Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witek nadaje #24: o przyszłości telewizji z Michałem Paschalisem-Jakubowiczem

Witek nadaje #24: o przyszłości telewizji z Michałem Paschalisem-Jakubowiczem

WitekT 4 Kwietnia 2016 09:41

7 0

Jaka przyszłość czeka telewizję linearną? Co z multimedialną wojną pomiędzy dekoderami a telewizorami? Czy w telewizji Orange doczekamy się (i kiedy) treści 4K? Między innymi o tym Witek nadaje z Michałem Paschalisem-Jakubowiczem, członkiem zarządu Orange odpowiedzialnym za marketing.



Zobacz: inne filmy z kategorii Witek nadaje




Źródło tekstu: wł     

w sumie: 22
  • 1

    3.  2016-04-04 10:15:58

    Telewizja płatna i dodatkowe dekodery w postaci np. Liveboxa staną się niedługo oldfashion i utracą sens, przeciętnemu użytkownikowi wystarczy zwykła telewizja linearna (bezpłatna, naziemna) plus programy nielinearne przez Internet (Netflix, Youtube itp.) - co jest dużo tańszym i prostszym rozwiązaniem. Przy płatnej TV pozostanie garstka fanów ligi hiszpańskiej czy angielskiej czy NBC lub boksu, choć jak się uprzeć to to też można oglądać w Internecie. Dodatkowy dekoder do podłączenia z telewizorem stanie się zbędny, wystarczy sam telewizor z łączem do Internetu.

  • 0

    4. ~  2016-04-04 10:18:49  host: user-94-254-227-104.play-internet.pl

    większość użytkowników telepolis wie że tmobile pachnie trupem! xdxdxd

  • 0

    5. ~Nick  2016-04-04 10:25:05  host: n25-06-12.opera-mini.net

    znowu brak linka do yt, obsadzony na stronie gotowiec nie wyświetla się na mini operze.Taki wielki problem dodać linka dla wersji mobilnej.

  • 1

    6.  2016-04-04 10:35:04

    Nick: zachęcamy do subskrypcji kanału telepolisHD w aplikacji YT. Nic wtedy Cie nie ominie. :-)

  • 1

    7. ~  2016-04-04 10:59:21  host: user-94-254-241-234.play-internet.pl

    Tylko dlaczego (chyba) żaden z operatorów telewizji nie ma w ofercie możliwości oglądania telewizji przez internet? Raz, że zyskujemy mobilność, dwa - można zdecydowanie częściej korzystać = więcej obejrzanych reklam. Czy to jest jakiś wielki problem?

  • 0

    8. ~m@zi  2016-04-04 11:19:46  host: 088156129188.dynamic-ww-1.vectranet.pl

    Niedługo kończy się umowa z nc+ i zastanawiam się nad alternatywą...
    Orange ma nawet ciekawą propozycje telewizyjną... Gdyby nie fakt że internet mam z vectry to może bym i wziął.
    A takie serwisy typu telewizjada.net nie są żadną alternatywą, kiedyś chciałem sprawdzić podczas dobrego meczu to nie ma szans na normalne oglądanie.... Więc lepiej normalna telewizja z kabla bądź przez satelite...

  • 2

    9.  2016-04-04 11:29:27

    Zdecydowanie jestem zniechęcony do tradycyjnej TV, przez setki reklamowego spamu. Internet i dvb-t w zupełności mi wystarczają. Gdyby "Witek nadawał" w tvn pewnie bym nie dotrwał do końca bloku reklamowego. Mam nadzieję, że tv linearna zdechnie w tym dziesięcioleciu, a prawdziwe 4k będzie tylko przez VOD online.

  • 0

    10. ~gość  2016-04-04 11:41:17  host: public-gprs516420.centertel.pl

    Telewizja i radio zwłaszcza komercyjne to niekończące się pasmo reklam przerywane "wiadomościami" o profilu politycznym zawsze z godnym z panującą w danym czasie władzą. Telewizja naziemna mogłaby kompletnie nie istnieć dziś, wiele osób nie zauważyłoby nawet, zajmuje to duże części widma radiowego i nadaje ten spam reklamowy, częstotliwości pod internet i telefonię!

  • 1

    11. ~4  2016-04-04 13:01:42  host: n23-02-01.opera-mini.net

    Treść wiadomości. 4. a czy o telemasz takie samo zdanie?

  • 2

    12. ~  2016-04-04 13:07:30  host: public-gprs4775.centertel.pl

    Do 7. W upc możesz oglądać dodatkowo tv przez internet

  • 1

    13.  2016-04-04 13:14:40

    Orange kiedyś można było odbierać na module CI. W sumie kto ma jeszcze białą kartę, to nadal może. Mogliby się ogarnąć i umożliwić działanie czarnych kart na Viaccess Secure Camie. Karta byłaby zabezpieczona przed sharingiem, a jednocześnie działałaby na modułach z wolnego rynku. A skoro moduły byłby na wolnym rynku, to Orange nie musiałoby nawet parać się ich dystrybucją.

  • 0

    14. ~  2016-04-04 14:10:31  host: 168.235.206.65

    4. No to czekamy do 30 czerwca br.

  • 1

    15.  2016-04-04 18:46:35

    Ja praktycznie już przestałem oglądać tradycyjną TV. Kiedy bym nie włączył to lecą reklamy. Ostatnio zredukowałem ilość kanałów w mojej kablówce do minimum. Przestawiłem się na Youtube, HBO GO, a ostatnio Netflix. Oglądam co chcę, kiedy chcę i bez ogromnej ilości reklam.

  • 1

    16.  2016-04-04 20:16:41

    Na dziś set top box powinien mieć:
    1) Dekodowanie Video w tym 4k 60fps HEVC/VP9 łącznie z 10-bit, czyli z łączem HDMI 2.0
    2) NAS Serwer, z możliwością instalacji dysku powyżej 4TB, z usługą lokalnej chmury i klientem pobierania plików.
    3) Szybkie łącza zewnętrzne, czyli USB 3.1 Gen 2
    4) Połączenie z dedykowaną usługą chmury
    5) Router AC i Gb
    6) Aby to wszystko sprawnie działało, szybki CPU, oraz dużo RAM.

  • 0

    17. ~xxx  2016-04-04 22:15:14  host: host-81-190-252-65.elk.mm.pl

    zapomnial ten pan jednego ze ta super ofert tv od orange nie sprzedaje sie w ftth tak jak powinna. gamonie juz tydzien dwa tygodnie od wprowadzenia oferty lamentowali ze ilosc pozyskanych ftth jest o 30% mniejsza. a teraz wymyslaja rozne triki z darmowymi miesiacami aby tylko pozyskac tego klienta. z czegos to wynika :). druga sprawa to funkcjonalnosc dekodera uhd 88 ciagle zawiechy. jak najszybciej powinni wymienic sprzet. niby cos tam maja zmieniac ale ani widu ani skychu ;)

  • 1

    18.  2016-04-05 09:06:51

    Pragmatyk: nowy Livebox ma, o ile dobrze pamiętam, wszystkie te rzeczy (poza USB 3.1).

  • -1

    19.  2016-04-05 10:02:55

    @18
    Wątpię, aby spełnić punkt 6, trzeba by coś na x86 i to nie Celeron J1900, czy Atom x5/x7, raczej min i3 +4GB RAM.
    Co mi po Gb Ethernet, jak CPU nie daje radę.

    W przypadku chmury lokalnej czy zewnętrznej to liczy się bardzo upload. A tu pewnie lipa.
    Operatorzy chyba nie pojmują, że dziś 1TB chmury to nie majątek, a jak ktoś się decyduje na office 365 to ma w abonamencie. Powodzenia przy dzisiejszym upload ładować dużą ilość takich filmik-ó jak Pan nagrał, tzn. FHD 50fps, pewnie film był 30-40mb/s przez internet.

    Dziwię się, że nie było w wywiadzie pytań o upload i o zmianę charakteru całego rynku. internet mobilny tanieje, aparaty w smartphone-ach robią filmy z coraz większym bitrate, aparaty kompaktowe również, tylko jak to później przeładować na chmurę. Kiedy upload na takim poziomie, abym siedząc w zasięgu livebox-a Wifi i mając kamerę aparat z bitrate ~50mb/s, mógł zamontować dysk w chmurze i w czasie rzeczywistym zapisywać w chmurze.

  • 1

    20.  2016-04-05 11:00:56

    Pragmatyk: imho wystarczą słabsze rzeczy. Zobacz np, na specyfikację Synology DS216play, która sprzętowo dekoduje 4k. Na pokazowym liveboksie puszczali całkiem zaawansowane gierki.

  • 1

    21. ~franz  2016-04-06 22:38:10  host: 89-72-17-14.dynamic.chello.pl

    Pytanie jak szybko jakość tv na urządzeniach mobilnych osiągnie to co widzimy na tv w klasycznym ujeciu? Co będzie po 4k? Moim zdaniem przyszłość jest w tv. mobilnej a oglądanie. kanałów linearnych na zasadzie pełnego odwzorowania praw z tv stacjonarnej to kwestia czasu. Wszystko bedzie zalezne od tego gdzie będzie większe audytorium (a stawiam na Internet i funkcjonujące w jego obszarze platformy kontentow, patrz działania Apple w obszarze modelu content marketplace i tv, zresztą i dobie zorwoju cloudingu i gier online dekodery jak i konsole do gier stracą rację bytu) i kasa z reklam. Wtedy nadawcy znenia podejsce na rzecz TV w obszarze internetu.

  • 1

    22.  2016-04-08 22:48:52

    Heh, a ja widziałem dziś Witka o godz 15.04 wychodzącego z RTV AGD z Reduty (z jakimś tv chyba), człowiek pojedzie do stolicy raz na ruski rok i od razu musi się ktoś napatoczyć ;) pozdr.

Dodaj swoją opinię