Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witek nadaje #16: o rynku smartfonów w najbliższych latach z Andrzejem Gładkim

Witek nadaje #16: o rynku smartfonów w najbliższych latach z Andrzejem Gładkim

WitekT 10 Września 2015 13:37

5 3

Warto było spróbować z FirefoxOS - mówi w dzisiejszym odcinku Witek nadaje Andrzej Gładki, który od wielu lat odpowiada w polskim T-Mobile i całej grupie Deutsche Telekom za dobór telefonów do oferty operatorów. Ten odcinek gorąco polecamy wszystkim geekom.



Jak w najbliższych trzech latach będzie wyglądał rynek systemów operacyjnych? Czy Android totalnie zdominuje krajobraz, co z Windows Mobile? Jak w tym czasie zmieni się rynek producentów? Czy Europa to coraz mniej ważny rynek, czy czeka nas dominacja chińskich startupów? Czy czeka nas jakiś przełom w najbliższym roku, czy producenci mają w zanadrzu jakieś wyróżniające się projekty? Na te i inne pytania odpowiada Andrzej Gładki, który trzyma w ręce urządzenia na wiele tygodni przed pojawieniem się pierwszych przecieków w sieci.




Zobacz: inne filmy z kategorii Witek nadaje


Źródło tekstu: wł     

w sumie: 18
  • 4

    1. ~Litwin  2015-09-10 14:19:11  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Świetny wywiad, 100% zgody co do trendów, za wyjątkiem rzeczywistości wirtualnej, raczej widzę tu trend związany z rzeczywistością rozszerzoną.

  • 3

    2. ~przemek1234  2015-09-10 14:20:43  host: 77-88-184-252.sanetja.pl

    A gdzie info o odświeżonym post-paid w Play?

  • 1

    3.  2015-09-10 19:21:57

    Powinien pojawić się smartfon w którym zainstalujemy dowolny system operacyjny jaki nam odpowiada. Sprzęt powinien być montowany z modułów. Składamy sobie smartfona z tego co nam pasuje ;) Poza tym myślałem że przełomem będą procesory mobilne Nvidii np. X1. 256 rdzeni ale chyba mało oprogramowania które to wykorzysta ?

  • -1

    4.  2015-09-10 22:38:01

    @3 Taaak i jeszcze powinni nam wprowadzić usługę Multioperator, w której to w każdej sekundzie przełączas operatora na tego jedynego właściwego....a tak serio. to mamy w sumie całkiem nie głupie i nie drogie oferty. Mamy całkiem nie złych operatorów więc po co narzekać....

  • 1

    5.  2015-09-10 22:53:40

    @Witek - bardzo dobry materiał :) Tak trzymać!

  • 0

    6.  2015-09-11 00:01:31

    @3 Dual boot możliwy jest u niektórych chińskich producentów. Projekty modułowych smartfonów są już na etapie bliskim sprzedaży.

  • 1

    7.  2015-09-11 01:17:17

    Taki ciekawy odcinek i tak mało komentarzy. Czyżby jabłkofony zdominowały cały ruch w sieci. :) Dobrze facet gada. Myślę, że wielu ludzi ma już dosyć robienia ich w jajo kolejnym lagoidem, który to w nieskończoność obiecuje ulepszenia i tylko obiecuje. Kiedyś była niepisana zasada, że nie bierze się nowego windowsa dopóki nie wyjdzie przynajmniej drugi servicepack. Dziś jeszcze jednego lagoida dobrze nie załatają, a już wchodzi kolejny. Później się dziwić, że Apple dobrze się sprzedaje. Przełomem byłaby konkretna przebudowa i optymalizacja androida. Wystarczy stabilność i długi czas działania. Kolejne udogodnienia typu pukanie w szkiełko czy głaskanie obudowy, nic wielkiego nie wnoszą. Tą kobyłę trzeba odchudzić i to konkretnie, bo inaczej zje cały ram jaki mamy. Liczę na Android Lite i powrót do 1,5 GB ram.

  • 1

    8. ~xiaomi  2015-09-11 02:43:42  host: public-gprs516324.centertel.pl

    Mądrego to aż miło psłuchać

  • 0

    9. ~  2015-09-11 02:53:48  host: n19-07-01.opera-mini.net

    słoneczny, a ile sam system teraz zajmuje? z 6GB..? :-D

  • 0

    10. ~Johnny  2015-09-11 03:07:31  host: google-proxy-66-249-93-246.google.com

    Zgodze się z #7. Bardzo ciekawą i konkretną rozmowa. Tak trzymac!

  • 0

    11. ~Pietro  2015-09-11 10:48:45  host: user-94-254-198-146.play-internet.pl

    Andrew - Mistrz!!
    Jasno świecąca gwiazda starej Ery!!:)

  • 0

    12. ~  2015-09-11 10:54:26  host: chaos.tpnet.pl

    3. Trend jest odwrotny - USA chce zakazać modyfikacji fabrycznego oprogramowania w komórkach, tabletach, ruterach, komputerach. Chcą fizycznych zabezpieczeń, które to uniemożliwią.

  • 1

    13. ~  2015-09-11 12:46:35  host: 178.183.235.244.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    siaomi, siaomi. a huałei? czyta się "łałej" Panie Witku ;)

  • -1

    14.  2015-09-11 12:53:24

    @13 Jak już się czepiamy, to Xiaomi powinno chyba być całkiem jako "ziomi" ;)

  • 1

    15.  2015-09-12 20:56:32

    13: po konsultacji z Chinką pracującą w polskim Huawei: mówi się "hłałej", "łałej" mówiąc głównie w USA. :-)

  • 0

    16.  2015-09-12 22:46:32

    @12 To się SailfishOS i CM rozpowszechnią w Europie, wraz z chińskimi producentami. Może i nawet Nokia odżyje.
    PS. Komputera z zablokowanym UEFI nigdy nie kupię.

  • 0

    17.  2015-09-13 06:50:32

    Co to jest startup bo nie mam pojęcia. Piszcie po polsku.

  • 0

    18. ~rio bravo 6y  2015-09-23 10:47:16  host: user-94-254-133-49.play-internet.pl

    Liczył ktoś ile czau zajęło "yyyy" Pana Gładkiego?

Dodaj swoją opinię