Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witek nadaje #28: o prepaidach dla młodych z Julią Pawlicką i Karoliną Walo

Witek nadaje #28: o prepaidach dla młodych z Julią Pawlicką i Karoliną Walo

WitekT 18 Maja 2016 16:28

6 7

Plush, Nju mobile, Heyah, Red Bull Mobile, Virgin Mobile, Mobile Vikings - wszystkie te marki łączy ten sam segment klientów, do których kierują ofertę. To młodzi, aktywnie korzystający z internetu i komunikatorów, ceniący sobie wolność. O tym w dzisiejszym odcinku Witek nadaje.



Zobacz: inne filmy z kategorii Witek nadaje




Źródło tekstu: wł     

w sumie: 22
  • 5

    3. ~pabloki  2016-05-18 16:51:35  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    Witek gdzie masz na sobie mikrofon bo Ciebie słychac tak samo z" daleka " jak te panie. mam wrażenie że te mikrofony to atrapy.

    poza tym te panie spięte jak na dywaniku u przesa nie dorównały swobodzie wywiadu z GPO.

  • 4

    4. ~  2016-05-18 16:53:58  host: public-gprs384398.centertel.pl

    Jedna blondynka by sobie nie poradziła. Dlatego są wyjątkowo dwie. XD

  • 1

    5.  2016-05-18 16:54:10

    pabloki: niestety, mamy problem z dźwiękiem. Może niedługo się poprawi...

  • 5

    6. ~me  2016-05-18 16:56:35  host: 115-65.echostar.pl

    A czy bardziej dojrzały człowiek nie może korzystać aktywnie z oferty na kartę? Musi mieć abonament? Niby po co? Żeby więcej z niego doili?

  • 4

    7. ~me  2016-05-18 17:09:25  host: 115-65.echostar.pl

    Impakt? Naprawdę? Nie można normalnie "wpływ", "oddziaływanie" itp?

  • 0

    8. ~Piotrek  2016-05-18 17:14:27  host: public-gprs361206.centertel.pl

    Witek jaka przyszłośc rysuje się przed markami dla młodych gdy wprowadzą obowiążkową rejestrację sim? Zapewne wpłynie to negatywnie na ilość sprzedawanych starterów ale czy zachwieje ofertą tak że takie marki mogą zniknąć z rynku?

  • 1

    9. ~Calm7  2016-05-18 18:12:49  host: dkf140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam Mini Maxa w Play i prowadzę biznes, abonamentów nie cierpię.

  • 3

    10. ~darek  2016-05-18 18:46:03  host: user-94-254-241-103.play-internet.pl

    witek coraz bardziej wprawiony w wywiadach

  • 0

    11. ~  2016-05-18 19:23:54  host: user-94-254-129-135.play-internet.pl

    Panie Witku to jak to będzie będą te karty wyłączać jak nie zarejestruję do 31 grudnia 2016?

    Już nawet naganiacze na Allegro do mnie piszą żeby karty kupować bo są bez rejestracji i rzekomo nie trzeba ich będzie rejestrować w co oczywiście nie wierzę.

  • 0

    12. ~Witek  2016-05-18 19:53:03  host: n25-06-03.opera-mini.net

    Witek, czy moźesz załączać inne selfie?

  • 0

    13. ~tepsa  2016-05-18 21:01:57  host: 89-76-247-193.dynamic.chello.pl

    10:20 "nielimitowane w tepsie" :)

  • 1

    14.  2016-05-18 23:37:43

    W sumie brzmi nie najgorzej (ta rejestracja). Prepaida dalej kupimy wszędzie ale doładować go będzie trzeba z banku żeby zadzwonić :) Ustawa anty terrorystyczna... to ma strasznie dużo z terroryzmem wspólnego :/
    @11 pewnie je "zamrożą" (na rok ?) i odblokują po rejestracji :) Po nowym roku na allegro może nawet więcej kart się pojawi, bo tym którym zablokowali a dalej nie chcą zarejestrować będzie się chciało karty ze środkami na nich odsprzedawać.
    Gorzej później, z kartami na których np są nabite pakiety internetu i odsprzedawane na allegro. Ciężko je będzie sprzedawać bez możliwości robienia cesji na odległość.

  • 1

    15. ~Centurion  2016-05-19 11:48:18  host: public-gprs375826.centertel.pl

    W powyższym wywiadzie panie z jednej strony zdają sobie sprawę, że ten bezsensowny obowiązek rejestracji kart prepaid będzie ogromną weryfikacją ilościową dla rynku usług telekomunikacyjnych na kartę. Z drugiej strony jedna z pań wyraziła dość złudną nadzieję, że klienci będą mieć motywację do rejestracji numeru żeby móc korzystać z telefonu.
    Dla statystycznego klienta rejestracja jednej karty sim (z głównym nr) to mniejszy problem, ale wystarczy zajrzeć chociażby w raporty GUS, czy rozejrzeć się dookoła żeby zdać sobie sprawę, że na jednego użytkownika (nie mylić z obywatelem - bo np. małe dzieci z zasady nie są użytkownikami telefonów komórkowych ;-) przypada więcej niż jedna karta SIM. Co więcej, jest spora grupa osób (zwłaszcza wśród odwiedzających telepolis i inne tego typu serwisy), którzy korzystają z wielu kart SIM jednocześnie. Wątpię żeby znalazło się wśród nich wiele osób, które zarejestrują wszystkie (bądź większość) kart SIM przez siebie użytkowanych.
    Stąd też myślę, że przymus rejestracji kart SIM spowoduje duże spustoszenie w bazach prepaidowych operatorów.

  • -1

    16.  2016-05-19 13:20:26

    @Centurion Dokładnie tak jak piszesz, dodatkowo dodam że jest całkowicie bezsensowny jak i ta cała "ustawa terrorystyczna" (robiąca terrorystów z normalnych ludzi). Wiele kart nie zostanie zarejestrowanych i w konsekwencji wyłączonych, stracą wszyscy.
    A do pań z wywiadu: Prepaidów nie używają tylko młodzi, "wolni" itp. tylko wszyscy którzy nie chcą lub nie mogą mieć abonamentów lub zwyczajnie prepaid jest dla nich korzystniejszy.

  • 0

    17.  2016-05-19 15:23:58

    Ja obstawiam, że T-mobile straci najwięcej użytkowników prepaid. Sam mam ich 2-3 karty, które dawali za darmo, nie zamierzam ich rejestrować, a nawet po odcięciu ponad 2 mln użytkowników ich arpu na karte dalej wynosiło 7 zł, więc jeszcze sporo mają martwych dusz :p

  • 0

    18. ~Mar-cell  2016-05-19 18:45:53  host: user-164-126-182-197.play-internet.pl

    @17. Ja natomiast obstawiam, że najwięcej użytkowników prepaid, po tej wymuszonej rejestracji kart SIM straci nie tylko T-Mobile, ale także Play. To właśnie w Play jest chyba najwięcej - ładnie to ujmując - klientów wrażliwych na wszelkie niekorzystne zmiany (czyli kombinatorów ze zgromadzoną sporą ilością kart SIM, gotowych zrezygnować z numeru, gdyby byli na tym stratni choćby te kilka zł). Oni na pewno nie zarejestrują wszystkich swoich nr posiadanych w Play.

  • -2

    19. ~zibi  2016-05-20 13:31:46  host: 193-22-83-73.komster.pl

    Przestrzegam przed Orange obecnie wypycha klientów na silę,mogę podać szczegóły co wyprawiają ale nie publicznie, sprawdzajcie co wam aktywują i twardo reklamujcie jeśli jesteście pewni swego.

  • 0

    20. ~  2016-05-21 12:41:13  host: gaja.tpnet.pl

    Tradycyjnie fatalny dźwięk - chyba zbierany ze studia przez kamerę. No i czołówka z 10 razy głośniejsza.

    Kupcie normalne mikrofony i poróbcie testy przed nagraniem.

  • 0

    21.  2016-05-22 20:44:29

    Rejestracja kart prepaid - powoli utopi ten rynek. W duzej mierze po to wlasnie ludzie kupuja prepaid, zeby sie nie wiazac na stale - nawet za pomoca danych osobowych - z uslugodawca sieci komorkowej. Jaki sens bedzie mialo posiadanie zarejestrowanego prepaida - ktorego warunki obecnie juz odstaja od tanszych ABO ? Zaden. Mozna sie sprzeczac - ale do tego to doprowadzi. Czesc oczywiscie te prepaidy porejestruje. Ale sam widzac po sobie - wiekszosc mi przepadnie. Zostawie jeden glowny ABO i byc moze - ale to byc moze, przeniose kolejny prepaid na ABO. A z prepaid skoncze.
    W mojej ocenie pomysl troche debilny. Owszem sa za i przeciw - ale np jesli ktos kupuje nr tylko i wylacznie do jednego czy dwoch ogloszen wystawianych incydentalnie - to nie bedzie go przeciez rejestrowac. A takich przypadkow mozna mnozyc.
    Ogolnie - prepaidy mocno dostana po tylkach.

  • 0

    22. ~mnm  2016-05-22 21:10:24  host: 178-214-150-141.internetia.net.pl

    22@Czy ja wiem ?Za 9zł mam ofertę w fakcie na kartę która w 100% pokrywa moje potrzeby, a dla mnie dużo wygodniejsze jest kupić ticet z doładowaniem ,niż czekać na fakturę by potem ją zapłacić przelewem...Wujek mój ma abo za które płaci tyle samo co pakiet w fakcie za 19zł z tym że w fakcie oprócz minut są jeszcze smsy i mb ,bo w abo wujka tego brak,a sporo osóbs szczególnie starszych) jest jeszcze na abonamentach które wcale nie są lepsze niż karta

Dodaj swoją opinię