ~Do Witka  2016-10-08 13:35:53  host: 84-10-54-235.static.chello.pl

    Witek, a czy możesz zapytać Orange dlaczego tak bardzo utrudniała korzystanie z automatów, poprzez wymianę kabin na półotwarte (gdzie przez szum ulicy nic nie było słychać) a przede wszystkim DLACZEGO NIE WPROWADZONO PŁATNOŚCI BILONEM? Wszyscy są przecież zgodni co do tego, że kart telefonicznych nie można było nigdzie kupić a jeśli nawet, to miały śmiesznie niski okres ważności.

  • 0

    51. ~dfgg  2016-10-14 12:54:54  host: 78-11-68-206.static.ip.netia.com.pl

    Guzik prawda, unboxing i prezentacja eXanto był już na Woodstoku w tym roku ;)
    I dużo wcześniej, chociaż już mniej legalnie.

Dodaj swoją opinię