Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witek nadaje #30: o planach Lenovo w Polsce z Danielem Malakiem

Witek nadaje #30: o planach Lenovo w Polsce z Danielem Malakiem

WitekT 23 Czerwca 2016 13:22

3 1

Boom na tablety jeszcze nie mija, bo choć sprzedaż jest ciągle duża, to rok do roku delikatnie spada, o 5% - mówi w Witek nadaje Daniel Malak z Lenovo Polska. IDC szacuje, że w tym roku na polskim rynku nabywców znajdzie 2,05 mln tego typu urządzeń.

Tablety poniżej 150-200 euro mają ponad połowę udziałów w rynku, który jest bardzo sezonowy. Święta, komunie, wakacje, powrót do szkoły - to w tym czasie rośnie sprzedaż. Jak mówi Daniel Malak, tablety nie podzielą losu notebooków, ale ewaluują w stronę zaawansowanych urządzeń 2 w 1.

W tym roku Lenovo ze swoimi smartfonami chce być w pierwszej piątce na polskim rynku, a w przyszłym - w pierwszej trójce. 30% ma stanowić wyższa półka urządzeń sprzedawanych pod marką Moto.




PS. Tak, dźwięk jest lepszy. Tak, kupiliśmy mikrofon. ;-)

Zobacz: inne filmy z kategorii Witek nadaje

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: witek nadaje | moto | lenovo | daniel malak

w sumie: 19
  • 0

    1. ~moto  2016-06-23 13:38:48  host: user-94-254-129-3.play-internet.pl

    pytanie jest jedno. dlaczego lenovo po wykupieniu motoroli wykancza ta marke ? coraz słabsze produkty i rozmienianie na dobre

  • 0

    2.  2016-06-23 13:39:48

    1: Motorola na drobne to się rozmieniła już dawno, zanim przejęło ją Lenovo.

  • 0

    3. ~moto  2016-06-23 13:50:35  host: user-94-254-129-3.play-internet.pl

    mylisz sie witia. rynek usa i tamtejsza ekspansja lenovo a która nie moze utrzymywać wewnętrznej konkurencji w firmie. dlatego produkty moto musza być słabsze . zreszta nawet nie sa sygnowane znakiem motoroli a jakimis zamiennikami.

  • 0

    4.  2016-06-23 13:53:37

    moto: dobra, poczekaj - jeszcze raz napisz co masz na myśli, używając znaków przestankowych, bo ni cholery nie kumam. ;-)

  • 0

    5.  2016-06-23 13:54:02

    @2 No, nie aż na takie drobne. Motorola solutions jest więcej warta od KGHM na przykład. W KRK daje pracę ~1200 ludziom, a średnia pensja jest znacznie powyżej średniej krajowej którą i tak osiąga pewnie 30% Polaków.

  • 0

    6.  2016-06-23 13:55:11

    Pragmatyk: my tu mówimy o marce (szczególnie w segmencie B2C), a nie o firmie jako takiej. ;-)

  • 0

    7. ~moto  2016-06-23 13:58:30  host: user-94-254-129-3.play-internet.pl

    znaków przestankowych jest tyle ile wymaga poprawne pisanie. prosze nie wzywaj cholery bo złego kusić nie należy : )

  • 0

    8.  2016-06-23 13:59:55

    moto: to rozwiń w takim razie myśl z komentarza #3, bo nie nadążam. ;-)

  • 0

    9. ~Master Chief  2016-06-23 14:31:44  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    Akurat mam w planach laptopa Lenovo ;)

  • 0

    10.  2016-06-23 14:50:38

    @9 Seria godna uwagi to Thinkpad

  • 0

    11. ~=÷×  2016-06-23 14:58:42  host: n24-03-09.opera-mini.net

    Treść wiadomości. ×/× przestancie denerwowac Witka do cholery. Przeciez bedzie tylko do 30 czerwca. Potem awansuje do jasnej cholery!

  • 0

    12.  2016-06-23 15:00:59

    11: a co to za magiczna data ten 30 czerwca? I gdzie mam awansować? Powinienem wyprasować garnitur? ;-)

  • 0

    13. ~Marcin  2016-06-23 15:19:51  host: host183-52-105-86.static.arubacloud.de

    Ale gość pierd..i o tych tabletach i ich przekątnych. Nie każdy chce mieć w notebooku ekran 11 cali, ja mam ultrabooka 15 cali i chętnie zmienię go na 17 calowego.

  • 0

    14. ~=÷×  2016-06-23 15:43:35  host: n26-04-05.opera-mini.net

    Treść +12
    Witku, niepotrzebnie skasowales. Wstydz sie, juz nie wysle nic na o2. Dzien Ojca warto znac!
    .

  • 0

    15.  2016-06-23 15:46:52

    14: niezbyt wiem o co chodzi z o2... Więc może zakończmy tę dyskusję?

  • 0

    16. ~temida  2016-06-23 16:58:45  host: user-94-254-129-105.play-internet.pl

    at11. witku nie martw sie o garnitur. tam gdzie awansujesz daja garnitury. właściwie to nie do końca jest garnitur bo ubranie w paski. daja tez bizuterie i dla ciebie przewidziano ...obrączki na rączki

  • 0

    17. ~wiktor  2016-06-23 19:32:44  host: 107.80.54.194.static.server.ua

    at16. to pewne wiadomości ? a wiec dzien konczy sie dobrze.

  • 0

    18.  2016-06-23 21:58:27

    Mówcie co chcecie, na bank kupię kolejny tablet. Nie wiem czy będzie to Lenovo czy coś innego, ale na pewno coś co zastąpi moją starą 15 calową padakę ze strasznym ekranem.

  • 0

    19. ~  2016-06-26 17:49:32  host: chaos.tpnet.pl

    1. To panowie sobie pogadali o ewaluacji:

    ewaluacja «określenie wartości czegoś»

    sjp.pwn.pl/sjp/ewaluacja;2557271.html

    2. Dźwięk nadal zbierany ze studia - dudni jak w studni.

    3. Czołówka i zakończenie z pięć razy głośniejsze - umarłego może przebudzić.

Dodaj swoją opinię