Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witek nadaje #29: wraz z Łukaszem Decem o ustawie ws. PEM z Jerzym Żurkiem

Witek nadaje #29: wraz z Łukaszem Decem o ustawie ws. PEM z Jerzym Żurkiem

WitekT 27 Maja 2016 14:19

4 3
Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło prace nad Ustawą o wpływie emisji elektromagnetycznej na zdrowie i życie ludzi. Co to za ustawa? Co będzie zawierała? Kto bierze udział w jej tworzeniu? Jak to wygląda na tle Europy?

Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w najnowszym odcinku Witek nadaje, w którym Witek wraz z Łukaszem Decem z TELKO.in rozmawiają z Jerzym Żurkiem. dyrektorem państwowego Instytutu Łączności.

Zobacz: inne filmy z kategorii Witek nadaje



Źródło tekstu: wł     

w sumie: 30
  • 0

    11.  2016-05-27 17:04:31

    9: na widok wpływu nie mam - taką mam twarz i tyle. ;-) A nad dźwiękiem popracujemy.

  • 0

    12.  2016-05-27 17:05:10

    I dlatego myślę, ze ta ustawa to tylko obiecanki cacanki ;-) Owszem - mogą "wyprowadzić" z przepisów środowiskowych i behapowskich te aspekty do oddzielnego aktu prawnego, ale nie ma szans by coś nowego zrobili.
    Mapy? Tak jak mapy hałasu? Śmieszne. Ciekawe kto za to zapłaci?
    Dzisiaj służby mające ustawowy obowiązek kontrolować stan środowiska nie mają kasy na sprzęt (a jak już w Krakowie ktoś miasto dofinansowało zakup lepszego sprzętu to wszystkie gazety musiały o tym napisać), a mają mieć za rok, dwa czy trzy, kiedy - co akurat jest wskazane - Instytut opracuje lepsze niż obowiązujące referencyjne metodyki badawcze? Nie sądzę.

  • -2

    13. ~rumpel XXL  2016-05-27 17:43:35  host: apn-31-0-8-150.dynamic.gprs.plus.pl

    Dwa grubasy ledwo mieszczą się na kanapie plus trzeci grubas ledwo wcisnal się w fotel. Czas chyba zainwestować w nową scenografię bardziej dopasowana do rozmiarów prowadzącego/ych i gości. Ps. Zgarneliscie grubą bańkę za sprzedaż telepolis i na prawdę nie stać Was na kupienie porządnego mikrofonu ???

  • 0

    14. ~Witek  2016-05-27 18:06:31  host: n08-03-01.opera-mini.net

    rumpel ale Witek ma racje @2 to jest fachowiec i to jest nagranie do D U P Y

  • -4

    15.  2016-05-27 18:15:54

    Badania na szczurach pokazały w końcu prawdę - telefony powodują raka !!! http://tlp.is/a0a

  • -2

    16. ~gosciu  2016-05-27 18:19:06  host: 2.25.4.84

    Nie no "pelen profesjonalizm" - juz lepiej bylo zrezygnowac z kamery a zainwestowac w mikrofony i zmiast filmow umieszczac samo audio

  • 4

    17. ~15  2016-05-27 18:36:54  host: n16-10-06.opera-mini.net

    Treść wiadomości. @15. ciekawa wiadomosc. Ja uzywam tez telefonu do zabijania much i mrowek. Wlaczam. niebezpiecznik i tel. klade na stole. Po 15 min. nie mam juz mrowek i much - leza obok tel.

  • 0

    18.  2016-05-27 18:39:40

    rumpel XXL: ależ Cię kompleksy zżerają, że aż nam do portfela zaglądasz. :-) Ale fajnie, fajnie, w końcu się dorobiłem psychofana! :-)

  • 2

    19. ~  2016-05-27 19:18:09  host: public-gprs361225.centertel.pl

    Hahaha - czekałem na komentarz świrniętego Spacedust-a i się nie zawiodłem. Koleś jest opętany, wszędzie widzi zabójcze promieniowanie, nawet telewizor atakuje go bzyczeniem sygnału z BTS-a - poczytajcie na forum :D Niezły świr.

  • 0

    20. ~gosciu  2016-05-27 19:32:48  host: 2.25.4.84

    @19 - nie popadajmy w paranoje. Z drugiej strony nie ma sie co dziwic promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe i w tym temacie nie ma dyskusji. Wszystkim ktorym ono totalnie nie przeszkadza zadam proste pytanie - czy czheli by mieszkac naprzeciwko BTS'a, lub w pezposrednim sasiedztwie lini wysokiego napiecia, pewnie malo chetnych sie znajdzie. Ale juz oceniac osobe ktora ma taka "przyjemnosc" i protestuje jest o wiele latwiej. Skoro sa normy to oznacza ze nie jest to do konca takie bez wplywu. Z drugiej strony kazdy chcialby miec dobry zasieg.

  • 1

    21.  2016-05-28 00:42:43

    @20 Jak ci nie pasuje to uciekaj na wieś. Ja mam 100 metrów do btsa Orange, 200 metrów do komina elektrociepłowni. 800 metrów do autostrady. Słupy z linii wysokiego napięcia i wiatraki też są niedaleko. Nie narzekam. Mieszkam w mieście i wiem z czym to się wiąże. Nikt u mnie nie protestuje. LTE jest w całym mieście.

  • 0

    22.  2016-05-28 17:31:11

    słoneczny...
    Na wsi będzie miał świeże powietrze... prosto z obory albo chlewni.
    Nie wiadomo co mniej szkodzi ;-)

  • -2

    23. ~  2016-05-28 18:41:56  host: 89-64-28-151.dynamic.chello.pl

    21. Ty nie udzielam komuś rad bo nikt o to Ciebie nie prosił. Napisał prawdę i tyle a to że Ty nie zwracasz na tobuwagi,tobtwoja sprawa. Jak dla mnie to możesz w pokoju mieć btsa i autostradę pod oknem. Nie oczekuj tylko że każdy tak musi chcieć.

  • 1

    24. ~  2016-05-28 18:45:57  host: 89-64-28-151.dynamic.chello.pl

    Ciekawe dlaczego nikt nie podważa ustalonego poziomu napięcia bezpiecznego, przecież to też tylko normy ustaliły, na które nie ma co zwracać uwagi. Czyżby dla tego ze każdy z Was doznał porażenia prądem i odczuł na własnej skórze a działanie mikrofal nie jest odczuwalne od razu? W jedne normy wierzycie a w inne już nie, z czego wynika tak różne podejscie?

  • -1

    25. ~24  2016-05-28 19:57:49  host: n26-03-10.opera-mini.net

    24. Brak znajomosci podstaw elektrotechniki jak rowniez promieniowania elektromagnetycznego. Inaczej trzeba dokonac porazenia pradem i inaczej porazenia napieciem.

  • -1

    27. ~  2016-05-28 23:46:51  host: 89-64-28-151.dynamic.chello.pl

    24. Słucham wykładu w takim razie. Tylko tak żeby było widać różnice zachowując kontekst tematu newsa.

  • 0

    28.  2016-05-29 23:58:05

    25: Brakiem znajomości elektrotechniki, to się popisuje gamoń z 25. :)
    27: Różnic nie ma - normy to normy, gamoniu. :)

  • 0

    29. ~28  2016-05-30 07:37:45  host: n29-04-07.opera-mini.net

    28. Tu masz racje ciemna maso! I nie powinni tego tematu tutaj na telepolis poruszac!!!!!!!!!

  • 0

    30. ~do Wlo  2016-05-30 08:17:03  host: n19-09-07.opera-mini.net

    @22. Wlo zadne powietrze z tych pomieszczen nie szkodzi. Ty przeciez nawet jadasz posilki nawozone z tych pomieszczen - oczywiscie po nawozeniu. uprawnej roli i wyprodukowanej zywnosci.!!!!!!!!#

  • 0

    31. ~Master Chief  2016-05-30 09:02:32  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    @WitekT, patrząc po mowie niewerbalnej twojego Kolegi, to mieliście tą kanapkę zdecydowanie za ciasną na dwie osoby.
    Pozdrawiam.

Dodaj swoją opinię